نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: مقاله ای مفصل در مورد هک

معاونت سایت

New 2 مقاله ای مفصل در مورد هک

hack به زبان ساده و شاید عامیانه ترین تعبیر آن دزدیده شدن کلمه عبور یک سیستم یا account می باشد.به طور کلی نفوذ به هر سیستم امنیتی کامپیوتری را hack می گویند.Hacker شخصی است باهوش , فرصت طلب , دارای معلومات بالا با افکار سازنده و مطمئنا با وجدان .لازم به ذکر است که از نظر من هکرها با دزدان اینترنتی و یا الکترونیکی فرق دارند. هکرهای واقعی در میان خود مرام نامه ای دارند که همه پایبند به آن می باشند.هکر در موقع هک کردن یک سیستم امنیتی هدفش ضربه زدن (چه مادی و چه معنوی) به شخص یا اشخاصی نیست.او هک می کند تا معلوماتش را نشان دهد. هک می کند تا همگان بدانند که سیستمهای امنیتی دارای مشکل هستند. هک می کنند تا نواقص (حفره های امنیتی ) این سیستمها نمایان شوند. اگر هکرها نمی بودند مطمئنا سیستمهای امنیتی به کاملی سیستمهای امروزی نمی بود. پس هکرها مفیدند.در این میان افرادی هستند که با سوء استفاده از معلومات خود و یا دیگران هدفشان از هک کردن ضربه زدن به اشخاص است یا به دنبال پرکردن جیب خود می باشند. از نظر من این افراد دزدانی بیش نیستند.در این مقاله منظور من از هکر همان دزد اینترنتی یا الکترونیکی است. به دلیل اینکه نمی خواهم وارد مباحث تخصصی شوم و حتی آنقدر اطلاعاتش را ندارم و البته هیچکدام از ما بانک اینترنتی یا فروشگاه مجازی نیز نداریم , لذا منظور من از هک در اینجا دزدیدن کلمه عبور حسابهای dialUp و yahoo messenger و Hotmail می باشد که بسیاری از خوانندگان از آنها استفاده می کنند. چگونه هک می شویم ؟! روزی با هکری صحبت می کردم و از او پرسیدم رایج ترین و مطمئن ترین روش هک کردن چیست ؟ و او در جواب گفت :رایج ترین روش , ساده ترین روش است. آنروز معنی سخنش را نفهمیدم. ولی وقتی کمی تحقیق کردم و در دنیای اینترنت هک شدم, متوجه منظورش شدم. یکی از متداول ترین روش های هک کردن, حدس زدن password است. روش رایج دیگر خواندن password از روی دست User به هنگام تایپ آن می باشد. یا فرستادن صفحه ای مانند صفحه ورودی Hotmail , Yahoo به صورت یک Email که در آن به ظاهر کارکنان شرکت سرویس دهنده از user خواسته اند به منظور اطمینان از صحت سرویس دهی password خود را تایپ کند. که این password در همان لحظه برای هکر mail می شود.برنامه جالبی وجود دارد که LOG تمامی حرفهایی که وارد شده است را ذخیره می کند. هکر برنامه را اجرا می کند و بعد از شما می خواهد که رمز خود را بزنید. کلیدهای تایپ شده توسط شما درون یک فایل متنی TXT ذخیره می شود و هکر بعدا به آن رجوع می کند و رمز شما را کشف می نماید. روش دیگر حدس زدن جواب سوالی است که شما انتخاب نموده اید تا در صورت فراموش نمودن رمزتان از شما پرسیده شود. در yahoo استفاده از این روش سخت است زیرا تاریخ دقیق تولد و آدرس و حتی کد پستی را نیز می خواهد. ولی در سرویس hotmail به سادگی می توانید جواب سوال را حدس بزنید و رمز را بدست آورید. و نیز هکر می تواند به کارکنان hotmail نامه زده و در آن ابراز نماید که account اش مورد هک قرار گرفته و درخواست رمز جدید کند که کارکنان Hotmail از او چند سوال در مورد سن و آخرین دسترسی به account و آخرین رمزی که به خاطر دارد می کنند و سپس رمز جدید در اختیار او قرار می گیرد.