اگر جای سلحشور بودم، یوسف را به یوزارسیف تغییر نمی‌دادم

رئیس كمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگر من به جای كارگردان كار بودم، اسم «یوسف» را به «یوزارسیف» تغییر نمی‌دادم. اسمی را كه مردم 1400 سال با آن زندگی كرده‌اند، به این آسانی نمی‌شود از آنها گرفت.

غلامعلی حداد عادل در گفت‌وگو با سایت سیما فیلم، ضمن قدردانی از ساخت سریال یوسف پیامبر(ع)، گفت: اگر من جای آقای سلحشور بودم اسم یوسف را به یوزارسیف تغییر نمی‌دادم. اسمی را كه مردم 1400 سال با آن زندگی كرده‌اند به این آسانی نمی‌شود از آنها گرفت، البته سلیقه هر كسی محترم است.
رئیس فرهنگستان زبان فارسی تصریح كرد: من البته فرصت نمی‌كنم سریال‌ها را كامل ببینم ولی از اینكه دیگران توجه می‌كنند، نشان می‌دهد كه خیلی از مردم را به سوی خودش جذب كرده است.
وی با تاكید بر زحمات زیادی كه در ساخت سریال یوسف پیامبر(ع) كشیده شده است، افزود: هر سریال خوبی ممكن است معایبی هم داشته باشد و اشكالی ندارد چون اینها تجربه‌هایی می‌شوند برای ساخت كارهای بهتر.
حداد عادل، ساخت فیلم و سریال از زندگی هركدام از شخصیت‌های تاریخی، فرهنگی، مذهبی و... خوب و لازم دانست و یادآور شد: تاكنون زندگی شخصیت‌های تاریخی، ادبی و مذهبی زیادی ساخته شده‌اند كه هنوز 10درصد آن كاری كه باید نسبت به تاریخ پر عظمت و فرهنگ كشورمان بشود صورت نگرفته است و فهرست این آثار خیلی بلند بالاست.