به گزارش "ورزش سه"، یواخیم لوو در مصاحبه با رادیو دولتی آلمان گفت:" مسلما خیلی خوشحال خواهم شد اگر نویر انتخاب شود. این اتفاق برای من در اولویت بالاتری نسبت به انتخاب خودم قرار دارد. آرزو می‌کنم نویر این جایزه را دریافت کند چونکه او سیاق همیشگی این مراسم را عوض کرد."
لازم به ذکر است در کنار مانول نویر از بایرن، کریستیانو رونالدو از رئال و لیونل مسی از بارسلونا دیگر کاندیدهای مرحله نهایی انتخاب بهترین فوتبالیست سال 2014 جهان هستند. سه مربی هم برای انتخاب بهترین مربی جهان در تاریخ 12 ژانویه معرفی شده‌اند که عبارتند از یواخیم لوو مربی موفق تیم ملی آلمان، کارلو آنچلوتی، سرمربی رئال مادرید و دیه‌گو سیمئونه، سرمربی اتلتیکو مادرید.

لوو در پاسخ به این سوال که آرزویش برای پایان سال چیست، گفت:" آرامش داشته باشم. مشتاقم کمی از فوتبال فاصله بگیرم. بعد از سال پر مشقت 2014 که قهرمان جام جهانی شدیم، احتیاج به تجدید قوا دارم و برای دوباره اوج گرفتن، باید انرژی تازه‌ای به وجودم تزریق شود. همیشه اینطوری است که بعد از کسب یک چنین عنوانی، احساس رضایت کامل به آدم دست نمی‌دهد و تازه ولع آدم برای کسب عناوین دیگر بیشتر می‌شود. دلت می‌خواهد بار دیگر این حس را تجربه کنی. برای همین می‌خواهم یک مدت فوتبال را رها کنم تا دوباره انرژی و ایده‌های تازه برای ماموریت‌های بعدی به ذهنم سرازیر شوند."