نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: اخبار ( حوادث )

New 1 اخبار ( حوادث )

گزارش از ریزش مترو در خیابان شریعتی

کاربر معمولي

کارآگاهان در پی گشودن راز هفتمین و هشتمین جنایت قاتل سریالی
    در حالی که قاتل سریالی قزوین تاکنون به شش جنایت اقرار کرده است کارآگاهان با این احتمال که وی دو جنایت دیگر نیز مرتکب شده باشد همچنان به بازجویی از او ادامه می دهند.
    مهین که در پی قتل های سریالی زنان دستگیر شد از نخستین بازجویی ها کشتن چهار زن و یک مرد را پذیرفت. او سپس به قتل خاله شوهرش نیز اقرار کرد اما کارآگاهان مسوولیت مرگ زن دیگری به نام کیمیا شجاعی را نیز که به شیوه مشابه با سایر جنایت ها و در محدوده زمانی کشتار زنان به وقوع پیوسته است، متوجه او می دانند و به همین سبب در این خصوص چند جلسه از وی بازجویی کرده اند. در حالی که مهین این قتل را گردن نمی گیرد یک پرونده جنایی دیگر نیز روی میز بازپرس پرونده قرار گرفت.در این جنایت که مهرماه سال گذشته رخ داد زنی که هویتش کشف نشده از پا درآمد و شواهد و نشانه های موجود بیانگر آن است که این مقتول نیز به شیوه قربانیان دیگر به کام مرگ کشانده شده است.
    اکنون مقامات قضایی و انتظامی با این فرضیه که تعداد قتل های مهین هشت فقره است درصدد هستند به تحقیق از وی تا زمان افشای حقیقت ادامه بدهند. در همین حال کارآگاهان شامگاه پنجشنبه دو مرد را که در ناصرخسرو تهران به صورت غیرقانونی دارو می فروشند به اتهام همکاری با مهین بازداشت کردند. این دو پیش از شروع قتل های سریالی دارویی ترکیبی را که مخلوطی از قرص های خواب آور و داروی بیهوشی بود به قاتل ۳۴ساله فروخته بودند و اکنون پایشان به این پرونده باز شده است.در همین حال مهین که پیش از این ادعا کرده بود قتل ها را با الگوبرداری از کتاب های پلیسی آگاتا کریستی انجام می داده است در بازجویی های اخیرش الگوی دیگر خود را معرفی کرد و گفت؛ در یک مجله خانوادگی مطالبی درباره قتل های زنجیره یی در پاریس نوشته شده بود و من از آن جنایت ها پیروی می کردم. مجله یی که مهین از آن نام می برد در خانه او کشف و ضمیمه پرونده شده است. قاتل سریالی علاوه بر این توضیح داده فیلم و سریال های پلیسی را نیز با دقت تماشا و نکاتی را از آنها استخراج می کرد.
    وی در این باره به تیم تحقیق گفته است؛ در فیلم ها دیده بودم قاتلان برای اینکه اثر انگشت از خودشان به جا نگذارند دستکش دست می کنند، من هم همین کار را می کردم. این زن که همچنان بدهی ۲۵ میلیون تومانی را انگیزه خود از قتل ها عنوان می کند، توضیح داده است؛ هرچند شوهرم راننده کامیون بود، به مواد مخدر اعتیاد داشت و او را از شرکتی که در آن کار می کرد، اخراج کرده بودند. من هم وقتی در بن بست قرار گرفتم به این نتیجه رسیدم که قتل بهتر از گرفتار شدن در فساد اخلاقی است و به همین دلیل تصمیم گرفتم زنان مسنی را که پول و جواهر همراه دارند، بکشم.در این بین تحقیقات صورت گرفته نشان می دهد برخی ادعاهای مهین درباره قتل ها صحت ندارد. به عنوان نمونه او درباره انگیزه اش از کشتن سیف الله مانی فرد- پیرمرد صاحبخانه- مدعی شده چون مقتول قصد داشت به او تعرض کند دست به این جنایت زده است.
