نمایش نتایج: از شماره 1 تا 1 , از مجموع 1

موضوع: مصاحبه با لیلا حیدری و ساناز وزیری، خالقین برند سه دگمه

کاندید مدیریت انجمن

پیش فرض مصاحبه با لیلا حیدری و ساناز وزیری، خالقین برند سه دگمه

مصاحبه با لیلا حیدری و ساناز وزیری، خالقین برند سه دگمه

ساناز و لیلا دو تا دوست هنرمند هستن که یک روزی که خیلی هم دور نیست تصمیم خودشون رو برای راه اندازی یک بیزنس شخصی و مستقل گرفتن. اونها خلاقیت و ایده هایی که همیشه توی ذهنشون در حال پایین و بالا پریدن بودن رو به عمل تبدیل کردن، و الان یکی از با کیفیت ترین برندهای کیف پول مال اونهاست. کیف پول های “سه دگمه” بی نهایت رنگ بندی خوب و شاد داره، که نشون دهنده ی احترام برند به سلیقه ی مشتری هاست. یکی دیگه از مشخصه های ویژه ی این کیف ها اینه که خیلی تمیز کار شدن و از لحاظ کیفیت توی دسته بندی خیلی خوب ها قرار دارن! با این دو نفر به عنوان هنرمندان خلاقی که شهامت ایده پردازی و بعد عملی کردن اون ایده ها رو داشتن، مصاحبه کردیم.

اول از همه چه مدتیه که این کارو انجام میدین؟
    اولین بار این فکر ۶ ماه پیش به ذهنمون رسید … شهریور ۱۳۹۲

این هنر رو از کجا یاد گرفتین؟ درسش رو خوندین؟
    لیلا : یادم نیست اولین بار چه جوری با سایت رنگی رنگی آشنا شدم ، وقتی توی قسمت اتاق کار مصاحبه شما رو با افراد مختلف دیدم که خودشو ن یه کسب و کار راه انداخته بودن ، به فکرم رسید که منم می تونم این کارو انجام بدم … اولین کسی که به ذهنم رسید می تونم باهاش کار کنم ساناز دختر خالم بود. بهش گفتم و اونم استقبال کرد .
    اول جدی نبودیم . چند متر پارچه خریدیم و شروع کردیم به طراحی کیف ها . هر دومون قبلا تجربه خیاطی داشتیم ولی نه به صورت جدی .. من معماری خوندم و می تونم بگم که کمک خیلی زیادی برای طراحی کیف ها وانتخاب رنگ اونا بهم کرد
    ساناز : منم مهندسی کشاورزی خوندم و کلا سرو کارم با گل و گیاهه ولی ذوق خیاطیم زیاده.

یه کم راجع به محصولاتت بگو برامون! دست دوزی هم دارن؟ از چه موادی استفاده میکنی؟
    لیلا : کارامون یه بخشیش دستدوزه و یه بخشیش با چرخ خیاطی دوخته میشه … همه کیفا از ترکیب پارچه و نمد هستن و جنس و رنگ پارچه ها جوریه که لطیف و دوست داشتنی باشن.

اولین چیزی رو که درست کردی یادته؟ چی شد که به سرت زد به این هنر به عنوان یه حرفه یا شغل نگاه کنی؟
    ساناز : بله الانم نگهش داشتیم و خیلی دوسش داریم … کیف بعدی رو برای خودم دوختم که هر کسی تو دستم می دید خوشش میومد و می خواست براش بدوزیم
    لیلا : بعدش یه تعدادکیف دوختیم و به دوستامون نشون دادیم .. همشون خیلی هیجان زده شدن و کلی تشویقمون کردن . اولین بار ۳ تا کیف همزمان فروختیم و از این جا بود که تصمیم گرفتیم این کارو به صورت جدی دنبال کنیم .

مشتری های اولت رو چه جوری پیدا کردی؟ الان مشتری هات رو چه جوری پیدا میکنی؟ فقط فیس بوک یا اینکه پخش کننده های دیگه ای هم داری؟
    اولین مشتریامون از بین دوستامون بود بعد تصمیم گرفتیم از فیسبوک استفاده کنیم و برای سه دگمه یه پیج ساختیم . الانم از همین طریق کارامونو می فروشیم .البته کارامونو به چند تا مغازه هم دادیم.

تنها کاری که میکنی تو همین سبکه یا اینکه سبک های دیگه ای رو هم کار میکنی؟
    ساناز: ما سعی می کنیم کارا و طرح های جدید داشته باشیم الان تنها یه مدل خاص کیف پول در بینهایت ترکیب رنگی داریم . اما در حال طراحی کردن مدل های دیگه هستیم … همین طور کیف رودوشی و کیف تبلت وجامدادی.

