نشست،نقد و بررسی فیلم سینمایی "راز مهتاب"
"راز مهتاب" برای قاب تلویزیون تولید شده است

کارگردان فیلم ویدئویی "راز مهتاب" با اشاره به تولید فیلم برای قاب تلویزیون، اکران آن را در سینما فرصتی برای استفاده از نظرات منتقدان سینما ذکر کرد.
نشست نقد و بررسی فیلم ویدئویی "راز مهتاب" با حضور سعید ابراهیمی‌فر کارگردان، بابک حمیدیان بازیگر و سیدامیر پرویز حسینی تهیه کننده فیلم پنجشنبه 17 بهمن‌ماه در سالن شماره 3 سینما فلسطین برگزار شد.
ابراهیمی‌فر با اشاره به تب فیلمسازی ویدئویی در کشور گفت: با وجود دسترسی به دوربین ویدئویی و حضور جوانان مشتاق فیلمسازی ویدئویی انتظار می‌رود سال آینده بخش ویژه‌تری برای فیلم‌های ویدئویی جشنواره اختصاص پیدا کند.
وی افزود: تا به حال فیلم ویدئویی را در سینما ندیده بودم و خود با نگرانی وارد سینما شدم زیرا فیلم برای قاب تلویزیون ساخته شده است. بزرگ شدن تصویر از کیفیت نور و رنگ فیلم کم کرد و بنده هنوز نمی‌دانم که از پخش فیلم در سینما خوشحال هستم یا نه. البته برعکس دو فیلم اکران‌ نشده‌ام، پخش این فیلم باعث شد تا فرصت انتقاد و نظرات منتقدین از فیلم خود را بدست آورم.

این کارگردان جوان در ادامه اظهار داشت: بنده دو فیلم بلند سینمایی ساخته و در نوبت اکران دارم که در کنار 100 فیلم دیگری که اکران پیدا نکرده‌اند بلاتکلیف مانده است و دلیلش این است که به زعم برخی‌ها این فیلم‌ها قابلیت فروش بالا و جذب گیشه را ندارند. امیدوارم سالنی برای پخش اینگونه فیلم‌ها اختصاص یابد و سال آینده کارگردان‌هایی مثل ما فرصت دیده شدن پیدا کنند.
ابراهیمی‌فر با اشاره به ساخت فیلم جدید خود با موضوع ابن هیثم گفت: ساخت این فیلم اسفندماه امسال شروع می‌شود که البته طرح آن را یک سال و نیم پیش به شبکه دو سیما ارائه داده بودم. این را از آن رو گفتم که در زمان ساخت فیلم گمان نشود همزمان با پرده‌برداری تندیس ابن هیثم در موزه سینما از فرصت استفاده کرده و فیلمی را می‌سازم.
حمیدیان بازیگر این فیلم نیز درباره دلایل حضور خود در فیلم "راز مهتاب" گفت: یکی از دلایل حضورم در این فیلم علاقه‌ام به فیلم "نار و نی" ابراهیمی‌فر بود و اینکه وی کویر و قاب‌های کویری را خوب می‌شناسد. "راز مهتاب" فیلمنامه عجیبی نداشت ولی مطمئن بودم که فیلم خوب و آرامی خواهد شد.

به گزارش مهر،‌ وی درباره تفاوت بازی در تلویزیون و سینما گفت: روزی از آقای کیانیان درباره این تفاوت پرسیدم و وی در پاسخ گفت که مهم درست بازی کردن است حال در سینما باشد یا تلویزیون. به قدری با ابراهیمی‌فر دوست بودم که نفهمیدم چگونه بازی کردم. البته برخی مواقع حمیدیان واقعی را بازی می‌کردم که کارگردان آن را کنترل می‌کرد. ویژگی این کار برایم کم دیالوگ بودن آن بود.
این بازیگر سینما و تلویزیون با اشاره به حضور خود در پنج فیلم تلویزیونی گفت: کارهای 90 دقیقه‌ای از طرف تولید سطح پائین گرفته می‌شوند و به ما سخت می‌گذرد. تنها مزیتی که حضور در تله‌فیلم‌ها برایم داشته امکان اشتباه و اتود کردن بوده است اما امیدوارم دیگر در کار 90 دقیقه‌ای حضور نداشته باشم.