حتما تا به حال متوجه شده اید که برای ساختن یک آدرس ایمیل جدید باید یک شماره موبایل به گوگل بدهید تا برایتان کد فعالسازی ارسال کند که البته این امکان برای ما در ایران وجود ندارد. چندی پیش نوشتم که دیگر گوگل نیاز به این شماره تلفن ندارد اما ظاهرا این طور نیست. البته قبل از نوشتن این مطلب خودم چندین آدرس جدید بدون ارائه شماره تلفن ساختم اما مثل اینکه پروسه درخواست نکردن شماره تلفن شانسی است. به هر حال امروز دیدم آرمان، کامنتی گذاشته و در آن کامنت راهی را برای ساخت اکانت جدید ارائه کرده است. برای اینکه روش پیشنهادی بیشتر مورد توجه قرار بگیرد آنرا در قالب یک پست مطرح می کنم.
در این روش از دعوتنامه های جی میل استفاده خواهیم کرد و حتما می دانید که هر کسی که اکانت جی میل داشته باشد معمولا چندین دعوتنامه هم دارد. بیشترین کاربرد این دعوتنامه ها زمانی بود که عضویت در جی میل توسط آنها انجام می شد اما به نظر می آید استفاده از آنها دوباره رونق بگیرد. برای ساخت اکانت جدید کافیست یک دعوتنامه جی میل برایتان ارسال شود. با کلیک بر روی لینک ثبت نام موجود در این دعوتنامه دیگر نیازی به ارائه شماره تلفن نیست. بنده این روش را امتحان کردم و موفق شدم به راحتی یک اکانت جدید بسازم از شما هم می خواهم این روش را امتحان کرده و نتیجه کار را در قسمت نظرات اعلام بفرمایید.