نام کامل : مايا حسام اسمر

نام هنری : مایا نصری

تاریخ تولدAugest 14th 1979

محل تولد : تریپلی / لبنان

ایمیل آدرس : info@mayanasri.net

وب سایت رسمی : http://www.mayanasri.net

شماره تلفن منشی : -------------------

مایا در شهر tripoli زندگی می کرد،او در همان شهر دبیرستان را به پایان رساند.مایا همیشه در بهترین مدرسه ها و کلاسها بود.وقتی او دبیرستان را تمام کرد،به دانشگاه لبنانی ها در

بیروت رفت و در رشته استیج، بازیگری تلویزیون و سینما و کارگردانی تحصیل کرد. مایا می گوید : " من از خانواده ام یاد گرفتم که تحصیلات در زندگی خیلی مهم و حیاتی است. "

او با ساپورت خودش کار کرد و بعد از اتمام تحصیلاتش به کار مدلینگ، تبلیغات تلویزیونی، بازیگری در سریال های تلویزیونی و سینما و تاٌتر پرداخت. او می گوید : " بازیگری به من

کمک کرد تا یک خواننده شوم، یاد بگیرم که چگونه جلوی دوربین باشم و صورتم را با موزیک تطبیق دهم. " بر خلاف بسیاری از خواننده های زن در دنیای عرب، مایا توسط خانواده اش

در حوزه خوانندگی تشویق شد، و هرگز سعی نکرد آنها را متقاعد کند که به او اجازه دهند خوانندگی را به عنوان یک شغل ادامه دهد. خانواده اش احساس می کردند استعدادهای او سالها

پرورش داده میشود و او را تشویق کردند که در مسابقات kas Al-Nojom سال 1998 شرکت کند و مایا در این برنامه 3 جایزه گرفت. او در این باره می گوید : " در این رقابت

پیشکسوتان و کسانی که تجربه داشتند و یا موزیک می خواندند هم شرکت داشتند و برنده این مسابقه شدن برای من معنی زیادی داشت. " با ساپورت یک کارگردان بزرگ و ستاره ساز ،

(سیمون اسمار) ، مایا به صحنه موزیک عربی معرفی شد و اولین انتشارش (اخبارک لیه) موفقیت بزرگی دریافت کرد و مایا یک شبه ستاره برجسته شد. ستاره شدن او را عوض نکرد

و او هنوز در روابط با دیگران فروتن و ساده است. مایا می گوید : " وقتی که من به عنوان یک شخص معمولی به شهر میروم ، فراموش می کنم که مشهور هستم و این بعضی وقتها

مرا سورپرایز می کند که مردم مرا می شناسند و با من صحبت می کنند ! برای یک لحظه سعی می کنم بخاطر بیارم که آیا من این شخص را می شناسم ؟! بعد می فهمم که او در

تماشاچی هاست و یا از طریق تلویزیون مرا می شناسد ! این احساس خیلی خوبی به من میدهد ، عشق مردم گاهی مرا از تنهایی دور میکند. " مایا همیشه با افراد خانواده اش مصاحبت

در تورهای داخل لبنان ، معمولاٌ پدرش با او بود ، و در تورهای خارج لبنان ، مادرش . مایا اظهار میکند که همه افکارش ، عشقش است و از طرف خانواده اش ساپورت میشود :

" من همیشه مرکز توجه خانواده ام قرار داشته ام ، علیرغم استعدادهای زیادم ، همیشه دوست داشتم بخوانم ، برقصم ، و عاشق ژست گرفتن برای دوربین پدرم بودم."

مایا تا به حال 3 آلبوم منتشر کرده :

اخبارک ایه

لو کان لک قلب

ازای تعرفنی

و کلیپهایش هم عبارتند از :

اخبارک لیه

یا وحشنی

حبه حب

الاسمرانی

روح

برج نجومی مایا اسد میباشد.مدیر برنامه های مایا "سیمون اسمر" می باشد