مصطفي هاشمي در مورد پيروزي 92 بر 60 مهرام مقابل همياري زنجان در هفته اول ليگ برتر بسکتبال اظهار داشت: بازي سختي را پشست سر گذاشتيم. همياري تيمي خوب با مربي باهوش است و روي تيم ما فشار آورد. از بازيکنانم راضي هستم و آنها شايستگي خود را پس از دو ماه تمرين سخت نشان دادند.

به نقل از فارس، وي با تاکيد بر اينکه بازيکنانش بايد بردن را بياموزند، عنوان کرد: بازيکناني که الان بازي مي کنند وارث بزرگاني همچون مهدي کامراني و صمد نيکخواه بهرامي هستند. تيم ما جوان و پير ندارد و ادبياتي که ياد مي گيرند بايد قهرماني باشد.

سرمربي مهرام در پاسخ به اين سوال که در چند سال اخير شما هميشه صمد نيکخواه بهرامي را در اختيار داشتيد و در اين فصل که رفته است چه حسي داريد، گفت: ما هميشه نبايد به ديوار تکيه کنيم و بعضي اوقات هم بايد روي پاي خودمان بايستيم. صمد همچنان کاپيتان تيم ماست و در مرحله پلي آف باز مي گردد. صمد افتخار بسکتبال ايران است و به شخصه هميشه نبودش را حس مي کنم. او تکرار نشدني است.

هاشمي در خصوص اينکه سرانجام تکليف بازيکنان سرباز تميش که گفته مي شود بايد به نيروي زميني بروند، گفت: فقط اميدوارم اين موضوع به سود بسکتبال ايران و نه به خاطر مهرام و چيز ديگري حل شود. امير صديقي و فريد اصلاني پديده هاي بسکتبال هستند و سوال من اين است که با حضور در نيروي زميني چه چيزي به دست خواهند آورد و چه چيزي از دست مي دهند؟

وي تاکيد کرد: اگر به نفع بسکتبال باشد که از ما جدا شوند، با کمال ميل اين کار را مي کنيم. صديقي بايد براي بسکتبال ساخته شود.

سرمربي مهرام در خصوص سطح آمادگي اوشين ساهاکيان، بازيکن ملي پوش تيمش گفت: ما اين بازيکن را يک روز پيش از آغاز فصل در اختيار گرفتيم. او سه ماه تمرين نکرده او آماده نيست. مطمئنا در ادامه ليگ به شرايط خوبي خواهد رسيد.