من تو یه ساختمانی کار میکنم که تازه میخوان اینترنت دارش کنن.یه روتر 2620 سیسکو داریم و یه فایروال ASA 5550.حالا من موندم چطوری اینترنتو بین کاربرام پخش کنم؟آدم تنبلی نیستم لینکم بهم بدین میخونم میام اشکالامو میپرسم.یه چیزایی هم راجع به سیسکو و مایکروسافت دارم میخونم.حالا عرض میکنم خدمتتون.اینترنتو رو فیبر قراره تحویل بگیریم.موندم باید به روتر بدمش یا به فایروال.به عبارت دیگه نمیدونم اول باید روتر باشه یا فایروال.اصلا چرا هر جفتشون باید تو مدار باشن؟این سواد خیلی ناقصم میگه که یکیشون تو مدار باشه کافیه.اینجا VLAN نداریم.شبکه کاملا Flat هستش.اونو خودم میتونم یجورایی راه بندازم.موندم برای اکانتینگ چه کنم.یکی از دوستان گفت از ISA استفاده کن ولی دیگه دو تا کارت شبکه نمیخواد.یکی روش باشه کافیه که به صورت LOOP کار کنه.من که نفهمیدم چی میگه.میگفت اینجوری دیگه فقط از اکانتینگ ISA استفاده میکنی.آخه یه کوچولو ISA یاد گرفتم. شما فرض کنین VLAN ها رو راه انداختم و همه VLAN ها تو یه سوئیچ Core جمع میشن.بعدش چیدمان شبکه ام باید چجوری باشه؟ISA کجا باید باشه؟فایروال و روتر باید کجا باشن؟میدونم سوالام مبتدیانه ست.میدونم باید وقت بزارم و تو اینترنت بگردم ولی یه نموره تو عجله ام.شما به بزرگواری خودتون ببخشید.انشاالله هرجای زندگیتون گیر کردین یکی پیدا بشه و دستتونو بگیره.