- خدايا، حکمت قدم هايي را که برايم بر مي داري بر من آشکار کن، تا درهايي را که به سويم مي گشايي، ندانسته نبندم

و درهايي که به رويم مي بندي ، به اصرار نگشايم .
- خدايا به فرشتگانت بسپار در لحظه لحظه نيايش خويش“دوستان مرا از ياد نبرند . . .”
- خدا گويد : تو اي زيباتر از خورشيد زيبايم/تو اي والاترين مهمان دنيايم/شروع کن ، يک قدم با تو/ تمام گام هاي مانده اش با من .
- به خدا تا اندازه ي اميدوار باش که جرات گناه کردن پيدا نکني و از اون تا اندازه ي بترس که از رحمت اون نااميد نشوي.
- وقتي بنده از خدا بترسد، خداوند همه چيز را از او بترساند و اگر از خدا نترسد خداوند او را از همه چيز بترساند. حضرت رسول اکرم (ص)
-خداوندا دستانم خالي ست، قلبم پر از آرزوهاي دست نيافتنيست. يا دستانم را توانا ساز، يا درونم را از آرزوهاي دست نيافتني تهي ساز.

-الهى در شگفتم از آنکه کوه را مى‏شکافد تا به معدن جواهر دست‏يابد ولي خويش را نمي کاود تا به مخزن حقائق برسد . - حمد مي گوييم خداي مهربان / خالق و سازنده اين مکان/آفريده اين زمين و آسمان / کائنات و جمله موجود آن.
-خوشا آن بنده با عهد و پيوند / که دارد بازگشتي با خداوند/به کام خويش اگر چندي رود راه / چو باز آيد نياز آرد به درگاه .
-الهى چون در تو مى نگرم از آنچه خوانده ام شرم دارم .
-الهى خودت آگاهى که درياى دلم را جزر و مد است يا باسط بسطم ده و يا قابض قبضم کن .
- به نام خداوند جان بازه ها / جميع المعارف خداوند ماه/به نام خداوند احساس و جان / به نام خداوند زيباي زيباترين .

-خدا تنها معشوقي است که عاشقاني دارد که هيچ يک از بودن ديگري ناراضي نيست و هيچگاه يکي از آنها معشوقش را تنها براي خود نمي خواهد .
-برايت دعا مي کنم که اي کاش خدا از تو بگيرد هر آنچه را که خدا را از تو مي گيرد.(دکتر شريعتي)
-خدايا ديده اي بينا به من ده/ دلي پر شور و بي پروا به من ده/دستم از هر چيز خاليست/ دلي سرشار چون دريا به من ده.
- در دستور زبان عرفان، فعل اينگونه صرف مي شود: من نيستم، تو نيستي، او هست.

-از پنجره روزگار به درخت عمر که مينگرم / خوش تر از ياد خداوند ثمري نيست.

- زيباست که با خداي خود چت کنيم /در سايت نماز شب عبادت کنيم/اي کاش که ما فلاپي دل ها را ? با عشق علي و آلش فرمت کنيم. ملتمس دعا.
- وقتي تنها شدي بدون که خدا همه رو بيرون کرده ، تا خودت باشي و خودش. - بي شک آسمان خدا با اين همه ستاره يک تيم برنده است.
-خدا زمين را مدور آفريد تا به انسان بگويد همان لحظه اي که تصور مي کني به آخر دنيا رسيده اي، درست در نقطه آغاز هستي.

-در آن زمان که اميدت بريد از همه جا ، ببين کيست اميدت ، بدان که اوست خدا. -هر گاه به بن بست رسيدم مطمئن بودم که پشت ديوار ، خدا منتظر من است.
- بدانيد که روزي روح معنوي شما به آغوش گرم خداوند و پناهگاه اصلي خود باز خواهد گشت ، پس به ياد داشته باشيد که باقي مشکلات و سختي هاي زندگي گذرا و موقتي است.

-آرام باش! با توکل و تفکر که او زودتر از تو دست به کار شده، سپس آستين ها را بالا بزن، آنگاه دستان خداوند را مي بيني. -جز خدا کيست که در سايه مهرش باشيم / رحمت اوست که پيوسته پناه من و توست/از خدا برگشتگان را کار چندان سخت نيست/سخت کار ما بود کز ما خدا برگشته است.
-خدايا از آن روزي که ما را آفريدي / به غير از معصيت چيزي نديدي/خداوندا بحق هشت و چارت / ز ما بگذر ، شتر ديدي نديدي . . . (باباطاهر)

-يا رب به کرم بر من درويش نگر/ در من منگر در کرم خويش نگر/هر چند نيم لايق بخشايش تو/بر حال من خسته دلريش نگر.
- هر جا که افتادم ز پا ، ناگه تو را کردم صدا/غافل که آندم هم مرا ، نوعي هدايت کرده اي .
-يارب رو سياهم مکني / محتاج گدا و پادشاهم مکني/مو سيه ام سپيد کردي به کرم / با موي سپيد رو سياهم مکني.
-شب هاي دراز بي عبادت چه کنم / طبعم به گناه کرده عادت چه کنم/گويند کريم است وگنه مي بخشد / گيرم که ببخشد زخجالت چه کنم.

- الهي ، تو چه بي انتها مي بخشي و ما چه حسابگرانه تسبيح مي گوييم.
-عقل، جاده ي پر پيچ و خمي است که “تا” خدا مي رسد و عشق، جاده ي مستقيمي که “به” خدا مي رساند.
-اگر پيام خدا را خوب دريافت نکرديد، به “فرستنده ها” دست نزنيد، “گيرنده ها” را تنظيم کنيد.
-الهي من اسير جهان بودم / عقوبت کن چو نافرمان بودم/خداوندا بسوزانم بسوزان / اگر فرمانبر شيطان بودم.

-هيچکس جز آنکه دل به خدا سپرده است ، رسم دوست داشتن نمي داند. - خداوندا دستانم خالي اند و دلم غرق آرزوهاي بزرگ، يابه قدرت بي کرانت دستانم را توانا کن، يا دلم را از آرزوهاي دست نيافتني خالي کن.
-خود نگاه مي کنم تا ببينم که خطا کجاست / بعد از کمي تامل و قدري سکوت/پي مي برم آنجا که خالي از خداست ، خطاست.

- همه افراد خوشبخت خدا را در دل دارند ، پس تو را چه غم که اينقدر احساس تنهايي مي کني ، بدان در تنها ترين لحظات و در هر شرايط ، خداوند با توست.
- وقتي از اينکه به چيزي که مي خواستيد نرسيديد ، محکم باشيد و خوشحال خداوند در فکر چيز بهتري براي شماست . - خداوندا: تو ميداني که من دلواپس فرداي خود هستم/مبادا گم کنم راه قشنگ آرزوها را / مبادا گم کنم اهداف زيبا را
دلم بين اميد و نا اميدي ميزند پرسه / مي کند فرياد ، ميشود خسته. مرا تنها نگذار خدا.
- مردم دل بکن ياد خدا کن / خدا را به وقت تنهايي صدا کن/بر آن حالت که اشکت شد سرازير / غنيمت دان و ما را هم دعا کن.
- مردم همانند مريضند و خداوند به منزله طبيب و مصلحت مريض در چيزي است که طبيب مصلحت مي داند. حضرت محمد (ص)
- به نام خداوندي که داشتن او جبران همه نداشته هاي من است. مي ستايمش ، چون لايق ستايش است.
- هر گاه با ديگرانيد خود را خط بزنيد و هر وقت با خداييد ديگران را.