نمایش نتایج: از شماره 1 تا 5 , از مجموع 5

موضوع: به فكر نفساي اين شهر باشيم ....

کاربر سایت
    به قول سهراب : هر كحا باشم آسمان مال من است

Icon16 به فكر نفساي اين شهر باشيم ....

به فكر نفساي اين شهر باشيم

هميشه وقتي آلودگي به اوج خودش ميرسه به فكر هواي اين شهر مي افتيم و ميگيم شهرداري خودروسازان حمل و نقل عمومي و ... خيليايه ديگه قصور كردن يك بار فك نكرديم خودمون چكارا نكرديم؟

ميدوني همين دستگاهاي صوتي تصويري يا رايانه هامون رو كه stand bye ميزاريم از خودشون گازهاي گلخانه اي منتشر ميكنن؟
    مي دوني پلاستيكي كه همينطور بي توجه ميندازيم تو خيابونا بر اثر تابش خورشيد كاز تصعيد ميكنه ؟
    ميدوني اسپري هايي كه برا محيط خونه برا محيط كار و برا خوش بو كردن خودمون استفاده ميكنيم آلودگي مياره؟
    ميدوني وقتي ماشينو روشن ميزاريم و ميريم تو خونه خودش چقد تو هوا دي اكسيد كربن تزريق ميكنه؟
    ميدوني وقتي مث آدماي بي دانش ميگيم چون صادر كننده گازيم پس بايد گازو بي محابا تو خونه هامون مصرف كنيم ولي با 1 درجه كم كردن بخاريامون پكيجامون موتور خونه هامون چقد تو تميزي هوا كمك مي كنيم؟
    ميدوني وقتي غذا رو ميزاري رو گازو ميري پي حرف زدن يا تلفن چقد كربن به هواي اين شهر اضافه ميكني؟
    ميدوني وقتي لازم نيست فقط محض چشم و هم چشمي با ماشين تك سرنشين ميايي بيرون برا يه مسير 15 دقيقه اي و بنزين مصرف ميكنه چه بلايي سر اين هوا مياري؟

ميدونم كه من و تو و همه مردم اين شهر ميدونن ولي هيچ وقت هيچ كاريو از خودمون شروع نميكنيم !
    هميشه تو هر مشكلي دنبال مقصر ميگرديم در حالي كه ميدونيم خودمونم مقصريم !
    منتظريم دولت يه كاري بكنه مگه دولت كيه اونام يكي از مان !

وقتي بچه بودم (12، 13 ساله) عاشق پياده رويايه صبح با آقاجون (پدر بزرگم) بودم بخصوص وقتي نم نم بارون ميزد صبح زود كه با هم خيابونمونو پايين ميرفتيم تو مسير كنجشكاي كوچولو زير درختا پي دونه بودن هميشه صداي كلاغا ميومد فك ميكردم پرنده ها هميشه سحر خيز تر از مان !

ولي حالا چي حالا اين آسمون انقد سياهه كه دلت نمياد حتي صبح زوداز خواب بيدار شي چه برسه بري پياده روي!
    آسمون اين شهر انقد سياهه كه ديگه پرنده هام از اين شهر سفر كردن!

رئيس سازمان محيط زيست (معصومه ابتكار) فرمودند: وقتي آلودگي اين شهر زياد شد بهترين كار اينه دست بچه هارو بگيريمو از اين شهر بريم بيرون !
    شايد شما كه سالهاي خارج از ايران بودين و تحصيل كردين بتونين راحت برين ولي ما اين شهرو دوس داريم با نفساي اين شهر نفس كشيديم ضربان قلبمون تنظيم با ضربان اين شهره با لبخند اين شهر لبخند زديم خوشياو غصه هامونو با مردم اين شهر گذرونديم
    ما مردم داريم سعي ميكنيم كاري برا اين شهر بكنيم شمام تلاش كنيد فقط به فكر سود و زيان كارخونه هاي خودرو سازي نباشين به فكر اين آسمون كه يه روز زيبا بود باشين

