داستانهای شگفت" آیة الکرسی "

راهزنان

صاحب کتاب انوار می نویسد : ما به سفری رفته بودیم که دزدان به ما حمله کردند و من شروع به خواندن آیةالکرسی نمودم وقتی آنها به نزدیک ما رسیدند با یکدیگر مشورت کردند و با سلام و احوال پرسی به نزد ما آمدند ما نیز راه را گم کرده بودیم از برکت آیة الکرسی آنها به جای دست برد به اموال ما فردی را از خودشان فرستادند تا ما را به نزدیکترین منزل راهنمایی کنند .
آیة الکرسی چشمش را شفا داد

یکی از فضلا نقل می کند که در اثر مطالعه به نوعی چشم درد مبتلا شدم که نقطه کوری در چشمم پیدا شد کم کم این درد شدت گرفت تا اینکه به یک متخصص چشم در تهران مراجعه کردم با تزریق یک آمپول چشمم خوب شد بعد از دو ماه دوباره مرض عود کرد که مجدداً با تزریق آمپول بهبود یافت ولی بعد از مدتی دوباره گرفتار شدم که دکتر ها این مرض را غیر قابل علاج تشخیص دادند . خواستم برای درمان به خارج از کشور بروم اما پزشکان گفتند که درمان ناپذیر است
من نا امید به نماز آیت الله بهجت رفتم بعد از نماز پشت سر ایشان راه افتادم وقتی دیگران سوالات خود را پرسیدند و رفتند آقا متوجه من شدند فرمودند بفرمایید با همان حالت بغض ماجرا را عرض کردم ایشان فرمودند بعد از نمازهای یومیه دستهایت را به چشمانت بگذار و یک آیة الکرسی تلاوت کن و بعد بگو ( اللهم احفظ حدقتی بحق حدقتَی علی ابن ابیطالب (ع) ) ایشان نقل کردند که شش ، هفت روزی به دستور آقا عمل کردم که چشمانم به طور کامل خوب شد .

طلب شفا از آیة الکرسی

عبد الله ابن جعفر گفت : من بیماری سختی گرفتم به طوری که پزشکان از معالجه آن عاجز شدند . یک شب خیلی ناراحت و رنجور بودم که خدایا چه کنم همین طور در فکر بودم که به یک آیه از آیات قرآن طلب شفا کردم ، قرآن را باز کردم آیة الکرسی آمد آن را خواندم و خوابیدم در خواب دیدم که دو مرد مقابلم ایستادند و به همدیگر می گویند این مرد آیه ای خواند که در آن 365 رحمت است و تازه به یکی از رحمتها رسیده است ازخواب پریدم وقتی به خود آمدم متوجه شدم که شفا یافته ام.

اهمیت و عظمت آیة الکرسی

رسول اکرم (ص) خطاب به حضرت علی ( ع ) فرمود : یا علی این آیه را به فرزندان ، همسایگان و همگان بیاموز چرا که این آیه از تمام آیات نازل شده باعظمت تر است .
قرآن برتر است یا تورات

از پیامبر (ص) پرسیدند: قرآن برتر است یا تورات . حضرت فرمود: در قرآن آیه ای است که از تمام کتابهایی که خداوند متعال بر پیامبرانش نازل فرموده بهتر و برتر و والاتر است و آن ایة الکرسی است .

برترین آیه قرآن

از رسول اکرم (ص) پرسیدند چه سوره ای از تمام سوره های قرآن برتر است . ایشان فرمود : بقره . عرض کردند کدام آیه سوره بقره از بقیه آیات برتر است فرمودند آیة الکرسی .