(چند بار از این روش توانسته ام به رمزها دست یابم) یا برای یافتن رمز account های اینترنت, به ISP شما زنگ می زند و با دادن مشخصات خواستار تغییر رمز می شود. جالب اینجاست که در بسیاری از موارد منشیان رمز قبلی را نمی پرسند. اینها همه روشهای ساده ولی رایج و متداول بودند. روش دیگری که در اینجا در موردش صحبت می کنم کمی تخصصی است و هر شخصی نمی تواند از این روش استفاده کند بلکه باید معلوماتی در خصوص اینترنت و IP و یک سری نرم افزارها داشته باشد.در این روش شخص با فرستادن یک فایل آلوده به ویروس یا Trojan سیستم شما را آلوده می کند. با اجرای این فایل , فایل مورد نظر در حافظه جای می گیرد و هر زمان که کامپیوتر روشن شود دوباره در حافظه صدا می شود. پس با پاک نمودن فایل اولیه مشکل شما حل نمی شود. این فایل کامپیوتر شما را به عنوان یک Server در می آورد و یکی از پورت ها را برای استفاده هکر باز می گذارد. (برخی از این trojan ها پرتی را باز نمی گذارند بلکه از طریق یک email رمز ها را برای هکر ارسال می نمایند.) حال هکر می تواند با پیدا کردن IP شما و اتصال به پورت مورد نظر در زمانی که هم شما Online هستید هم هکرتان هر کاری با کامپیوتر شما بکند حتی آنرا خاموش کند و رمزهای موجود در کامپیوتر شما را بدزدد. البته ارسال فایل گاهی به صورت online نمی باشد. هکر می تواند اگر با شما آشنایی داشته باشد به پشت کامپیوتر شما بی آید و فایل مورد نظر را روی آن اجرا کند.جالب اینجاست که اغلب ویروس کشها از شناسایی Trojan های جدید عاجزند. از همین رو من مدتها گرفتار یکی از آنان بودم. چه باید کرد ؟! چگونه هک نشویم ؟! روشهای ساده را به سادگی و با کمی دقت می توان مسدود کرد. مثلا رمزی انتخاب کنید که حدس زدنش کار هر کسی نباشد. شماره تلفن , اسم , فامیل , شماره شناسنامه یا تاریخ تولید و ترکیبی از اینها معمولا اولین چیزی است که به ذهن هر کسی می رسد. سعی کنید در رمز انتخابی خود از پرانتز یا کروشه استفاده کنید یا حتی کاما که اینها به ذهن هیچ هکری نخواهد رسید. هنگامی که رمز خود را وارد می کنید مراقب باشید , کسی نزدیکتان نباشد. یا از کلید های منحرف کننده استفاده کنید. مثلا چند کلید الکلی بزنید و بعد با Backspace پاکش کنید که اگر کسی هم دید , متوجه رمز شما نشود. پشت کامپیوتر کسی که به او اطمینانی ندارید , رمزی وارد نکنید. یا اگر مجبورید, با استفاده از کلید های Ctrl+Alt+Del و باز نمودن Task Manager کلیه برنامه های مشکوک را ببندید. معمولا اسامی آنها مانند Thief یا Keylogger یا keyl یا هر اسم مشکوک دیگری می تواند باشد. در موقع ثبت نام در سرویسهای Hotmail و Yahoo به شما تذکر داده می شود که کارکنان شرکت سرویس دهنده به هیچ عنوان از طریق Email از شما درخواست Password نمی کنند. پس هیچ گاه از طریق هیچ Email ی رمز خود را وارد نکنید. از جایی اینترنت تهیه کنید که امنیت بیشتری دارد و تجربه کارشان بالاست. زیرا علاوه بر منشیان بی تجربه که بعضاً رمزها را برباد می دهند , اگر شبکه (ISP) هک شده باشد , دیگر از دست شما کاری بر نمی آید و رمز شما و دیگر کاربران در خطر می باشد. احتمال حمله با روش تخصصی که در بالا توضیح دادم به کاربرانی که از سیستمهای Instant messaging مانند Yahoo messenger یا MSN messenger یا ICQ و … استفاده می کنند بیشتر است چون اینگونه برنامه ها به راحتی IP شما را در اختیار هکر قرار می دهند و همواره یک پورت آزاد را اشغال می کنند و معمولا به صورت مستقیم با کاربر مقابل در ارتباط هستند. مخصوصا در مواقع ارسال و دریافت فایل. پس اگر می خواهید در امان باشید از این برنامه ها استفاده نکنید.