نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: رفع شبهات از قرآن

کاربر سایت

پیش فرض رفع شبهات از قرآن

سلام می خواستم بدونم آیا انسان می تونست 1400 سال پیش اشاراتی که در قرآن درباره علم فضا مثل پدیده سیاهچاله ها یا بیگ بنگ یا کوبنده شب که در قرآن اشاره شده رو بدونه . آیا انسان می تونست درباره علوم مختلفی رو که در قرآن اشاره شده رو بدونه . آیا دانش هیچ کسی در اون زمان در حدی بوده که پدیده هایی رو که تازه کشف شدن رو بدونه یا پیشبینی کنه . یعنی بدون امکانات و تلسکوب های فضایی پیشرفته میشد مثلا چیزی درباره بیگ بنگ یا سیاه چاله ها دونست تا انسان بتونه 1400سال پیش قرآن رو بنویسه و بگیم قرآن ساخته دست انسانه . خواهش می کنم به این سوالم پاسخ بدین .

کاربر سایت

با سلام و درود

مطلب شما بیش از آن که سؤالی باشد، خبری است. شما حیثی از حیثیات اعجاز قرآن را اشاره نموده و از این جهت، الهی بودن قرآن را ثابت می کنید.

در ادامه فرمایش شما، عرض می کنم که علم و پیشرفت های علمی در 1400 سال پیش در آن حدی نبوده که انسان متوجه این امور باشند، و خیلی از کشفیات و حقایق علمی در قرن های اخیر واقع شده و کشفیاتی هم در آینده محقق می شود که روشن می شود با اشارات قرآنی، سازگاری دارد.

لذا بُعد علمی قرآن یکی از ابعاد اعجاز قرآن است که ثابت می کند این کتاب الهی است و ساخته بشر نیست.

از طرفی آیات قرآن، پیام خود را به مخاطب آن زمان می رسانده و این گونه نبوده که خارج از فهم آن ها باشد، به عنوان مثال، آیاتی که راجع به خلقت آسمان و زمین است، تأثیر خود را در مخاطب گذاشته و این پیام که خالق آسمان و زمین، خداوند است و تنها اوست که شایسته پرستش است، را به آن ها منتقل می کرده است؛ لذا انسان های آن زمان نیز به حسب خودشان از اعجاز قرآن و پیام های آن، متذکر شده و از این آیات به خالق هستی ایمان می آوردند، ولو هنوز چنین تصوری نداشتند که آسمان ابتدا خلق شده یا زمین، و یا ... .

اگر منظوری غیر از این دارید، بفرمایید در خدمتتان هستم.

کلمات کلیدی این موضوع