به گزارش "ورزش سه"، پس از این دیدار، کارل هاینس رومنیگه نایب رئیس بایرن با ستایش عملکرد هافبک هلندی تیمش گفت:" آرین برای من بهترین بازیکن دنیاست." پپ گواردیولا هم گفت:" یک بازیکن حرفه‌ای؛ یک بازیکن فوق‌العاده؛ از داشتن بازیکنی با این همه توانایی خوشحالم."
روبن به این تمجیدها اینگونه پاسخ داد:" خوشحالم ولی فکر می‌کنم بازیکنان دیگری هستند که از من بهترند."
نایب رئیس بایرن معتقد است اگر از مانوئل نویر که دروازه‌بان است صرفنظر کنیم، روبن بهترین بازیکن فوتبال دنیاست. گرچه کریستیانو رونالدو از رئال مادرید و لیونل مسی از بارسلونا دو فوتبالیستی هستند که در کنار نویر کاندیدهای نهایی کسب توپ طلای جهان قلمداد می‌شوند.
در فصل جاری هواداران بایرن بهترین روبن تمام اعصار را مشاهده می‌کنند. او اخیرا به ندرت دچار مصدومیت می‌شود و از همیشه حرفه‌ای تر شده است. او در دور برگشت فصل 13-2012 که بایرن سه جام قهرمانی بوندسلیگا، حذفی آلمان و چمپیونزلیگ را از آن خود کرد، درخشش خیره‌کننده‌ای داشت و با گلی که در فینال چمپیونزلیگ مقابل دورتموند به ثمر رساند، موجب پیروزی باواریایی‌ها شد.
این بازیکن سی ساله در فصل جاری هشت گل در بوندسلیگا و دو گل در لیگ قهرمانان وارد دروازه حریفان بایرن کرده است و نباید فراموش کرد که هنوز در دور رفت این رقابت‌ها به سر می‌بریم. در دو بازی بوندسلیگایی برابر گلادباخ و هامبورگ که بایرن به نتیجه‌ای بهتر از تساوی بدون گل دست نیافت، روبن در ترکیب قرار نداشت تا بتواند گل بزند یا حداقل پاس گل بدهد.
در مقایسه با لالیگا اسپانیا، مسی 13 گله است و رونالدو 25 بار دروازه حریفان رئال را گشوده که آماری کم‌نظیر در نوع خود به شمار می‌رود.
رومینیگه با اشاره به این قیاس افزود:" او هنوز کاملا به یک آریونل روبنالدو تبدیل نشده." ماتیاس سامر هم از موج تحسین این هافبک هلندی عقب نماند و گفت:" او بازیکن خیلی خیلی مهمی برای تیم ماست. او ژن پیروزی دارد؛ جاه‌طلب است و همیشه حرفه‌ای تمرین می‌کند.