ولی امروزه در ایران اینترنت بدون اینگونه برنامه ها فایده ای ندارد ! پس هیچگونه فایلی را که از افراد ناشناس فرستاده می شود , باز نکنید.حال اگر کامپیوتر شما از قبل آلوده شده باشد چه باید کرد ؟! اگر مطئمن ترین راه را می خواهید. کامپیوتر خود را فرمت نموده و دوباره ویندوز را نصب کنید. زیرا اغلب ویروس کشها قادر به شناسایی یا پاک نمودن بسیاری از این نوع ویروسها نمی باشند. ولی معمولا این روش به صرفه نیست. کاری که من برای مبارزه با این نوع ویروس ها (که نمی دانم آیا به آن مبتلا هستم یا خیر) کردم این است که یک ویروس کش جدید نصب نمودم که هر هفته آنرا Update می کنم. من Norton Antivirus 2003 را پیشنهاد می کنم که خود به صورت اتوماتیک هر 10 روز یکبار به روز می شود.حال اگر ویروسی پیدا شد که ویروس کش من نتوانست آنرا شناسایی کند چه ؟! همانطور که گفتم فایلی که در حافظه شما اجرا می شود و کامپیوتر شما را به عنوان Server آماده حمله هکر می کند برای اتصال به اینترنت و فرستادن اطلاعات احتیاج به یک پورت آزاد دارد. روشهای زیادی برای مسدود نمودن پورت های آزاد وجود دارد. همواره در ایران رسم است که می گویند اینترنت بدون Proxy بهتر است ولی باید بدانید که Proxy نه تنها سرعت کار شما در اینترنت را بالا می برد بلکه جلوی حمله هکرها را نیز می گیرد. روش دیگر استفاده از Firewall می باشد. امروزه بسیاری برنامه های کم حجم با عنوان Firewall خانگی وجود دارند.شما با استفاده از یکی از این برنامه ها می توانید به راحتی هرگونه رد و بدل شدن اطلاعات بین کامپیوتر خود و اینترنت را ببینید و کنترل نمایید.برنامه ای که من پیشنهاد می کنم ZoneAlarm می باشد. با نصب این برنامه هرگاه , برنامه ای بخواهد با اینترنت تبادل اطلاعات نماید ابتدا به شما تذکر می دهد و شما می توانید اگر برنامه مشکوکی بود اجازه فرستادن اطلاعات را از او صلب کنید. در ضمن هیچ شخص و برنامه ای هم نمی تواند بدون اطلاع شما از بیرون به کامپیوتر شما وصل شود. ویندوز XP از نظر امنیت در شبکه بسیار پیشرفته است و احتمال هک شدنش کمتر است , پیشنهاد می کنم از این ویندوز استفاده کنید.در آخر باید بگویم هیچ روشی به صورت 100% شما را ایمن نمی کند. فقط سعی می کنیم احتمال هک شدنمان را پایین بیاوریم
    ویرایش توسط !MAHSA! : 2014/03/13 در ساعت 23:41

معاونت سایت

چند تعریف اولیه :
    Hacker کیست؟ هکر کسی است که با سیستم های کامپیوتری آشناست و می‌تواند با روش‌هایی خاص (بدون اجازه) وارد آنها شود... این انسان می‌تواند خوب یا بد باشد (در هر حال هکر است ) *** Hacker واقعی = سامورایی : کسی که هدفش از نفوذ به سیستم‌ها نشان دادن ضعف سیستم‌های کامپیوتری است نه سوءاستفاده ... Wacker (واکر): کسی که هدفش از نفوذ به سیستم‌ها، استفاده از اطلاعات آن سیستم‌هاست (جرو هکر‌های کلاه‌ سیاه ) Cracker (کراکر): کسی که هدفش از نفوذ به سیستم‌ها، خرابکاری و ایجاد اختلال در سیستم‌های کامپیوتری است. (جرو هکر‌های کلاه‌ سیاه ) Preaker : از قدیمی‌ترین هکرها هستند که برای کارشان نیاز (و دسترسی) به کامپیوتر نداشتند و کارشان نفوذ به خطوط تلفن برای تماس مجانی، استراق‌سمع و ... بود. این جزو آموزش من نیست چون کار خیلی بدیه (-; هک چیست و هکر کیست و چگونه میشود هک کرد؟ نیاز ما به امنیت کامپیوتری... چرا؟ هزاران نفر در عرض روز آن لاین هستند چه به خاطر شغل و چه به صورت خصوصی.این رشد اینترنتی رو در کل انفجار اینترنتی مینامند و این رشد روند رشد اینترنت رو با خودش عوض میکنه. 10 سال پیش همه سرورها از طرف آدمهای تکنسین مدیریت میشدند که به یک مساله بیش از همه چیز اهمیت میدادند : امنیت سرور. ولی امروزه اکثر سرورها رو آدمهای معمولی مدیریت میکنند که بین اونها خیلی کم افرادی پیدا میشن که اطلاعات کافی در مورد محافظت کردن سرورهاشون دارند. آمار اینجور سرورها به طرز معجزه آسایی رو به افزایش است. با وجود این باز هم مدیران شرکتهای بزرگ مردم رو به این راه تشویق میکنند و ادعای این رو میکنند که اینترت امن است. آیا این مساله درست است؟ نه برای اینجور افراد دروغ گفتن جزو زندگی روزمره حساب میشه ولی از یک طرف هم بخوبی این مساله رو میدونند که اینترنت مکان امنی نیست. این مساله روز به روز بدتر خواهد شد چون افرادی که اطلاع کافی در این رابطه ندارند فکر میکنند که همه چیز مرتب و درست است. ولی واقعیت از چیز دیگری صحبت میکند : همه روزه هکرها و کناکر ها به تعداد بیشماری از سرورهای به ظاهر امن نفوذ میکنند. بحث کار کردن افرادی که اطلاع خیلی کمی راجع به امنیت دارند در یک شبکه خیلی خیی مهمه. اینگونه افراد نور چشمی های هکرها هستند چون همینهاهستند که در ها رو با وجود همه مسائل امنیتی به روی هکرها باز میکنند. مدیران کارکشته شبکه به این موضوع خواهند خندید : مگر میشود که شخصی نداند که چه برنامه ای و چه تولزی روی سیستمش کار میکند؟ جواب : بله میشود! مثال : کدوم یک از شماها میدونین که با برنامه ورد پرفکت که زیر ام اس داس کار میکرد برنامه ای بود به اسم : قبر! این زیر برنامه از طریق یک پنجره فرمان امکان تهیه اسکرین شوتتز رو از زیر همه برنامه های زیر داس به کاربر میداد. در زمان خودش همچین آپشنی زیر یک برنامه واژه نگار کاملا جدید بود. این برنامه زیر برنامه دیگری به اسم کانورت داشت ! که اون کار درست کردن فایلهایی رو بر عهده داشت که مستقیم زیر ورد ایمپورت میشدند. نکنه جالب توجه اینه که امکان دسترسی مستقیم به این تولزها از زیر ورد نبود! برای همین خیلی کم افرادی پیدا میشدند که از این برنامه و تولزها آگاهی داشتند.چه جوابی دارین اگر که من بگم : زیر یکی از آپشن های ویندوز این آپشن وچود داره که ویندوز به محظ اینکه شما آن لاین میشین تمام فایلهای خصوصی شماره سریال های برنامه هاتون و شماره کارت اعتباری شما رو به یک آدرس میل میکنه؟ این آپشن میشه که غیر فعال بشه ولی شما از فعال بودنش خبر داشتین که اقدام به غیر فعال کردنش بکنین ؟ نتیجه یک آمار گیری میگه: از هر 800 نفری که همیشه برای یک مقصود خاص از یک برنامه مشخص استفاده میکنند تنها 2 نفر از برنامه به طور کامل استفاده میکنند!! یک نصیحت بهتون میکنم: هیچ وقت ادعا نکنین که راجع به یک موضوع همه چیز رو میدونین. هیچوقت. با روند رشد اینترنت شرکتهای تولید نرم افزار نیز سریع خود را رشد دادند و همزمان برنامه های متنوع تولید کردند. برای اینگونه شرکتها فقط و فقط یک چیز مهم است و بس : فروش نرم افزارشان! برای اینگونه شرکتها هیچ اهمیتی ندارد که برنامه ای که شما میخرید امنیت سیستم شما را پایین میاورند. برای تولید کنندگان نرم افزار هیچ گونه اهمیتی ندارد که یک فایل کانفیگوریشن شده سیستم از طرف شما به وسیله این برنامه بازنویسی شود.

