نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: فرمت فلش مموریهای که فرمت نمی شوند پیام Write_Protect

پیش فرض فرمت فلش مموریهای که فرمت نمی شوند پیام Write_Protect

قبل همه چیز باید اشاره کنم این مطالب در مورد فلش مموری های صدق می کنند که اصل هستند و آنهایی که ذاتشان خراب است و به قیمت خیلی کمتر از قمیت اصلی شان فروخته شده صدق نمی کند. اول باید بدانیم دلیل این مشکل چیست

این مشکل می تونه دلایل مختلف داشته باشه از جمله :

1-ویروسی شدن(بعضی از ویروس ها اجازه فرمت شدن نمی دن)
    2-safe remove نکردن فلش مموری هنگام جدا کردن آن از سیستم(تکرار آن سبب مشکل در کول دیسک میشود)

3-مشکل نوسانات و ................

بعضی از این فلش مموری ها اصلا باز نمی شوند بعضی دیگر باز می شوند ولی اجازه هیچ کاری را مثلا هیچ دیتایی را به روی آن نمی توان ریخت و یا از روی آن حذف کرد.مدام پیام زیر را می دهد:
    اصلا فرمت نمیشه و اصلا وارد فلش نمیشه و پیغام می دهد که باید فلش فرمت شود
    من 3 تا فلش مموری از سه شرکت مختلف با مشکلات متفاوت را تونستم فرمت کنم.(2 تای دیگه دارم که هنوز موفق نشدم)
    اولی فلش مموری transcend 8 گیگ که به دلیل safe remove نکردن فرمت نمی شد

دومی فلش مموری patriot 8 گیگ که ویروسی شده باز میشد حتی اطلاعاتش را می تونستی ببینی اما فرمت نمی شد و عملا هیچ کاری نمی تونستی انجام بدی پیام USB_Write_Protect می داد.

سومی فلش مموری pny 8 گیگ که فکر می کنم به دلیل نوسانات ماهواره مشکل داشت.
    البته دو تا فلش دیگه که مارکشان transcend و hi.tech هست و یکیشون پیام usb device not recognized میده و دیگری حجم اصلی رو نشون نمی ده و باز نمی شه را هنوز موفق نشدم فرمت کنم(اگه کسی میدونه کمک کنه)
    البته برای فرمت هر کدوم از این فلش های که فرمت کردم و نکردم شاید به بیش از 10 خدمات کامپیوتری مراجعه کردم ولی هیچ کدومشون نتونستن و خودم تصمیم به فرمت کردن این فلش مموریها گرفتم که البته تجربه خوب و مفیدی بود.
    شاید باورتون نشه بیش از 10 برنامه فرمت دانلود کردم تا به جواب رسیدم
    برنامه های که دانلود کردم
    1. Paragon Partition Manager
    2. sdfv2000

3. pen-drive-data-recovery-
    4. OnLineRecovery

5. LLFsetup.
    6. HP_USB_Boot_Utility

7. HDDLowLevelFormat_

8. Formatter
    9. UNetbootin
    10. OO DR
    11. FlashMemoryToolkit v

اما را حل و معرفی نرم افزارهای که موفق به فرمت شدم:
    1.فلش مموری transcend: تو سایت transcend یه برنامه برای این مشکل و مشکلات دیگه فلش های transcend گذاشتن به نام OnLineRecovery کار با این برنامه خیلی راحته برای دانلود آن می توانید از سایت های دانلود یا به
    آدرس http://www.transcendusa.com/Support مراجعه کنید(هنگام اجرای این برنامه حتما باید به اینترنت وصل باشید)نمیدونم چرا فلشی که پیام usb device not recognized میده رو نمی تونه فرمت کنه البته درایوش تو My computer ظاهر نمی شه.
    2.فلش patriot را با استفاده از برنامه preformat یا Repair که از سایت pny دانلود کردم فرمت کردم البته رو فلش pny جواب نمی داد کارایی این برنامه نسبت به حجمش خیلی بالا هست.حجمش تقریبا 500 کیلو بایت هست.قبل از اجرای این برنامه مطمئن شوید که کول دیسک دیگری به سیستمتان وصل نیست.
    دانلود نرم افزار فرمت سریع از سایت 4shared
    دانلود نرم افزار فرمت سریع از سایت pny
    3.فلش مموری pny را با برنامه Dr.UFD فرمت کردم برای دانلود آن به سایت http://www.pqigroup.com مراجعه کنید و در قسمت download نرم افزار مورد نظر را دریافت کنید.
    تذکر1:قبل از اجرای این برنامه به اینترنت وصل شوید(فرمت به صورت OnLine انجام میشه)

تذکر:هر کدوم از نرم افزار های فوق فقط برای یکبار جواب دادند و روی فلش های دیگر جواب ندادند دلیلش را نمی دونم ولی به اونایی که نمی خواهند فلش مموری شون رو دور بندازند پیشنهاد می کنم 3 تا برنامه ای که معرفی کردم را دانلود کنند و تست کنند.البته اگه دوست دارید نرم افزار های دیگه رو هم تست کنید.
    اگه سئوالی در مورد برنامه ها داشتید حتما در قسمت نظرات ذکر کنید.

لینک نرم افزار های سایت ترنسند

در صفحه جدید نرم افزارهای JetFlash Online Recovery (کلیک روی عکس مورد نظر وارد کردن نوع فلش مموری و ایمیل و دانلود برنامه) و AutoFormat Tool را دانلود کنید
    سایت pqi ادرس صفحه دانلود
    لینک مستقیم برنامه (با حجم تقریبا ۲ مگ)

پیش فرض یکی از نرم افزارهای فرمت کردن فلش مموری های Trascend

این برنامه به روی فلش مموری Trascend 8GB تست شده و جواب داده
    یکی از برنامه های اورجینال وب سایت اصلی این فلش مموری برای سیستم عامل ویندوز هست
    با این برنامه به راحتی میتوانید فلش مموری های ویروسی شده که فرمت یا پاک نمیشوند را ، فرمت نمایید

فايل هاي پيوست شده

کلمات کلیدی این موضوع