سلام دوستانتوي اين بخش از تالار بجز تايپيك فرق اكسس پروجكت...كه به مقايسه ارتباط اكسس(پروجك) با SQL Server پرداخته است در مورد مقايسه ويژگيهاي ارتباط Access با MY SQL و SQL Server مطرح نشد. از دوستاني كه تجربه و اطلاعاتي در زمينه استفاده از MY SQL و SQL Server در برقراري ارتباط با Accecc دارند درخواست راهنمايي دارم . متشكرميكي از مشكلات Access در ادامه كار با حجم دادهاست. بطوريكه درصورت افزايش ركوردهاي بانك اطلاعاتي اختلالاتي بوجود مي آيد.به اين علت توصيه شده كه بانك اطلاعات برنامه ها را تحت SQL قرار داده تا علاوه بر جلوگيري از مشكلات حين كار با داده ها از قابليتهاي چند كاربري و امنيتي هم استفاده شود يك مقايسه كلي SQL :MYSQL علاوه براينكه Open Source است(رايگان قابل دريافت است) در سيستم عاملهاي Linux و Windows پشتيباني ميشود. SQL Server فقط در سيستم عامل Windows جواب ميدهد. لطفاً نظرتان را بفرمائيد.دوستان آشنا با SQL منتظر بيان نظرات و تجربيات شما ...اگر فقط براي نگهداري داده ها استفاده كنيد البته اگر قرار باشد براي خريد نرم افزار پول بدهيد MySql بهتر است در غير اينصورت امكانات SQL با MySql قابل قياس نيست.view ,sp.triger,security,Etc....ضمن سپاس از نظر آقاي مفيدي همانطوركه ميدانيد وظيفه يك بانك اطلاعات نگهداري داده است. اما ابزار و امكانات استفاده از اين داده ها است مد نظر است بطوريكه مسائلي نظير تامين كارايي و امنيت بالا و سهولت نگهداري و مديريت و يا بسياري جنبه هاي فني ديگر را بتوان مقايسه نمود.در بسياري از مواردي كه نام برديد قياس sql و mysql قياس مع الفارق است يعني اصلا سنخيتي بين اين دو نيست كه قابل قياس باشداينكه MySQL رايگان و OpenSource هست كه عالي،از طرفي در قابليت هاي امنيتي و كاربردي SQLServer هم شكي نيست.ولي براي ما برامه نويسان ويندوز مايكروسافت ميخوام يه چيزي رو بدونم.اينكه براي برنامه هاي كوچيك مبتني بر بانك هاي اطلاعاتي ما معمولا از Access استفاده مي كنيم.بعضي ها هم از MySQL ولي براي نوشتن برنامه هايي از اين دست با محصولات مايكروسافت كه معروف ترينشون VB.NET و VB6 هستن،كدام ديتابيس بهتره ؟بانك اكسس تو برنامه هاي كوچيك مشكلي نداره،ولي مشكل امنيت داره كه رمزش رو مثل بنز ميشه درآورد! استفاده از بانك MySQL در برنامه هاي كوچيكي مثل مثلا يه سيستم مديريت كتابخانه رو امتحان نكردم،يه راهنمايي بكنيد.كسي نبود جواب سوال منو بده ؟!دوست عزيز؛ مطمئناً ميداني كه SQL يك بانك اطلاعات است و VB(6 or .NET)l يك زبان برنامه نويسي است اما Access هر دو شرايط (لايه) را دارد. به اين بخش از توضيح آقاي صارمي كهاز اين تايپيك توجه كنيد: نقل قول:نوشته شده توسط sarami(پست 183856)از اونجايي كه برنامه هايي كه برنامه نويسان database مينويسن در دو لايه database و application هستش و اكسس هردو اين لايه ها رو در يكجا داره.بله اطلاع دارم.ببينيد براي برنامه هاي تك كاربره و به اصطلاح Desktop معمولا برنامه نويسان از بانك هايي مثل اكسس يا موتور ديتابيس بورلند و پارادوكس و ... استفاده مي كنن.ولي همونطوري كه گفتم اكسس مشكلات امنيتي و كاربردي زيادي داره.اولا تعداد ركوردها اگر بالا بره مشكل ساز خواهد بود،دوما امنيت داده ها پائين هست.حالا من ميخواستم ببينم براي اي برنامه هاي كوچولويي كه از اكسس براشون استفاده مي كنيم چه موتوري ميتونه جايگزين باشه ؟SQLServer براي اين برنامه هاي خيلي بزرگه! ولي شايد MySQL مناسب باشه.نقل قول:SQLServer براي اين برنامه هاي خيلي بزرگه! ولي شايد MySQL مناسب باشه.نقل قول:نوشته شده توسط CodeMasterX(پست 329536)SQLServer براي اين برنامه هاي خيلي بزرگه! ولي شايد MySQL مناسب باشه.