فتح‌الله‌زاده: استقلال مرگ را به زانو درآورد

مديرعامل استقلال با تمجيد از امير قلعه‌نويي مي‌گويد از حرف‌هاي وزير ورزش و جوانان استقبال مي‌کند و نگراني براي آينده استقلال ندارد.

علي فتح‌الله‌زاده درباره پيروزي استقلال برابر الشباب گفت: در اين فوتبال چيزهاي زيادي نهفته است. شما مي‌بينيد که در حالي به مصاف الشباب رفتيم که فدراسيون فوتبال امارات دو ميليون درهم به الشباب داده بود و آن تيم را از لحاظ رواني برابر ما بسيار قوي کرده بود. اما ما چه؟ تيم استقلال نيمه اول با باخت به رختکن رفت، اما در نيمه دوم غيرت بچه‌ها کارستان کرد. نتيجه‌ به دست آمده چيزي نبود جز شجاعت کادر فني و بازيکنان که از باخت نترسيدند و مرگ را به زانو در آوردند. اين بازيکنان برابر الشباب پيروز شدند تا نشان دهند جوانان ايراني در صدر قرار دارند. الهلال را در عربستان زدند و هر چند در تهران به خاطر مسائلي از اين تيم شکست خورديم، اما با وجود الهلال و العين به مرحله بعد رفتيم و با چهار گل الشباب را شکست داديم. اين عدد چهار به يک نهضت جهاني تبديل شده است .

به گزارش ايسنا ، او در پاسخ به سوالي درباره حرکت حنيف عمران زاده و جريمه 20 هزار دلاري استقلال به خاطر پرتاب نارنجک، اظهار کرد: درباره جريمه بايد بگويم که دوستان خودمان رقم نياورند. بد است براي ما که بايستيم و عليه تيم کشورمان چيزي بگوييم. برابر الهلال خودزني کرديم. با اين حال AFC حق را به ما داد. درباره جريمه چيزي به ما ابلاغ نشده است و چيزي هم وجود ندارد. درباره کار عمران‌زاده هم بايد بگويم او يک واکنش نسبت به يک اتفاق انجام داده. من کار او را نمي پذيرم و آن را تاييد نمي‌کنم.

مديرعامل استقلال در پاسخ به اين سوال که آيا همچنان بر روي حرفش ايستاده که اگر تا سوم خرداد پول به حساب استقلال ريخته نشود، از اين تيم مي‌رود، بيان کرد: بله. البته اين را هم بگويم که خيلي خوشحال شدم آقاي وزير فرمودند افراد توانمندي وجود دارند که مديريت کنند. با حرف ايشان من آسوده شدم و نگراني در اين رابطه ندارم. اين حق آقاي وزير است که افراد و مديرانش را تعويض کند. تا اينجا هم از حمايت‌هايشان هم ممنونم. اگر تا سوم خرداد پول دادند که هستيم اگر ندادند، يعني من را نمي‌خواهند. ما هم مي گوييم يا علي و بدرود. من مظلومم و نصف هزينه‌هايي که قول داده بودم را پرداخت کرده‌ام. جالب است بدانيد ما سه، چهار ميليارد از سال‌هاي گذشته طلب داريم.

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به اين سوال که آيا صحت دارد او و امير قلعه‌نويي در امارات تصميم گرفتند تا با هم از استقلال بروند، گفت: نه. صحت ندارد. متاسفانه عده‌اي معلوم الحال در طول فصل سعي داشتند بگويند ما با يکديگر بد هستيم. ارتباط من با قلعه‌نويي دوستانه است. حتي اگر من بروم از او مصرانه مي‌خواهم بماند، چرا که اين تيم بوي ستاره مي‌دهد و اگر از استقلال بروم، خواهيد ديد که از استقلال مثل سابق حمايت مي‌کنم. آنهايي که من را مي‌شناسند اين را مي‌دانند. حتي مي‌توانيد از خود قلعه‌نويي بپرسيد که در ليگ هشتم وقتي که من از استقلال رفتم آقاي قلعه‌نويي به من زنگ زد و به من گفت اگر تو نباشي من هم نيستم. من يک ساعت با او صحبت کردم و به او گفتم بمان و قهرمان شو و همان طور که ديديد استقلال قهرمان شد.

فتح‌الله‌زاده در پاسخ به اين سوال که آيا همان طور که پيش‌تر گفته بود اگر استقلال برابر الشباب در امارات نتيجه‌ خوبي بگيرد، اجازه مي‌دهد چند بازيکنش به اردوي تيم ملي بروند؟ اظهار کرد: من فردي حرفه‌اي هستم و با سرمربي هماهنگم. اين مسائل در حيطه کار اوست، اما از نظر من مانعي ندارد و خود آقاي قلعه‌نويي بايد تصميم بگيرد.

او در پاسخ به اين سوال که آيا صحت دارد قلعه‌نويي با دو تيم اماراتي براي فصل بعد مذاکره داشته است؟ گفت: بله صحت دارد. من در جريان آن هستم. مربي بزرگ خواهان دارد. همين تيم ملي را براي بازي با قطر به آقاي قلعه‌نويي بدهند، من تضمين مي‌دهم که در قطر پيروز مي شويم. توانايي آقاي قلعه‌نويي بالاست. متاسفانه ما اعتقاد داريم که مرغ همسايه غاز است. با اين حال قلعه‌نويي دوست دارد که در ايران بماند و در راس استقلال براي قهرماني استقلال تلاش کند.

مديرعامل استقلال در ادامه با اشاره به نگراني هواداران استقلال براي آينده اين تيم، افزود: ما هم نگرانيم. من به شما مي‌گويم که اگر کل وزارت جمع شوند و دو بازيکن بدون پول را جذب کنند، من 18 تا بازيکن مجاني مي آورم. اگر استقلال به خاطر بي‌پولي زمين بخورد و هواداران استقلال مثل هواداران پرسپوليس گريه کنند خوب است؟ آيا براي دولت هفت ميليارد پولي است؟ پنج سال تيم را به من بدهيد و يک قران هم به من ندهيد، قول مي‌دهم دو ستاره بگيرم. اگر اين حرف‌هاي من غير منطقي است، کارشناسان و مردم بگويند از من کم خواه‌تر وجود ندارد. همه تيم‌ها را دولت ساپورت مي‌کند و کسي از جيب شخصي‌اش خرج نمي‌کند. تنها من هستم که از جيبم خرج مي‌کنم.

فتح‌الله‌زاده در پايان و در پاسخ به اين سوال که برنامه‌اش براي فصل بعد در استقلال چيست؟ بيان کرد: اگر در اين تيم بمانم، تيمي خواهم بست براي قهرماني آسيا. ما گردن کلفت‌هاي آسيا را زديم و معتقدم در اين فصل تيم‌هاي غربي از تيم‌هاي شرقي قوي‌ترند. من تشعشع ستاره سوم را مي‌بينم. متاسفانه 15 بازيکن استقلال قراردادشان در اين فصل به پايان مي‌رسد و بايد آنها را حفظ کنيم. با اين حال همه چيز به سوم خرداد ارتباط دارد و بايد بعد از آن با قلعه‌نويي مفصل درباره ورودي‌ها و خروجي‌هاي تيم مذاکره کنيم