گفته مي شود باشگاه بارسلونا که به دنبال به خدمت گرفتن يک مدافع مياني براي پر کردن جاي کارلس پويول است، بعد از ناکامي در خريد تياگو سيلوا، اکنون داويد لوئيز را به عنوان گزينه اصلي در نظر دارد و پيشنهادي 25 ميليون يورويي براي خريد او ارائه داده اند.

اما مورينيو که پيش از اين هم تاکيد کرده بود اين بازيکن فروشي نيست، توانايي هاي اين مدافع برزيلي را مورد ستايش قرار داد.

به گزارش گل، او به نشريه سان گفت:" من داويد لوئيز را از مدت ها پيش مي شناسم. پيش از اينکه به چلسي بيايم، بازي هاي او را هر هفته تماشا مي کردم.

من او را به عنوان يک مدافع مياني مي شناسم زيرا او کيفيت فوق العاده اي براي بازي در اين پست دارد و مي تواند از عقب زمين به بازيسازي بپردازد. او بسيار راحت و بااعتماد به نفس از عقب زمين کار مي کند؛ او اصلا زير توپ نمي زند.

او مي تواند بهتر شود؛ به ويژه در کارهاي دفاعي. او مي تواند بسيار موثرتر و مستحکم تر بازي کند اما در هر حال، پتانسيلي که او دارد، بي نظير و شگفت انگيز است."

دنيل اگر، مدافع ليورپول هم ديگر گزينه بارساست که نشريات دانمارکي ادعا کرده اند باشگاه کاتالاني پيشنهادي 20 ميليون يورويي براي او ارائه داده است.