اين مدافع باتجربه آخرين بار در فوريه 2012 براي خروس ها به ميدان رفت و پس از آن به دليل پشت سر گذاشتن دوران نقاهت بعد از عمل پيوند کبد نتوانسته بود براي اين تيم بازي کند.

سمير نصري هم بعد از دو غيبت در دو ديدار دوستانه اخير فرانسه مقابل اروگوئه، به اردوي تيم ملي کشورش فراخوانده شد.

به گزارش گل، دشان به خبرنگاران گفت:" تور آمريکايي جنوبي، نسبت به آنچه من انتظار داشتم، نااميد کننده بود.

آبيدال نمي توانست در ماه ژوئن براي ما بازي کند اما اکنون بار ديگر شرايط بازي را پيدا کرده است. ما بازيکناني که مانند او، تجربه ملي زيادي داشته باشند، در اختيار نداريم.

نصري بايد در آمريکا جنوبي ما را همراهي مي کرد. از موقعي که او شرايط بازي را به دست آورد، من او را انتخاب کردم. اين مورد ويژه اي نيست. او مي تواند در تيم من جايي براي خود داشته باشد. ما در موارد زيادي با هم به توافق رسيديم."

فهرست کامل فرانسه براي ديدار مقابل بلژيک:

دروازه بان ها: ميکائيل لندرو، هوگو لورس، استيو مانداندا

مدافعان: اريک آبيدال، گائل کليشي، متيو دبوشي، پاتريس اورا، لورن کوشيلني، ايلياکيم مانگالا، عادل رامي، باکاري سانيا

هافبک ها: اتين کاپو، کلمنت گرنيه، جاشوا ژيلاووگي، جفري کوندوگبيا، ريو ماووبا، موسي سيسوکو

مهاجمان: کريم بنزما، اليويه ژيرو، سمير نصري، ديميتري پايه، فرانک ريبري، متيئو والبوئنا