نمایش نتایج: از شماره 1 تا 3 , از مجموع 3

موضوع: glx گوشي ايراني يا چيني!!!!!!!!!!!!(قضاوت با شماست)

مدیر بخش آشپزی

Wink glx گوشي ايراني يا چيني!!!!!!!!!!!!(قضاوت با شماست)

با سلام
    چرا گوشی glx نخریم؟
    مگر واقعاً نباید از تولید ملی حمایت کرد؟
    اینجانب در ادامه شرح ما وقعی را می دهم که فکر می کنم خواندن روشن می کند چرا موبایل glx نباید خرید.
    به سفارش خواهرم و در پی تبلیغات فراوان که در اراک با sms برای این گوشی انجام می شود سرانجام ... شده و یک عدد گوشی glx مدل 2680 خریداری نمودم.
    مشخصات روی جلد و روی بدنه و قاب گوشی:
    دو سیم کارت همزمان-نصب برنامه های جاو-دوربین 3 مگا پیکسلی -معجزه دریافت رادیو fm ببا آنتن خود گوشی و...
    خدا روز بد ندهد.وقتی به منزل رسیدم و گوشی را بررسی کردم متوجه شدم دوربین گوشی VGA است نه 3 مگا پیکسلی..از معایب بارز دیگر صدای گوش خراش وناصاف -برنامه های با فرمت جاوا یا نصب نمی شدند یا اگر نصب می شدند اجرا نمی شدند.زمان نصب یک برنامه جاو ا چند کیلو بایتی چند دقیقه و....
    صبح روز بعد با فروشنده تماس گرفته و به دروغی که درباره دوریبن گوشی روی جلد و خود موبایل بوداعتراض کردم.نهایتاً گفت باید با شرکت تولید کننده تماس بگیرید.با شماره ای که بر روی برگه گارانتی بود (مربوط به استان خوزستان)تماس گرفته و از این شماره به ان شماره پاس داده شدیم.دست آخر با خانه آقای مدیر عامل شرکت تماس گرفته و نهایتاً شماره بانکی را که آقای مدیر عامل در آن کار می کرد پیدا کرده.خلاصه بعد از یک ساعت آقای حر....را پیدا کردیم.(در صورت نیاز نام،شماره های تلفن متن مکالمات نام افراد و....موجود است)طرف فکر بود با ببو طرفه و درباره رزلوشن صبحت می کرد.نهایتاً گفت هر کاری دلت می خواهد انجام بده.برو شکایت کن.(جدیداً 640*480 شده 3 مگا پیگسل فقط یک ممیز باید پشت گذاشت تا بشه سه دهم مگا پیکسل یا همان VGA خودمان)
    به آقای .... مسئول اتحادیه موبایل فروشان اراک واقع در....مراجعه کرده که ای کاش نمی رفتم.
    جواب: به ما مربوط نیست فروشنده مقصر نیست از ما کاری بر نمی آید .باید به دادگاه بر روی از شرکت تولید کننده(همان خوزستانی) شکایت کنی!!!
    دست آخر برای اینکه کارم حقوقی نشود و برای 87 هزار تومان نخواهم 6 ماه تو دادگاه به این ور آن ور بروم و اگه پولم را گرفتم 2برابر خرج نکرده باشم به مغازه فروشنده مراجعه کرده با خواهش و تمنا گوشی را پس داده و با هزار بدبختی 87 هزار تومان به همراه یک رم 4 گیگ از 100 هزارتومانی را که داده بودم را گرفتم.یک روز کاری ، کلی هزینه تماس با استان خوزستان +هزینه آژانش در داخل اراک به همراه یک رم 4 گیگ 10 هزار تومانی که 13 هزار تومان فروشنده بزور انداخت. برایم ماند.

نتایج ارزنده-آموزشی -اخلاق و ...:
    1)گوشی موبایلGLX ایرانی نیست بلکه تولید کشور بردار چین است نه ایران.یک کارمند بی تریبت و پروی بانک از چین آن را وارد کرده و از ناآگاهی مردم استفاده کرده و...
    2)این گوشی همان موبایل TV است .داخل حافظه اش پر از عکس های بچه های چینی و.... است.
    3)خصوصیاتی نظیر 2 سیم کارت.شارژ از طریق پورت یو اس بی،داست آنتن روی گوشی و اسپیکر های که صدای خش خش می کند و...از مشخصات بارز این گوشی یا همان گوشی های چینی است.
    4)این شرکت در تهران نمایندگی دارد.
    5)جالب اینکه مدل های پایین تر با دوربین های پایین تر زمان فتحعلی شاه قاجار هم داره.
    6)طرف فکر همه جا را کرده، تو ضمانت نامه نوشته بدون هولگرام ،ضمانت نامه فاقد ارزش است و تمام ضمانت نامه هاش به گفته نمایندگیش بدون هولوگرام است.
    این گوشی آشغال چینی را نخرید.پول خود را دور نریزید.