معاونت سایت

فرق بین هکرها و کناکرها HACKER & KNACKER
    هکر که به غلط در ذهن اکثر مردم یک خراب کار را تدائی میکند یک خراب کار نیست. هکر ها معمولا برنامه نویسان سیستم هستند که از بقیه برنامه نویسان باهوشتر بوده و سوراخهای حغاظتی را شناسایی میکنند تا این سوراخها شکافها را در جای دیگری پر کنند. یک هکر میتواند مدیریت یک شبکه رو برعهده داشته باشد. و برای محافظت کردن شبکه خودش از دسترس دزدی های الکترونیکی باید دست به دزدیهای الکترونیکی غیر مجاز بزند.ولی ورود غیر مجاز به مثلا یک محدوده حفاظت شده توسط پسورد تا زمانی که منجر به ضرر و زیان نشود که خراب کاری نیست. خراب کاری را کناکر ها انجام میدهند. یک کناکر برعکس یک هکر به سیستمها رخنه کرده فقط و فقط به منظور خراب کاری.بنابراین کناکر ها هستند که آسیبها رو به سیستمهای ما میرسانند نه هکر ها. .... اون چیزی که بالا خوندین رو با اون موافق هستین؟ پس از امروز راه خودتون رو تعیین کنید: آلان که فرق بین هکر ها و کناکرها رو میدونین و در این زمینه دوست دارین فعال باشین باید بدونین که شما در راه هکر شدن میخواهین فعالیت کنین یا در راه کناکر شدن؟ چگونه هک نشویم: اگر شما از ویندوز xp استفاده میکنید میتوانید از فایروال(دیوار اتش یا انتی هک)خود ویندوز xp استفاده کنید. به کنترل پنل رفته و وارد Networking Connection شوید.در انجا روی ایکون dial up که ساخته اید راست کلیک نید و properties را انتخاب کنید سپس تب Advanced را انتخاب کنید و تیک مخصوص فعال کردن فایروال را فعال کنید. تجربه نشان داده که ویندوزهای 98 ,me به راحتی هک میشوند.بهتر است از ویندوز 2000 و xp استفاده کنید.و حتما برای ویندوز 2000 هر سه سرویس پک موجود را نصب کنید.همچنین برای ویندوز XP هم سرویس پک 1 عرضه شده که ان را میتوانید از بازار به راحتی تهیه کنید ویندوز XP به همراه سرویس پک 1 امن ترین سیستم عامل میباشدهمچنین میتوانید از فرمت امن NTFS روی این ویندوزها استفاده کنید که خود عاملی جهت جلوگیری از دستیابی دیگران به داده های شماست.اگر در یاهو ایمیل دارید و چنانچه فایلی برای شما فرستاده شد میتوانید از طریق خود Norton Anti Virus سایت یاهو چک کنید.چنانچه در چت کسی به شما پیشنهاد دادن عکس یا فایل داد بدون رودرواسی درخواست کنید به ادرس ایمیل شما بفرستد.از ورود به سایتهای شخصی که به شما پیشنهاد میشود خودداری کنید مخصوصا اگر ادرس به صورت چند عدد که مثل یک ادرس IP میباشد.یاهو مسنجر خود دارای یک فایروال میباشد.میتوانید از منوی Login گزینه Privacy Setting را انتخاب کنید و در داخل تنظیمات Connection فایروال را انتخاب کنید.برنامه های انتی ویروس و انتی هک هم انواع زیادی دارند که در اینجا نمونه ها را برای دانلود گذاشته ایمبه طور حتم بارها نام هکرها را شنیده اید ویا خبر مربوط به هک وبسایت یا وبلاگ را شنیده اید ؛ هکرها افراد عادی هستند که با داشتن هوش زیاد و تا حدی دانش کامپیوتر و فناوری اطلاعات می توانند در کامپیوتر شما نفوذ نموده و باعث شود که بخشی از مدیریت کامپیوتر شما را به دست بگیرند .