کارلو آنچلوتي در نشست خبري پيش از ديدار رئال مادريد مقابل رئال بتيس حاضر شد و به سوالات خبرنگاران پاسخ داد. وي اظهار داشت: هنوز تصميم نگرفته‌ام که کاسياس در ترکيب اصلي باشد يا لوپز؛ پيش از بازي تصميم مي‌گيرم. نمي‌خواهم ترکيب اصلي تيم را اعلام کنم زيرا هنوز با بازيکنان صحبت نکرده‌ام، ترجيح مي‌دهم ابتدا با خودشان صحبت کنم و سپس تيم را روانه بازي کنم. ديگو لوپز 15 جولاي کارش را شروع کرد و کاسياس اول آگوست؛ تفاوت زيادي براي دروازه‌بان‌ها نيست. هر دو بازيکن در اردوي پيش از فصل خوب ظاهر شدند و عالي بازي کردند؛ ايکر مقابل چلسي و ديگو مقابل اينتر عالي بودند. تصميم آساني برايم نيست. به عنوان يک سرمربي انتخاب اينکه کدام بازيکن به ميدان برود، سخت‌ترين قسمت کار من است.

به گزارش فارس، با اين حال آنچلوتي اشاره‌اي به ديگر ترديدش در ترکيب اصلي تيم کرد و گفت: آربلوا به تازگي از سفر اسپانيا به اکوادور بازگشته است و کمي خسته خواهد بود؛ کارواخال اين هفته عالي تمرين کرده است و شرايط بهتري دارد.

وي ادامه داد: از بازيکناني که دارم بسيار راضي هستم اما بهترين بازيکنان هميشه تيم را بهتر مي‌کنند.

سرمربي رئال مادريد در پاسخ به اين سوال که آيا حقيقت دارد که رئال پيراهن شماره 11 را براي جذب بيل کنار گذاشته است، خاطرنشان کرد: اين کار به خاطر اين است که کسي پيراهن شماره 11 را نخواسته است.

وي اضافه کرد: درست است که مادريد و بارسلونا بازيکنان بسيار قدرتمندي دارند اما ليگ اسپانيا رقابتي است زيرا تيم‌هاي خوب ديگري مثل اتلتيکو مادريد و ساراگوسا نيز وجود دارند.

آنچلوتي افزود: ژابي آلونسو به شرايط بازي بسيار نزديک شده است و مي‌توانست پنج‌شنبه هم بازي کند؛ شرايط ايارامندي هم همين طور است. په‌په در بازي تيم ملي پرتغال ضربه خورد اما عالي تمرين کرد و امروز بازي مي‌کند. واران همچنان به تنهايي تمرين مي‌کند و از برنامه خاصي پيروي مي‌کند؛ هنوز چند روز ديگر باقي مانده است تا او بتواند دوباره به ميدان برود.

وي تصريح کرد: آرزويم براي فصل جديد پيروزي است اما اينجا تنها پيروزي کافي نيست. بايد هنگامي که بازي مي‌کنيد، پيروز شويد و فوتبالي هجومي را به نمايش بگذاريد. تيم در اردوي پيش از فصل پيشرفت زيادي داشته و امروز هم فکر مي‌کنم به همان شکل بازي کنيم. بايد عالي کار کنيم و پيروز شويم.

سرمربي سابق psg يادآور شد: شرايط تيم تغيير نکرده است؛ به غير از کوئنترائو که مي‌خواهد تيم را ترک کند و امشب بازي نمي‌کند. به جز او فکر مي‌کنم بقيه بازيکنان بخواهند در تيم بمانند.

وي اظهار داشت: داشتن يک شيوه بازي که بازيکنان با آن راحت باشند، مهم است. فشار وارد کردن به حريف بهترين شيوه براي تيم است. اگر فشار بيشتري وارد کنيم مي‌توانيم ضدحملات بيشتري ترتيب دهيم اما برنامه کنترل خوب روي توپ است.

آنچلوتي تأکيد کرد: از داشتن چنين تيمي بسيار راضي هستم، تعادل خوبي در تيم بين بازيکنان باتجربه و جوان وجود دارد. جو خوبي در تيم حاکم است و وقتي بازيکنان با هم متحد باشند، مشکلي وجود ندارد. تيم يکپارچه است و من اميدوارم اين شرايط در تمام فصل در تيم برقرار باشد.