مرور جديدترين آمار ثبت احوال كشور نشان مي‌دهد ميزان طلاق در پنج سال گذشته، 37 درصد رشد داشته و بيشترين آنها مربوط به زوج‌هاي با سن زير 30 سال است.

به نظر من الان وضع يه جوري شده كه زن و شوهر تا به يه مسئله كوچك برخورد مي‌كنن به فكر طلاق مي‌افتن. بعضي‌ها هم ميرن خونه‌شون رو نزديك محضر طلاق مي‌گيرن كه وقتي دعواشون شد مجبور نباشن مسير زيادي رو طي كنن!
در اين رابطه با چند دختر و پسر طلاق گرفته مصاحبه كرديم و دلايلشان را در اين جا به صورت خلاصه آورديم.
دلايل خانم‌ها:‌ شوهر من، به من نمي‌گفت «شما»... مي‌گفت «تو» ازش جدا شدم، شوهر من به كارتون پلنگ صورتي علاقه داشت اما من به تام و جري. سر كانال عوض كردن دعوامون شد ازش جدا شدم، شوهر من بعد از اين كه سيگار مي‌كشيد آدامس نمي‌جويد، بوي سيگارش مي‌موند ازش طلاق گرفتم،‌ شوهر من موقع رد شدن از خيابون از محل خط‌كشي عابر پياده رد نمي‌شد، شوهر من نوشابه مي‌خورد گفتم دوغ بخور پوكي استخوان مي‌گيري توجه نكرد ازش جدا شدم و...
دلايل آقايون: به زنم گفتم زرشك‌پلو با مرغ بپز يادش رفت زرشك بريزه طلاقش دادم، زن من توي ماشين لباسشويي به جاي پودر ماشين، پودر دستشويي ريخت طلاقش دادم، من به پيتزاي مخصوص علاقه داشتم زنم به پيتزاي سبزيجات، با هم به توافق نرسيديم طلاقش دادم، ازدواج واسه من جذابيت خاصي نداشت طلاقش دادم و...