اصل کار هکرها استفاده از امنیت شبکه است به عبارتی ؛ هر شبکه اینترنتی و هر سیستم کامپیوتری در درون خود دارای ضعفهایی است که هکرها و نفوذگران با توسل بدان به کامپیوتر شما دست می یابند البته ممکن است این نفوذ در داخل شبکه کامپیوتری میزبان یک وبسایت یا وبلاگ باشد در این صورت هک به وبسایت شما نفوذ می نماید.در این گفتار به اختصار سعی می کنم با تعریف عمومی هک آشنا شویم با بهتر دریابیم هک چیست , هدف هک چیست هکرها چرا نفوذ می کنند؛ هکر کیست ؟ انواع هکرها و نفوذگران کامپیوتر را مرور می کنم با ما باشید هدف هک چیست هکرها چرا نفوذ می کنندجواب این سوال قطعی نیست از لحاظ جامعه شناسی نفوذگر در تمام ادوار تاریخ وجود داشته است اما درسیستم های شبکه نفوذ می تواند چند علت اصلی داشته باشد.1- اعلام سواد و تسلط بر فن آوری اطلاعات : این نوع نفوذ کمتر با تخریب و تهدید نفوذگر همراه است فراموش نکنید برای نفوذ در سیستم های شبکه ؛ باید فرد دارای سواد پایه ای در حد کافی باشد. برخی از افراد برای به رخ کشیدن سواد و توانمندی خود در شبکه های نفوذ نموده و با به جا گذاشتن یک ردپایی خود برای اثبات نفوذ سعی می کنند که سواد خود را به همه اعلان کنند2- اعلان ضعف امنیت شبکه کامپیوتری : این نوع نفوذ هم با تخریب و تهدید کم انجام می شود تنها نفوذگر سعی می کند نقاط ضعف امنیت شبکه را به مدیریت اعلان نماید و در برخی موارد هم به مدیریت اعلام می شود که نفوذگر حاضر به همکاری در رفع نقص و تقویت امنیت شبکه است.3- انتقام شخصی یا گروهی : این نوع نفوذ به طور حتم بسیار خطرناک و دردسرساز است در اینگونه حمله ها نفوذگر سعی می کند سیستم را تا حد امکان نابود و خسارات جبران ناپذیری را انجام دهد ؛ برخورد سخت بارقبا یکی از این انگیزه نفوذگران با نیت انتقام است در برخی موارد هم برخی از وبسایتها و شبکه های منافع ملی ؛ گروهی یا فردی افراد را به مخاطره می اندازد و در مقابل نفوذ گر سعی در نابودی مورد اشاره دارد.4- بدون دلیل : حتمی نباید هر کاری دلیل داشته باشد ؛ برخی نیز برای خودنمایی یا سرگرمی و گاهی هم از سر بیکاری دست به نفوذ و تخریب شبکه می کنند این نوع نفوذ به دلیل اینکه کور و بدون دلیل است ممکن است خطرآفرین باشد امادر مواردی بیشتر به یک شوخی تمام می شود.5- دلایل شخصی : کمتر اتفاق می افتد که یک هکر انگیزه شخصی فراتر از انتقام داشته باشد ولی ممکن است این اتفاق بیافتد ماننداسید پاشی روی صورت معشوق و یا موارد دیگر البته این مورد کمتر اتفاق افتاده است 6- دستیابی به اموال مجازی افراد یا شرکتهااین امر ممکن است یکی از قویترین دلایل انجام هک باشد البته این نوع از نفوذ بیشتر از روش دزدی هویت یا فیشینگ صورت می گیرد فرد نفوذگر سعی می کنند با دستیابی به ای دی و شناسه کاربری قربانی و رمز عبور و پاسورد وی ؛ مدیریت بخشی از اموال مجازی فرد یا شرکت از قیبیل وبلاگ ؛ صندوق پست الکترونیکی ؛ کارت اعتباری ؛ عضویت باشگاه ؛ عضویت وبسایت و یا هر مورد که می تواند وی را به اموال مجازی شخص قربانی نزدیک کند دست می زند در ایران و در بین هکرهای تازه کار که هدف هایی مانند انتقام ؛ اعلام سواد ؛ اعلان ضعف شبکه کمتر وجود دارد هکر سعی می کند تنها به دست دستیابی به مدیریت یک وبلاگ یا صندوق پست الکترونیکی نفوذ را انجام دهد این گونه نفوذهای ساده و با بهره گیری از ضعفهای امنیتی کاربران در ایران رایج است .

کلمات کلیدی این موضوع