داويد ويا، مهاجم ملي‌پوش قرمزوسفيدپوشان پايتخت اسپانيا که فردا شب در بازي رفت سوپرجام اسپانيا بايد به مصاف بارسلونا، تيم پيشين خود برود اظهار داشت: از 3 سال حضورم در بارسلونا خاطرات به يادماندني دارم اما زماني که بازي آغاز شود همه دوستانم در اين تيم برايم به رقيب تبديل مي‌شوند.

به گزارش تسنيم، وي افزود: براي پي بردن به اينکه بارسا چه تيمي است فقط کافي است نگاهي به آمار و ارقام اين تيم بيندازيد و شروعي که در فصل جديد لاليگا داشتند را ديده باشيد. بايد گزينه‌هايي که داريم را بررسي کنيم تا بفهميم بهترين شيوه‌اي که مي‌شود اين تيم را به دردسر انداخت، کدام است. شانس ما براي شکست دادن بارسلونا زياد است. بايد يک بازي بي‌عيب و نقص را ارائه کرده و دفاع‌مان را محکم کنيم. بايد بارسلونا را تحت فشار قرار دهيم. اين تيم زماني که توپ نداشته باشد به دردسر مي‌افتد.

پيروزي 3 بر يک اتلتيکومادريد در هفته نخست لاليگا برابر سويا، شروع به يادماندني را براي ويا در اولين بازي رسمي‌اش براي روخي بلانکو رقم زد. او درباره اين بازي تصريح کرد: اول از همه بايد از همه کساني که اينجا هستند به خاطر نحوه استقبال‌شان از من در بدو ورودم به اين تيم تشکر کنم. داشتن شروع خوب براي تيم بسيار مهم است مخصوصاً برابر تيمي که يکي از حريفان مستقيم ما در ليگ محسوب مي‌شود. ويسنته کالدرون يکي از زيبا‌ترين ورزشگاه‌ها براي بازي کردن است و براي بردن جام اول فصل سراپا انگيزه‌ايم.

ويا در خاتمه در پاسخ به اين سوال که اگر به بارسلونا گل بزند خوشحالي مي‌کند يا نه خاطرنشان کرد: من بعد از تمام گل‌هايي که مي‌زنم خوشحالي مي‌کنم اما مسلماً نحوه خوشحالي‌ام برابر بارسلونا، تيمي که آن را بسيار دوست دارم و برايش احترام قائلم با هميشه فرق خواهد داشت.

تيم‌هاي اتلتيکو مادريد و بارسلونا بازي رفت سوپرجام اسپانيا را چهارشنبه شب در ورزشگاه ويسنته کالدرون شهر مادريد برگزار مي‌کنند.