دوستاي عزيز ، آدماي مهربون وطنم بيايين به خاطر بچه ها به فكر نفساي اين شهر نه اين شهر كه تموم شهراي اين ديار باشيم

دوستون دارم چون هنوز خيلياتون گنجشكاي كوچولويه اين شهرو دوس دارين

ویرایش توسط Pari * : 2014/01/23 در ساعت 10:12

کاربر سایت

Icon16

مث اينكه خدا هميشه به فكر ما بنده هاش هست

ممنون خالق مهربون به خاطر بادي كه اومد و هوا رو پاك كرد

ولي يادمون باشه مام بايد به وظيفه مون عمل كنيم
    ویرایش توسط Pari * : 2014/01/26 در ساعت 09:34

کاربر اخراج شده

البته اگه چتر سوراخ نشه...

کاربر سایت

Icon16

اينم يه تاسف!

كه حتي وقتي عاشق نم نم بارون باشي نتوني به خاطر آلودگي بدون چتر بري بيرون
    !

کاربر سایت

Icon16 ابتکار برای حذف ابتکار

خبرگزاری دانشجویان ایران (ایسنا) - طنز روز

رضا ساکی

امسال سال بحران محیط‌ زیست است. حالا دیگر نه فقط تهران، که بسیاری از شهرهای بزرگ کشور درگیر مسأله آلودگی هوا هستند و این آلودگی زیست‌محیطی جان همه را تهدید می‌کند؛ هم مایی که زنده‌ایم و هم آن‌هایی که در راهند. به‌تازگی مشاور ارشد سازمان جهانی بهداشت گفته است که در شیر مادران اصفهانی سرب و کادمیوم، آرسنیک و جیوه وجود دارد. خبر را که خواندم، گفتم پس شیر مادران تهرانی چیزی جز اسیدسولفوریک نیست. من خودم شیر مادر خورده‌ام و مادرم همیشه نه به منت، بلکه از محبت می‌گوید: با تمام ضعف جسمانی به تو شیر خشک ندادم تا در آینده سالم باشی. راست هم می‌گوید، تأثیر شیر مادر بر سلامت کودک و همچنین آتیه او ثابت شده است، ولی مادرانی که الآن بچه کوچک دارند، احتمالا در آینده به بچه‌های‌شان می‌گویند: عزیزم من تو را با شیرخشک بزرگ کردم و آن همه جیوه و ارسینک و سرب را توی حلقت نریختم. پسرخاله‌ات را ببین خل‌وچل شده، او شیر خاله‌ات را خورد. اگر به تو هم شیر مادر می‌دادیم، همین‌طوری می‌شدی.
    حالا که بحث زیست‌محیطی است، بد نیست بدانید که طرحی در مجلس است که بنا بر آن طرح قرار است سازمان محیط‌ زیست در سازمان جنگل‌ها ادغام بشود. بله، اشتباه نمی‌کنم، سازمان محیط زیست در سازمان جنگل‌ها ادغام می‌شود. البته من هم با شما موافقم که اگر ادغامی این‌چنینی بخواهد صورت بگیرد، این سازمان جنگل‌هاست که باید در سازمان محیط‌ زیست ادغام بشود، اما چه کنیم که طرح می‌خواهد این معاونت مهم رییس‌جمهوری را در یک معاونت وزارت جهاد کشاورزی ادغام کند. لابد می‌پرسید چرا؟ مگر کسی با ابتکار موجود در این معاونت مشکل دارد؟ چرایش را با یک مثال تاریخی خدمت‌تان عرض می‌کنم، باشد که زیرکان و باریک‌اندیشان را به کار آید:
    پرسش: تشکیل وزارت‌خانه ورزش‌وجوانان از سوی برخی نمایندگان مجلس هشتم نوعی انتقام‌گیری از محمود احمدی‌نژاد بود. این را می‌پذیرید؟
    علیرضا دهقان نماینده مردم ایذه و باغملک: در بحث جوانان قطعا یک انتقام‌گیری از رییس‌جمهور وقت بود، اما در بحث ورزش وا... که ما هدف‌مان به‌روز کردن این بخش بود!

کلمات کلیدی این موضوع