روايتى درباره فضيلت زيارت امام رضا(ع) در کتاب كامل الزيارات كه يكى از معتبرترين كتاب هاى شيعه است آمده كه نشان می دهد اين عمل مستحب در قيامت چه بهره ى عظيمى به انسان مى رساند .
حضرت موسى بن جعفر (عليه السلام) فرمود : كسى كه قبر فرزندم را زيارت كند براى او نزد خدا هفتاد حج مقبول است . راوى مى گويد : گفتم : هفتاد حج ؟ ! فرمود : آرى ، (بلکه) هفتصد حج . گفتم : هفتصد حج ؟ فرمود : آرى (بلکه) هفتاد هزار حج . گفتم : هفتاد هزار حج ؟ فرمود : چه بسا حجى كه پذيرفته نشود (اما این هزاران حجی که گفته می شود، همگی مقبول به حساب می آیند); كسى كه او را زيارت كند و يك شب در آن منطقه بخوابد مانند اين است كه خدا را در عرشش زيارت كرده است . (خوشا به حال ساکنان انجا که از این فرصت استفاده می کنند).گفتم : مانند كسى است كه خدا را در عرشش زيارت كرده است ؟ فرمود : آرى ، هنگامى كه قيامت برپا مى شود چهار نفر از اوّلين و چهار نفر از آخرين بر عرش قرار دارند ، اما چهار نفر اوّلين : نوح و ابراهيم و موسى و عيسى است ; اما چهار نفر آخرين : محمد و على و حسن و حسين است ; سپس نخ ترازى كشيده مى شود ـ كه خوبان را از بدان جدا مى كند ـ پس زائران قبور ما با ما قرار مى گيرند ، از نظر برترين درجه ، و نزديك ترينشان به عطا و بخشش ، زائران قبر فرزندم على (بن موسى الرضا) هستند.

ـ كامل الزيارات : 307 ، باب الحادى والمائة ، حديث 13 .

منبع: کتاب كامل الزيارات