صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 13

موضوع: رفع مشکل کامل شارژ نشدن باطری لپ تاپ ( sony vpc se )

پیش فرض رفع مشکل کامل شارژ نشدن باطری لپ تاپ ( sony vpc se )

به تازگی یک لپ تاپ سری SONY VAIO VPCSE گرفتم که مشکل شارژ باطری داشت و لپ تاپ بیشتر از 80% شارژ نمیشد اونم دستگاهی که به ادعای شرکت سونی از نسل جدید باطری های سونی VGP-BPS24 Lithium-ion استفاده کرده .
    با شرکت گارانتی کننده دستگاه تماس گرفتم با عنوان کردن مشکل شارژ لپ تاپ فهمیدم که به دلیل نداشتن اطلاعات کافی کارشناس شرکت الماس ، در حال پیچیده شدنم

جواب کارشناس شرکت گارانتی کننده الماس : اشکالی نداره 80% شارژ بشه - مهم زمان شارژ نگهداشتنه - نگران نباشید با اینکه 80% نشان میده ولی 100% شارژ شده - شما ویندوز عوض کنید درست میشه ...

اینارو گفتم که به حرف کارشناسان شرکتهای ایرانی اعتماد نکنید کمپانی هایی همچون سونی خیلی کم پیش میاد دستگاه مشکل دار به دست مردم بدن .

راه حل :
    در لپ تاپ های سونی نرم افزار VAIO CONTROL CENTER باز کنید
    گزینه POWER MANAGEMENT را انتخاب کنید
    تیک گزینه Ena
    ble battry care functin را بردارید
    در جلوی این گزینه با کلیک به روی Advanced seting میتوانید مشخص کنید که باطری بیش از 50 و یا 80 درصد شارژ نشود
    این امکان باعث میشود تا باطری شما بیشتر عمر کند .

برای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام:  Untitled-1.jpg
مشاهده: 1007
حجم:  48.8 کیلوبایت

خوب حالا میبینید که شارژ باطری شما داره بیشتر میشه .
    نکته مهم :
    ممکن هست شارژ شما با این کار هم از 90 یا 93 بیشتر نشه

راه حل :
    به روی باطری کلیک کنید گزینه More power Options را انتخاب نمایید
    و یا به این مسیر برید Control Panel\All Control Panel Items\Power Options
    هر پلنی که انتخاب شده روبروش گزینه change plan seting را انتخاب نمایید .
    در پنجره جدید که باز شده گزینه change advanced power seting را انتخاب نمایید .

نام:  Untitled-2.jpg
مشاهده: 1152
حجم:  33.4 کیلوبایت

خوب حالا طبق عکس منوی b
    attery را باز کنید سپس مقدار موجود در reserve battery level را کم کنید .

نام:  Untitled-3.jpg
مشاهده: 1512
حجم:  29.4 کیلوبایت

این دقیقا همان مقداری میباشد که باطری شما شارژ نمیشود

در صورتی که شارژ باطری شما روی 96 یا 97 مانده این دیگه ...
    توجه کنید اگر باطری دستگاه شما 100% شارژ را نشان میدهد باطری شما مشکل داره و حتما به شرکت گارانتی کننده مراجعه کنید تا باطری دستگاه را تعویض کنند
    باطری ها معمولا یک ماه بیشتر گارانتی نیستند و این در شرایط گارانتی باید ذکر شده باشه .

موفق پییروز باشد

منبع :
    www.senatorha.com

nahayate tashakor ra az shoma doste azizam daram.man taze y SE kharidam va kam kam dashtam nesbat b ein moshkel negaran mishodam mamnonam az lotfet.
    shado piroz bashi...

ممنون بابت توضیح کاملتون، منم این مشکل رو داشتم با خوندن این مطلب مشکلم حل شد

salam manam modele se17 sony ro daraam va moshkel dare vasam azar dahande mishe.
    man on kari k goftid ro anjam dadam ama sharj batrie man az 89 ya 90 dige bishtar nemishe.taze be 90 k mirese bayad chan dafe power ro ghato vasal koni.
    age kasi mitone rahe hale digeie bede lotfe ziadi dar hagham mikone .
    mamnon az hameie dostan

سلام
    دوست عزیز این مشکل شما نرم افزاری نبوده و باید به شرکت گارانتی کننده دستگاه خود مراجعه نمایید.

با وجود این مشکل ، در صورتی که از باطری بک آپ هم استفاده میکنید حتما باطری دوم شما شارژ نمیشود

ولی اگر باطری اول 100% شارژ بشه دستگاه شروع به شارژ باطری دوم میکنه .

سلام خسته نباشید
    من چند روز پیش یک باطری برا لپ تاپم خریدم ظاهران که یکی بود اما وقتی امتحانش کردم دیدم شارژ نمیشه
    لیبل روی باطری رو خوندم دیدم روی باطری خودم نوشته 47wh اما روی باطری جدیده نوشته 55wh حالا نمیدونم چیکار کنم امکان تعویض باطی رو هم ندارم چون من شهرستانم اما باطری رو از تهران گرفتم لطفآ اگه راهی داره کمکم کنید.

دوست عزیز
    شما اگر از شارژر اصلی استفاده میکنید و این مشکل را دارید باید باطری تعویض بشه
    این مشکل معمولا با شارژرهای چینی و بازرا مشترک به وجود میاد
    شارژرهای اصلی باطری های قویتر هم رده خود را هم شارژ میکنه ولی یه کم دیرتر

دیگه تصمیم با خود شما

درود:
    من لب تاپ hp 6910pدارم که چند روزیه باتری تا 70%بیشتر شارژ نمی شود و بعد از این درصد می نویسد نات شارژینگ من با cpuid hwmonitorتستش کردم و کاملا سالمه لطفا دوستان با تجربه و مدیریت محترم کمک کنن. که راه حل چیست.

