نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: نامه عاشقانه نیما یوشیج برای همسرش

پیش فرض نامه عاشقانه نیما یوشیج برای همسرش

بیا! عزیزم ! تا ابد مرا مقهور بدار. برای این که انتقام زن را از جنس مرد کشیده باشی ، قلب مرا محبوس کن.

اگر بتوانم این ستاره ی قشنگ را به چنگ بیاورم ! سلسله ی پر برف البرز را به میل و سماجت خود از جا حرکت بدهم ! اگر بتوانم جریان باد را از وسط ابرها ممانعت کنم . آن وقت می توانم به قلبم تسلط داشته ، این سرنوشت را که طبیعت برایم تعیین کرده است تغیر بدهم
    ولی قدرت انسان ، به عکس خیالاتش محدود است

من همیشه از مقابل گل ها مثل نسیم های مشوش عبور کرده ام .قدرت نداشته ام آن ها را بلرزانم .

در دل شب ها مثل مهتاب بر آن ها تابیده ام . نخواسته ام وجاهت آسمانی آن ها پنهان بماند

کدام یک از این گل ها میتوانند در دامن خودشان یک پرنده ی غریب را پناه بدهند . من آشیانه ام را ، قلبم را ، روی دستش می گذارم
    کی می تواند ابرهای تیره را بشکافد ، ظلمت ها را بر طرف کند و ناجورترین قلب ها را نجات بدهد ؟
    "عالیه"، تو ! تو می توانی

می دانی کدام ابرها ، کدام ظلمتها ؟ شب های درازی بوده اند که شاعر برای گل موهمی که هنوز آن را نمی شناخت خیال بافی می کرده است . ابرها موانعی بوده اند که مطلوبش را از نظرش دور می کرده اند

آن گل تو بودی . تو هستی . تو خواهی بود
    چه قدر محبوبیت و مناعت تو را دوست می دارم . گل محجوب قشنگ من.

کاربر سایت

نقل قول نوشته اصلی توسط shotlet نمایش پست ها

آن گل تو بودی . تو هستی . تو خواهی بود
    چه قدر محبوبیت و مناعت تو را دوست می دارم . گل محجوب قشنگ من.
    هييييي خدا ...
    هي مي گم از من تعريف نكنيد ... لوس مي شم .. گوش نمي دين كه .. بيا همين مونده بود نيما يوشيجم برام نامه ي عاشقانه بده