ین مرد که مهران نام ‌دارد بهمن سال گذشته در پی قهر همسرش، دخترش به نام هستی را در وان حمام خفه ‌کرد.

پدر عصبانی که بعد از قهر همسرش دختر هشت‌ماهه خود را به قتل رسانده است به‌زودی در دادگاه کیفری استان تهران پای میز محاکمه می‌رود.

به گزارش خبرنگار ما، این مرد که مهران نام ‌دارد بهمن سال گذشته در پی قهر همسرش، دخترش به نام هستی را در وان حمام خفه ‌کرد.

پلیس وقتی در جریان این قتل قرار گرفت که مسوولان حراست یکی از بیمارستان‌های غرب تهران گزارش دادند دختربچه هشت‌ماهه‌ای که به‌دلیل افتادن داخل وان و خفگی به بیمارستان آورده‌ شده‌ بود جان خود را از دست داده‌ است. وقتی ماموران به محل رسیدند متوجه شدند هستی توسط مادربزرگ و پدرش به بیمارستان آورده ‌شده‌ است. پرستاران به پلیس گفتند پدر هستی مدعی شده دخترش در وان حمام افتاده و او دیر متوجه این اتفاق شده ‌است. جسد هستی به پزشکی‌قانونی منتقل شد تا متخصصان درباره علت دقیق مرگ اظهارنظر کنند. وقتی جسد هستی مورد بررسی قرار گرفت آثار برجامانده روی بدن هستی نشان داد او را به‌زور در آب نگه‌ داشته‌اند. به همین دلیل مادربزرگ هستی که او را به بیمارستان رسانده بود مورد بازجویی پلیس قرار گرفت.

او گفت: «من نمی‌دانم چه اتفاقی برای نوه‌ام افتاده‌ است. پسرم مهران طبقه بالای خانه من زندگی می‌کرد. او روز حادثه مرا صدا کرد و گفت دخترش داخل وان حمام افتاده‌ است و از من خواست کمکش کنم. من هم کمک‌های اولیه بلد بودم سعی کردم تنفس مصنوعی به او بدهم اما دیدم وضعیتش خیلی وخیم است و بلافاصله او را بغل کردم و به بیمارستان رساندم.»

وقتی مهران مورد بازجویی قرار گرفت گفت: «قصدی برای کشتن دخترم نداشتم. او جایش را کثیف کرده ‌بود. او را به حمام بردم تا بشویم اما نمی‌دانم چه شد که سرم گیج ‌رفت و حالم بد شد به خودم که آمدم دیدم دخترم غرق شده ‌است. خیلی ناراحت شدم نمی‌دانستم باید چه کنم مادرم را خبر کردم. او هم گفت باید بچه را به بیمارستان ببریم.»

هرچند مهران قتل دخترش را انکار می‌کرد اما آثار برجامانده روی بدن این کودک و نبود مادرش نشان می‌داد درگیری‌ای میان مهران و همسرش نیلوفر اتفاق افتاده ‌است. این فرضیه پلیس با شکایت نیلوفر و توضیحات او ثابت شد.

این زن گفت: «من دو سال قبل با مهران ازدواج کردم. او در خانه مادرش زندگی می‌کرد و یک پسر داشت. قبول کردم از آن بچه هم مراقبت کنم. همه‌چیز خیلی خوب بود. من هم با پسرشوهرم رابطه خوبی داشتم. مهران می‌گفت مادر فرزندش را به‌خاطر اختلافاتی که داشتند طلاق داده‌ است اما بعد از مدتی فهمیدم آن زن مقصر نبوده و این مادر مهران است که مدام می‌خواهد در زندگی بچه‌اش دخالت کند. دخالت‌های او زندگی من را هم تحت‌تاثیر قرار داد و بیچاره‌ام کرد. تولد هستی به جای اینکه زندگی‌مان را بهتر کند بدتر کرد.

مادرشوهرم مرتب مهران را تحریک می‌کرد و می‌گفت از وقتی هستی به‌دنیا آمده زنت دیگر به پسرت رسیدگی نمی‌کند. این موضوع وضعیت بدی را برای من درست کرده ‌بود. روز حادثه من که خیلی از دست شوهرم ناراحت بودم از خانه قهر کردم و رفتم و به او گفتم دیگر برنمی‌گردم. گفتم نمی‌توانم این وضعیت را تحمل کنم و می‌خواهم طلاق بگیرم. هستی را هم پیش پدرش گذاشتم.

مهران می‌خواست با نگه‌‌داشتن هستی من را هم وادار به ماندن کند من هم وقتی منظورش را فهمیدم بچه را رها کردم به این امید که پشیمان شود و بچه را بدهد اما مهران او را خفه کرد. من هم از شوهرم به دلیل کاری که کرده‌ است شکایت دارم.» وقتی اختلاف میان مهران و همسرش فاش شد، مرد جوان هرچند یک‌بار دیگر قتل عمدی دخترش را رد کرد اما جزییات بیشتری از حادثه را توضیح داد. او گفت: وقتی نیلوفر قهر کرد و رفت من ماندم و دو بچه. هستی خیلی کوچک بود و نمی‌توانستم از او مراقبت کنم. روز حادثه دو قرص آرامبخش خورده‌ بودم و حالت منگی داشتم. هستی شروع به گریه کرد.

من هم خیلی حالم بد شد متوجه‌ شدم دخترم جایش را کثیف کرده است. او را به حمام بردم و داخل وانی که همسرم همیشه می‌گذاشت گذاشتم تا مثل همسرم او را بشویم. همسرم همیشه این کار را می‌کرد و هستی هم سروصدا نمی‌کرد اما نمی‌دانم چرا این‌بار گریه‌های هستی قطع نمی‌شد یکدفعه حالت گیجی به من دست داد انگار وارد عالمی دیگر شده بودم. وقتی به خودم آمدم دیدم دخترم دیگر نفس نمی‌کشد. من او را دوست داشتم و نمی‌خواستم بکشمش. اصلا هم یادم نمی‌آید چه شد که او در آب خفه ‌شد.

مهران با توجه به شکایت مادر هستی بازداشت و بعد از تکمیل تحقیقات و صدور کیفرخواست به اتهام قتل عمدی، پرونده به شعبه 71 دادگاه کیفری‌استان تهران فرستاده ‌شد و مهران به‌زودی به اتهام قتل دختر هشت‌ماهه‌اش محاکمه می‌شود./ شرق