منچستر يونايتد با هدايت ديويد مويس فصل جديد ليگ برتر فوتبال انگليس را توفاني آغاز کرد و با نتيجه‌ چهار بر يک سوآنسي را در هم کوبيد تا در همين هفته‌ اول صدر جدول رده‌بندي را به خود اختصاص دهد.

به گزارش ايسنا ، مويس که نخستين بازي خود با منچستر يونايتد را در ليگ جزيره تجربه کرد، از عملکرد شاگردانش بسيار راضي است. او گفت: در رختکن همه چيز آرام بود. بازيکنان به خوبي مي دانستند که بايد در زمين چه کار کنند. آنها کاملا مهياي پيروزي بودند. خوشبختانه بازي نخست خود را تا پيروزي پشت سر گذاشتيم. الان ديگر بايد در انديشه بازي دوم خود باشيم.

او افزود: سرمربي منچستر يونايتد بايد همواره در انديشه پيروزي باشد. الان اطمينان پيدا کرده‌ام که در اينجا تنها از من پيروزي مي‌خواهند. ماموريت من در منچستر يونايتد کسب پيروزي است و بايد در اين راه قدم بردارم. بازيکنان منچستر يونايتد بازي خوبي را به نمايش گذاشتند و دستورات تاکتيکي کادر فني را به خوبي در زمين پياده کردند.

سرمربي سابق اورتون به ستايش از تيم سوانسي پرداخت و گفت: سوانسي در بعضي از دقايق بازي توپ و ميدان را در اختيار داشت و بر تيم ما فشار آورد. بر اين باورم که سوانسي در ورزشگاه خانگي خود فقط براي پيروزي به ميدان مي‌آيد. آنها فوتبال منظم و شناوري را به نمايش مي‌گذراند. مايکل لادروپ، تيمي خوب راهي رقابت‌هاي ليگ برتر انگليس کرده است. او در اين دو سالي که هدايت سوانسي را بر عهده گرفته عملکرد بسيار خوبي داشته است. سوانسي با اين مربي دانمارکي پيشرفت خوبي داشته است و بدون شک در ادامه فصل خواهد درخشيد. هر تيمي که به اينجا بيايد به مشکل بر خواهد خورد. براي پيروزي برابر شاگردان لادروپ تلاش زيادي کرديم. خوشحالم که در نهايت منچستر يونايتد به پيروزي رسيد و سه امتياز اين ديدار را به دست آورد.

روني در ديدار شنبه شب منچستر يونايتد برابر سوانسي کار را از روي نيمکت آغاز کرد. او در دقيقه 62 به جاي گيگز به ميدان رفت و روي هر دو گل پاياني تيمش تاثير گذار بود. هر چند پسر بداخلاق اولدترافورد در ديدار نخست تيمش در فصل جديد ليگ جزيره به ميدان رفت اما هنوز شايعه هاي درباره جدايي او از اين تيم به گوش مي رسد اما مويس نطر ديگري دارد او گفت: بدون شک روني در منچستر يونايتد باقي خواهد ماند و به چلسي نخواهد رفت.

سرمربي شياطين سرخ در پايان سخنان خود گفت: خوشبختانه منچستر يونايتد در اين ديدار از فرصت‌هاي خود نهايت استفاده را برد . به ويژه روي گل اول که فان پرسي به زيبايي آن را وارد دروازه‌ حريف کرد. از نتيجه‌ به دست آمده کاملا راضي هستم. البته بايد اين را هم گفت که سوانسي بازي تک ضرب و هماهنگي را به نمايش گذاشت و فرصت‌هايي را بر روي دروازه‌ ما خلق کرد، اما ما اجازه خودنمايي را به آنها نداديم.