سرانجام یک گوشی N79 نوکیا برای خواهرم گرفتم تا فکر حمایت از تولید ملی(بخوانید چینی) از کله ام خارج شود

"GLX همراه ایرانی!"
    شرکت ارتباط همراه گویا اروند با نام تجاری جنرال لوکس و با نام اختصاری GLX و با آدرس اینترنتی glxmobile.com مدتی است اقدام به تولید چند مدل تلفن همراه در داخل ایران نموده است.این شرکت مدعی استفاده از فناوری تکنولوژی IBM و Microsoft Windows mobile 6 در برخی از تولیدات خود می باشد! تا چندی پیش اقدام به فروش گوشی های خود در ادارات و موسسات دولتی کرده و قیمت تمام شده این گوشی ها بالا بود که خسارات مالی و ضرر هنگفتی را برای این شرکت به همراه داشت.general luxe به تازگی اقدام به تولید انبوه چند مدل گوشی با امکانات دروغین و قیمت مشتری پسند نموده است.
    GLX 2650 , GLX 2670 , GLX X5 , GLX 2680C , GLX Pocket PC نام هایی است که این شرکت برای گوشی های خود انتخاب نموده و قیمت ها را برای وسوسه خریدار پایین آورده است!
    GLX در فروش محصولات خود صداقت نداشته و با تبلیغات دروغین و دایر نمودن مراکز خدمات پس از فروش موقتی اقدام به کلاهبرداری از ایرانیان عزیز نموده است.
    برای مثال در تبلیغات سال گذشته در ماهنامه جی اس ام جیبی GLX X5 را دارای صفحه نمایش 16 میلیون رنگی و با دوربین 2 مگا پیکسلی معرفی کرد و خود این شرکت امسال تابستان در بروشور های خود این گوشی را با صفحه نمایش 256 هزار رنگی و دوربین 1.3 مگا پیکسلی تبلیغ می کند!اما کلاهبرداری GLX به همین ختم نمی شود!یکی از دوستان من مدل GLX 2650C را از نمایندگی مجاز این شرکت در شهر رشت به آدرس رشت،--------------------------،جی ال ایکس موبایل خریداری نمود و خیلی سریع متوجه اشتباه خود شد!
    شرکت جی ال ایکس موبایل در پرده های بزرگ تبلیغاتی خود ادعا میکند مدل GLX 2650Cدارای امکاناتی از قبیل 2 سیمکارت همزمان فعال،دوربین 1.3 مگا پیکسل،پشتیبانی از 8 گیگا بایت مموری!رادیو FM بدون نیاز به هندزفری،صدای فوق العاده بلند و بدون نویز و 10 سال خدمات و یکسال گارانتی تعویض می باشد!
    اما شما بعد از استفاده از گوشی متوجه می شوید که این گوشی دارای منوی غیر کاربردی و دوربین VGA می باشد!گوشی هنگام رجوع به سیمکارت دوم هنگ نرم افزاری کرده و در حالت جستجو باقی می ماند(گوشی خود فروشنده هم که از این نوع بود دچار همین مشکل شد)،گوشی ریست فکتوری نشده و هنگ می کند،در قسمت ارسال پیام منوی طراحی شده یک فاجعه می باشد!در صورت استفاده از مموری 1 گیگا بایتی گوشی هنگ کرده و به حالت اغما می رود!رادیو FM هیچ فرکانسی را دریافت نمی کند!برنامه ارائه شده در سی دی برای اتصال موبایل به رایانه هیچ کابردی نداشته و باعث سردرگمی کاربر می شود!صدای اسپیکر موبایل ترکیبی از نویز های مختلف و اصوات ناهنجار بسیار بلند است،طراحی و مونتاژ بدنه مانند ماشین پیکان بوده و درب باطری،محافظ LCD و صفحه کلید روی هم چفت نبوده و دارای فاصله می باشد،هنگام صحبت به علت رعایت نکردن استاندارد های کیفیتی در تولید گوشی های مجهز به رادیو،اختلال امواج باعث ایجاد مکالمه بسیار نامطلوب و شنیدن صداهای اضافی می شود.در ضمن این شرکت ایرانی هیچ صحبتی از میزان امواج زیان آورsar rating نکرده است در حالی که پلتفرم این گوشی ها دقیقا مشابه گوشی های متفرقه و بی کیفیت چینی است و از همه جالب تر اینکه فروشندگان گوشی که ادعای نمایندگی خدمات پس از فروش در شهرستان ها را دارند هیچ سر رشته ای از موبایل نداشته و تنها با حرف های خود شما را می خندانند!

اين ها سخنان دو كاربر عزيز در دو انجمن تخصصي موبايل هست!!!!من بي طرفم خودتون قضاوت كنيد!!!توضيحات مسوولين و خبرگزاري هاي ايران هم در مورد شركت سازنده ي اين گوشي واقعا سوال بر انگيزه!!!!با همكاري شركت glxژاپن!!كه براي فروش موبايل هايش در ايران دفتر نمايندگي دارد و در ادامه ي مقاله گوشي ايراني است!!!!ما كه نفهميديم!!!!!

پیش فرض چگونگی وصل کردن glx 2690 به لینوکس

دیروز این گوشی را گرفتم و چندان درباره‌ی آن اطلاعات ندارم به هر حال چون دوست داشتم که با لینوکس با آن کار کنم توانستم آن را به لینوکس وصل کنم تا بتوانم راحت‌تر پیامک و تلفن بزنم. همچنین بتوانم از اطلاعاتم پشتیبان داشته باشم. در آدرس زیر توضیح ها را گذاشته‌ام
    برای این که سوء تفاهمی پیش نیاید من نه نماینده‌ی شرکتم و نه اصلا اطلاع چندانی از گوشی دارم به هر حال می‌خواستم یک گوشی بخرم و پیش از خریدن گوشی‌های گوناگونی را جستجو کردم که بتوانند به لینوکس وصل شوم و خیلی دقت داشتم ولی سر آخر خریدم را کاملا غیر حرفه‌ای انجام دادم و خوشحالم آنچه را که می‌خواستم انجام می دهد.

فقط امیدوارم این شرکت از آن شرکت‌هایی نباشد که از برخی جاها پشتیبانی می‌شوند و اصلا روی پای خود نیستند
    به طور خلاصه و مفید امیدوارم همچون ایران خودرو یا سایپا که با انحصار توانسته‌اند آشغال‌های خود را به نام خودرو بفروشند نباشد.

کلمات کلیدی این موضوع