تاتا مارتينو پيش از اينکه اولين بازي‌اش را در لاليگا با بارسلونا تجربه کند در نشستي خبري اظهار داشت:‌ مي‌دانم که باشگاه قبل از اينکه وارد تيم شوم، به دنبال يک مدافع مياني بود. عقيده من اين است که با وجود پويول که در حال بهبودي است، پيکه، ماسکرانو و بارترا به علاوه آدريانو و بوسکتس، خط دفاعي خوبي داريم. اگر هر کدام از آنها مصدوم شوند، مي‌توانيم در فصل نقل و انتقالات ژانويه بازيکن بگيريم.

به گزارش فارس، وي ادامه داد: تصور اينکه بازيکني به خوبي نيمار نتواند کمکي به بارسلونا بکند، مشکل است. او به خوبي با مسي و ديگران ارتباط برقرار کرده و به نظر مي‌رسد احساس راحتي مي‌کند. تنها کاري که بايد انجام دهيم اين است که در خصوص اينکه چه زماني از او در تيم استفاده کنيم، منطقي باشيم. او کمتر از ساير بازيکنان در اين تيم بوده و احتمالا فعاليت بدني کمتري نسبت به بقيه داشته است. مي‌خواهيم او را کم‌کم وارد تيم کنيم تا فشاري به نيمار وارد نشود و به دلايل بدني و فوتبالي بتواند جايي در تيم براي خودش پيدا کند. بايد درباره نيمار دقيق باشيم، او بازيکن بزرگي است و کمک فراواني به تيم خواهد کرد.

سرمربي بارسلونا خاطرنشان کرد: مهم‌ترين دغدغه من اين است که امشب بازي کنيم و برنده شويم. اين براي اعتماد به نفس ما و فرستادن اين پيغام به ساير تيم‌هاي حاضر در ليگ خوب است. پيروزي و بازي به شيوه‌اي که بارسلونا اخيرا به نمايش درآورده است، براي ما حياتي است.

وي اضافه کرد: تيم‌هاي تحت هدايت کاپاروس هميشه جنگنده هستند و لوانته تيم جنگنده‌اي است؛ هرچند برخي از بازيکنان اين تيم را ترک کرده‌اند و برخي ديگر به تيم پيوسته‌اند. ايبورا به سويا رفته است بنابراين يک علامت سوال در ترکيب اصلي تيم به چشم مي‌خورد.

تاتا مارتينو گفت: مي‌خواهم در اين مسابقه همان الکسيسي را ببينم که در شيلي زير نظر بيلسا بازي مي‌کند. توقعات زيادي از او دارم؛ او بازيکن مهمي است که بازي را تغيير مي‌دهد. بايد به الکسيس براي گلزني اعتماد به نفس بدهيم. او بازيکن مهمي براي ما است.

وي در پاسخ به اين سوال که آيا لاليگا فقط به دو تيم منحصر مي‌شود، تصريح کرد: فکر مي کنم بايد احترام بيشتري به ساير تيم‌ها مثل اتلتيکو مادريد بگذاريم.

سرمربي بارسلونا ادامه داد: اردوي پيش از فصل بسيار متفاوتي نسبت به ساير اردوهاي پيش از فصل بارسلونا داشتيم. هرگز اين را توجيهي براي خستگي بازيکنان نمي‌دانم. وقتي به اين تيم آمدم و در آن شرايط قرارداد را امضا کردم مي‌دانستم بايد چه انتظاراتي داشته باشم.