مواد لازم:
فیله ی مرغ =نیم کیلو ( البته حتماً نباید فیله مرغ باشه)
پیاز = 1 عدد بزرگ
آبلیمو =2 قاشق غذاخوری
سیر = 1 حبه
نمک و زعفران = مقداری
مواد لازم برای خمیر :
ماالشعیر = 1 لیوان
تخم مرغ = 2 عدد
شیر = نصف لیوان
خمیر مایه = 1 قاشق غذاخوری
بکینگ پودر =1 قاشق چایخوری
آرد و نمک = به میزان لازم
مواد لازم برای سس تار تار :
زرده ی تخم مرغ پخته شده 2 عدد
خیار شور ریز خرد شده 3 قاشق غذاخوری
پیاز ریز خرد شده 1 قاشق غذاخوری
سس مایونز 3 قاشق غذاخوری
فلفل به میزان لازم
سس تند گوجه 2 قاشق غذاخوری

روش آماده سازی :
سینه ی مرغ رو به برشهای متوسط ، نه ضخیم و نه نازک ، تقسیم میکنیم ....
فیله ی مرغ رو با نمک و زعفران آبشده و آبلیمو و پیاز خلال شده و سیر خرد شده ، آغشته کرده و تو یخچال قرار میدیم تا مزه دار بشه ....

طرز تهیه ی خمیر:
شیر رو کمی حرارت میکنیم و بعد از روی حرارت برداشته و زمانی که ولرم شد خمیر مایه رو بهش اضافه کرده و کنار میذاریم . زرده و سفیده ی تخم مرغ رو جدا میکنیم .
سفیده رو کمی میزنیم تا کاملا کف کنه سپس زرده و ماالشعیر رو اضافه کرده و مجددا میزنیم تا یکدست بشه ....
بعد مخلوط شیر و خمیر مایه رو هم اضافه میکنیم .
حالا آرد و بکینگ پودر رو به تدریج اضافه میکنیم تا حدی که به غلظت دلخواه برسه . نه اونقدر شل که روان بشه و نه اونقدر سفت که از قاشق نریزه ، یه غلظتی که وقتی از قاشق داره سرازیر میشه کمی طول بکشه ....
میتونین با یه حلقه پیاز امتحانش کنین ، تو خمیر فرو کرده و بیرون بیارین ، اگه یه لایه روی پیاز باقی موند ، غلظتش خوبه ....
در انتها نمک و زعفران رو بهش اضافه کرده و به مدت یکساعت تو یخچال قرار میدیم . ( من ظهر آماده کردم و تا شب تو یخچال موند )
بعد از زمان استراحت ، فیله های مرغ رو تو این خمیر فرو کرده و بیرون میاریم ، کمی نگه میداریم تا اضافه های خمیر بریزه و فقط یه لایه روش باقی بمونه و بعد تو روغن داغ ( نه خیلی داغ که فوری بسوزونه ) سرخشون میکنیم . در ضمن حرارت رو کم میکنیم تا مرغ کاملا مغز پخت بشه ....
به همین ترتیب میتونین حلقه های پیاز یا سیب زمینی پخته و خرد شده و یا قارچ رو تو این خمیر فرو برده و تو روغن سرخ کنین ....
مرغ و قارچ هم که با این خمیر عالی میشه .... تا حالا میگو استفاده نکردم ولی فکر میکنم اونم خوشمزه بشه ....
این غذا باید داغ داغ سرو بشه و گرنه از خوشمزگیش کم میشه ....

طرز تهیه سس تارتار :
زرده تخم مرغ رو با چنگال له میکنیم ، و بقیه ی مواد رو باهاش قاطی میکنیم و میذاریم یخچال ... البته من از سس تند استفاده نکردم ...