تبادل لینک در افزایش رنک خیلی مؤثر هست. اما نه تبادل با هر سایتی که دوست دارید یا آمارش بالاست!
در تبادل لینک سعی کنید فقط به رنک فکر تا آمار. زیرا تبادل لینک تنها رنک شما رو بالا میبرد.
سعی کنید تبادل هاتون با سایت هایی باشد که موضوع سایت شما رو دارند.
مثلا اگر سایت شما موضوعش نرم افزار هست با سایت هایی که موضوع آنها هم نرم افزار هست تبادل کنید.
البته این اجباری نیست. شما با این کار در اصل سه کار انجام می دهید.
1- از تجمع زیاد لینک در سایتتون جلوگیری می کنید.
2- موضوع سایتتون رو بهم نمی زنید.
3- لینکدونی معروف تری می تونید داشته باشید. یعنی کاربر میدونه که اینها سایت های نرم افزاری هستند و بر روی لینک ها کلیک می کند و یک امار از سایت شما برای سایت مقابل حساب میشه.

گوگل میگه که: روبات گوگل دارای چندین موضوع می باشد که هر سایت رو نسبت به: 1- عنوانش 2- توضیح مختصرش 3- کلمات کلیدیش 4- لینک هایی قرارداده شده. را موضوع بندی می کند.
اگر شما میخواهید سایتی جذاب تر و پر بازدید تر داشته باشید. سعی کنید با سایت هایی که موضوع آنها همانند موضوع سایت شماست تبادل لینک کنید. زیرا روبات گوگل وقتی به سایت شما میآید و لینک یک سایت دیگر را مشاهده می کند، بلافاصله به سایت مورد نظر رفته و همچنین اون سایت رو هم جستجو می کنه که ببیند: 1- ایا این یک تبادل لینک هست یا نه؟ 2- موضوع سایت مورد نظر چیست تا اون سایت رو داخل موضوع مناسب قرار بده.

قابل توجه خواننده: ای شمایی که سایت دارید. فکر نکنید که ادمین سایت هستید. شما هم یکی از کاربران به حساب میاید. حالا اگه خودتون وقتی داخل سایتی درهم برهم میرید چه حسی پیدا می کنید؟ همین حس رو من نوعی که کاربر اینترنتی هستنم پیدا می کنم.

حرفی ار خودم: سعی نکنید که آمارتون رو افزایش بدید. سعی کنید تا برترین باشید!