شما و دوستانتان از چه نرم افزارها و ابزارهایی استفاده می کنید ؟

ارسال شده توسط حامد صفا در ۲۵ اردیبهشت, ۱۳۸۸ ساعت ۱۹:۵۰

آیا می دانید از چند نرم افزار مختلف استفاده می کنید ؟
آیا می دانید از هر کدام از نرم افزارهای مورد استفاده خود چند ساعت استفاده کرده اید ؟
آیا علاقه مندید تا بدانید دیگر دوستانتان از چه نرم افزارهایی استفاده می کنند ؟
آیا می دانید بیشتر معتاد چه نرم افزاری هستید ؟
آیا دوست دارید بدانید هر ماه چقدر از وقت خود را در اینترنت به چت می گذرانید ؟
و ….
پاسخ تمام سوال های شما را Wakoopa خواهد داد
Wakoopa یکی دیگر از سایتهای وب 2 و یک شبکه اجتماعی است که پس از از ثبت نام در سایت واکوپا ، و دریافت یک نرم افزار کوچک و چند کیلوبایتی می توانید از تعداد نرم افزارهای مورد استفاده و همچنین آمار دقیقی از نرم افزارهایی که روزانه از آن استفاده می کنید بدست آورید و همچنین از نرم افزارهایی که دوستانتان اسفاده می کنند با خبر شده و یا توضیحات و تجربه های آنان را در مورد نرم افزارهای مورد علاقه شان ببینید .
حدود 8 ماه هست از واکوپا استفاده می کنم . آماری که واکوپا ارائه می دهد باعث شده تا بدانم بیشتر معتاد چه برنامه هایی بودم و یا مصرف Google Talk‌ و چت این ماهم چه مقدار با ماه گذشته اختلاف داشته است و اگر بیشتر از حد معمول بود سعی در کم کردن زمان چت و اختصاص آن زمان به وب گردی و Google Reader گردی کنم . و همچنین با مطالعه توضیحاتی که دوستانم در مورد یک نرم افزار جدید نوشته اند اطلاعات خوبی را در مورد یک نرم افزار جدید بدست آورم .
علاوه بر آن همیشه علاقه مند بودم تا بدانم بسیاری از وبلاگ نویسان و دوستان مجازی که سالهاست می شناسمشان از چه نرم افزارهایی استفاده می کنند و یا چه نرم افزاری را جدیداً شروع به استفاده از آن کرده اند .
همچنین در واکوپا گروه های مختلف و متعددی با موضوعات مختلف وجود دارد . به طور مثال می توان به گروه های مختلف بازی های مختلف ، نرم افزارهای گوناگون ، گروه وبلاگ نویسان و یا حتی گروه ایرانیان اشاره کرد از با ورود به هر یک از گروه های می توایند اطلاعات جالب و جدیدی را از سایر کاربران کسب کنید و یا دوستان زیادی را مطابق با علاقه مندی های نرم افزاری خود پیدا کنید .
تا مدتی پیش واکوپا تنها قابل استفاده در سیستم عامل های Windwos و MAC بود .
» اما خبر خوش اینکه به تازگی واکوپا برای Linux هم عرضه شده تا کاربرانی که از این سیستم عامل استفاده می کنند نیز بتواننند از این سرویس جالب استفاده و نتایج حاصله را با دوستانشان به اشتراک بگذارند .
چند نکته :
اگر مایل نیستید تا آمار نرم افزارهای استفاده شما را همه مشاهده کنند می توانید در تنظیمات اکانت خود در سایت واکوپا ، نام کاربری خود را در حالت شخصی (Private) قرار دهید تا تنها کسانی قادر به مشاهده آمار نرم افزارهای شما باشند که شما به آنها اجازه مشاهده داده اید .
- اگر قصد استفاده از نرم افزاری را دارید و نمی خواهید تا واکوپا ان را ثبت کند تنها با یکی کلیک در نرم افزار کوچک نصب شده در سیستم عامل خود می توانید ارسال اطلاعات جدید را متوقف کنید .