اگر باطری 100% سالم هست مشکل از شارژر تنظیمات ویندوز یا سخت افزار شما هست
    ولی باز هم پیشنهاد میکنم
    اگر دسترسی به شارژر دیگری دارید که اصل باشه امتحان کنید
    اگر امکان قرار دادن باطری در دستگاه دیگری را دارید امنحان کنید
    دستگاه را چند ساعت در منوی بایوس نگهدارید ببینید شارژ باطری بیشتر میشه یا نه
    باطری را چند ساعت در فریزر قرار دهید
    تنظیمات پست یک هم در ویندوز انجام دهید .

اگر جواب نداد سلولهای باطری شما در حال از بین رفتن هست و طی مدت کوتاهی ممکن هست باطری دیگه دتکت نشه .
    اگر گارانتی داره سریع به مرکز گارانتی کننده مراجعه کنید
    البته معمولا باطری را یکی دو ماه بیشتر گارانتی نمیکنند

نقل قول نوشته اصلی توسط SENATOR نمایش پست ها
    اگر باطری 100% سالم هست مشکل از شارژر تنظیمات ویندوز یا سخت افزار شما هست
    ولی باز هم پیشنهاد میکنم
    اگر دسترسی به شارژر دیگری دارید که اصل باشه امتحان کنید
    اگر امکان قرار دادن باطری در دستگاه دیگری را دارید امنحان کنید
    دستگاه را چند ساعت در منوی بایوس نگهدارید ببینید شارژ باطری بیشتر میشه یا نه
    باطری را چند ساعت در فریزر قرار دهید
    تنظیمات پست یک هم در ویندوز انجام دهید .

اگر جواب نداد سلولهای باطری شما در حال از بین رفتن هست و طی مدت کوتاهی ممکن هست باطری دیگه دتکت نشه .
    اگر گارانتی داره سریع به مرکز گارانتی کننده مراجعه کنید
    البته معمولا باطری را یکی دو ماه بیشتر گارانتی نمیکنند
    دوست عزیز:
    بعضی از کارها ی گفته شده را انجام دادم ولی درست نشد با نرم افزار تست ازمایش کردم رو همین حساب گفتم باتری مشکلی نداره در مورد اینکه فرمودین( دستگاه را چند ساعت در منوی بایوس نگهدارید ببینید شارژ باطری بیشتر میشه یا نه )متوجه نشدم لطف کن بیشتر راهنمایی کن تا این کار رو هم انجام بدم

صفحه 1 از 2 12 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع

ﺑﺎﻃﺮﻯ ﻟﺐ ﺗﺎﺏ ﺷﺎﺭﺯ ﻧﻤﻴشود، senatorha، sony se، sony vpcse، لپ تاپ، مشکل کامل شارز نشدن باطری لپ تاپ، مشکل باتری لپ تاپ سونی، مشکل باطری لپ تاپ، مشکل باطری نوت بوک، مشکل باطری در لب تاب sony، مشکل رفع شارژ باطری لب تاب، مشکل شارژ نشدن باتری لپ تاپ، مشکل شارژ نشدن باطری، مشکل شارژ نشدن باطری لپ تاپ، مشکل شارژ نشدن باطری لب تاب، مشکل شارژ باطری لپ تاپ، مشکلات باتری لپ تاپ، مشکلات شارژ نشدن لب تاب، مصرف باطری لپ تاپ، نکته، نرم افزار، نسل جدید، اشکال شارژنشدن باطری لب تاپ، باتری لپ تاپ کامل شارژ نمیشود، باتری لپ تاپ سونی vgp bps24، باتری لب تاب کامل شارژ نمی شود، باتری لب تاب vaio، باطری لپ تاپ کامل شارژ نمیشود، باطری لب تاب سونی، باطری vaio تا 80 درصد شارز، حل مشکل باتری لب تاب، دلیل شارژ نشدن باتری لپ تاپ، دلیل شارژ نشدن باطری لب تاب، دلیل شارژ نشدن باطری موبایل، دلایل شارژ نشدن باتری لپ تاپ، رفع مشكل شارژ نشدن sony fw، رفع مشکل شارژ نشدن باطری لپ تاپ، رفع ایراد باتری لب تاب، سونی se، سونی سری se، شارژ لپ تاپ، شارژ نوت بوک، شارژ نکردن باطری لپ تاپ، شارژ نشدن لپ تاپ سونی، شارژ نشدن لبتاب، شارژ نشدن کامل باتری لپ تاپ، شارژ نشدن کامل باطری لب تاب، شارژ نشدن باتری لپ تاپ، شارژ نشدن باتری لپ تاپ sony، شارژ نشدن باتری لپ تاپ بيش از ٨٠ درصد، شارژ نشدن باتری لپ تاپ سونی، شارژ نشدن باتری لپتاپ، شارژ نشدن باتری سونی، شارژ نشدن باطری لپ تاپ، شارژ باطری، شارژ باطری لپ تاپ، شارز نشدن باتری لبتاب، علل شارز نکردن، علت لپ تاپ که شارژ نشود، علت شارژ نکردن، علت شارژ نکردن باطری لپ تاپ، علت شارژ نشدن لب تاب، علت شارژ نشدن کامل لب تاب، علت شارژ نشدن کامل باتری لپ تاپ، علت شارژ نشدن باتری لپ تاپ، علت شارژ نشدن باطری لپ تاپ، علت شارژ نشدن باطری لب تاب

نمایش برچسب‌ها