همه ‏ی طرح های کارهات مال خودته یا اینکه از جایی الگو برداری هم میکنی؟ اگه یه روزی یکی از کارها و طرح های شما تقلید کنه تشویقش میکنید یا جلوشو میگیرید؟
    ساناز : ما سعی می کنیم که تقلید نکنیم و تا جایی که می شه نوآوری داشته باشیم … ما الان داریم برندمونو ثبت می کنیم . فکر نمی کنم اگه یه روزی کسی از کارامون تقلید کنه تشویقش کنم . بهترین راه برای موفق شدن داشتن خلاقیته.

متریال مورد استفاده ‏ی کارت رو راحت پیدا میکنی؟
    لیلا : من عاشق خرید پارچه هستم و معمولا وقت زیادی رو صرف خرید پارچه ها می کنم . شاید ۱۰ تا مغازه برم و فقط یک طرح پارچه که مناسب کارمونه پیدا کنم .اما این کار واقعا برام لذت بخشه.
    از میزان فروشت راضی هستی؟
    درآمدمون متغیره هر ماه، ولی در کل راضی هستیم

فکر میکنی تهِ تهِ مسیرت کجاست؟ یعنی به کجا برسی حس موفقیت داری؟
    لیلا : خوب دلمون می خواد یه کارگاه داشته باشیم و سه دگمه یه برند جهانی بشه

برندتون رو توی سه کلمه تعریف کنید.
    سه دگمه : دنیای کیف های رنگی
    و حالا هم چند تا سوال رنگی-شخصی:

چقدر خودتونو آدم رنگی میدونین؟
    واقعا سعی می کنیم که نزدیک به این تعریف زندگی کنیم … ولی اون قسمت که به جای خرید یه چیز اونو بسازیم واقـــــعا در مورد ما صدق میکنه !!!
    رنگ مورد علاقه و تفریحت رو هم واسه خواننده های رنگی رنگی بگو.
    ساناز : بنفش و خاکستری … شنا کردن دوست دارم
    لیلا : از ترکیب رنگی خوشم میاد. هر رنگی که درست کنار رنگ دیگه نشسته باشه منو دیوونه می کنه، ولی بیشتر ترکیب سبز و بنفش دوست دارم … عاشق مطالعه هستم و کوه نوردی رو هم خیلی دوست دارم.

حرف آخر؟
    ساناز: همیشه برای شروع هر کاری به خدا توکل کنید و اراده داشته باشین و نذارین حرف های منفی دیگران شما رو از مسیرتون منحرف کنه.
    لیلا: از شروع کردن کار جدید اصلا نترسید. درسته که هیچ کاری تو دنیا وجود نداره که سختی نداشته باشه و ولی اگه به خودت و کارت ایمان داری هیچ وقت نباید نا امید بشی، حتی اگه اولش به خوبی از کارت استقبال نشه … زمانی که برج ایفل ساخته شد همه هنرمندها ازش انتقاد کردن و خواستار جمع کردنش شدن ولی همین برج الان نماد پاریسه !!!

نام و نام خانوادگی: لیلا حیدری، ساناز وزیری
    برند: سه دگمه
    زمینه فعالیت: تولید کننده انواع کیف پول
    خلاصه: لیلا و ساناز ۶ ماهی میشه که با هم یک کسب و کار تولید کیف پول های دست ساز رو راه انداختن، و فکرها و ایده های خلاقانه شون رو عملی کردن. طرح های کیف پول های “سه دگمه” از خودشونه، و تنوع رنگ توی کارهاشون موج میزنه. کیفیت چیزی هست که “سه دگمه” بهش خیلی توجه میکنه، و با یک ظاهر خوشگل، رنگی و شاد محصولات منحصر به فردی رو ارائه میده.

از “سه دگمه” اینها رو یاد بگیرید:
    ۱_ روزی که قراره بلند شید و ایده هاتون رو به مرحله ی اجرا بذارید، یک روز خیلی دور نیست. از همین حالا اجرا کردن رو شروع کنید.
    ۲_با وجود هر رشته ای که توی دانشگاه میخونید، کافیه همیشه فکرتون رو خلاق نگه دارید تا جایی باشه برای ایده ها و طرح های خلاقانه!
    ۳_کاری رو شروع کنید که از لحظه لحظه اش لذت ببرید!
    ۴_شهامت داشته باشید و به کارهای بزرگ فکر کنید. هر کار بزرگی، با برداشتن قدم های کوچک شروع میشه!
    ویرایش توسط !MAHSA! : 2018/08/15 در ساعت 17:09