    حال آنکه تیم ویژه تحقیق به این نتیجه رسید سیف الله مردی مذهبی، متین و بااخلاق بود و حتی در یک مورد وقتی از گرفتار شدن مستاجرش در مخمصه مالی باخبر شد مبلغ یک میلیون و ۳۰۰ هزار تومان به وی قرض داد. بنابراین ادعای دفاع از ناموس نمی تواند صحت داشته باشد و به احتمال زیاد مهین این مرد را نیز با انگیزه سرقت کشته است.در حالی که بازجویی ها از قاتل سریالی ادامه دارد همسر وی نیز همچنان در بازداشت به سر می برد و دختران این دو به یکی از اقوام شوهر مهین سپرده شده اند. شوهر زن جنایتکار که اکنون به اختفای ادله جرم در قتل سال ۸۵ متهم شده مصرانه تاکید می کند از سایر جنایت های همسرش اطلاع نداشته است. این مرد در بازجویی های اخیر گفته است؛ می دانستم مهین کار خلاف انجام می دهد اما فکر می کردم کار او کلاهبرداری است و هرگز به ذهنم خطور نکرد وی آدمکشی می کند.
    ● همسایه های مهین چه گفتند
    همسایه های مهین در گفت وگو با خبرنگار ما به نکاتی درباره شخصیت و زندگی این زن اشاره کردند. بهروز مردی که از هشت سال قبل در همسایگی قاتل سریالی زندگی می کند، گفت؛ مهین زنی آرام و موقر به نظر می رسید. رفتار او و شوهرش عادی بود و آدم های بی سروصدایی بودند. مهین هر روز صبح دختر معلولش را از خانه بیرون می برد و بعدازظهر وی را بازمی گرداند، البته نمی دانم دختر را به کجا می برد. او خیلی کم در کوچه دیده می شد و هر وقت از خانه بیرون می آمد سوار خودرواش بود و با سرعت بالا رانندگی می کرد و بیشتر اوقات راننده یک موتور هوندا نیز همراهش بود. وی افزود؛ من شوهر مهین را در ویدئوکلوپ سر خیابان زیاد می دیدم. او بیشتر فیلم های خانوادگی اجاره می کرد و تا آنجا که می دانم راننده ماشین سنگین بود.
    من قبلاً چند بار دیده بودم مهین همیشه در رنواش را از بیرون باز می کند و به نظر می رسید قفل آن خراب است.بهروز ادامه داد؛ قبل از دستگیری این زن و شوهر ماموران چند روز کوچه ما را زیر نظر داشتند ولی آن دو کاملاً عادی رفتار می کردند و من با موضوع مشکوکی برخورد نکرده بودم.زینت زن دیگری که در همسایگی مهین زندگی می کند نیز گفت؛ مهین با مردم برخورد خوبی داشت، البته چند بار از خانه اش صدای مشاجره و دعوا را شنیدم اما در مجموع خانواده خیلی آرامی بودند و میهمان نداشتند و مهین سعی می کرد با کسی رفت و آمد نکند. او همیشه از پنجره خانه شان کوچه را زیر نظر داشت. چند روز قبل از دستگیری او کلید خانه اش را گم کرد و در کوچه ماند، بعد هرچه اصرار کردم تا زمان رسیدن شوهرش به خانه من بیاید، قبول نکرد و گفت ترجیح می دهد در کوچه منتظر بماند. او همیشه یک دستکش سفید در دست داشت که این موضوع نظرم را جلب می کرد.همسایه طبقه بالای خانه مهین نیز گفت؛ ما مشکل خاصی با این خانواده نداشتیم. تنها نکته مرموز این بود که هر وقت تلفن خانه شان زنگ می زد چند دقیقه بعد مهین و شوهرش از خانه بیرون می رفتند. موضوع دیگری که توجهم را جلب می کرد این بود که مهین مرتب خودرواش را می شست.
    ● توضیحات معاون دادستان
    علیرضا افتخاری سرپرست تیم تحقیق پرونده قتل های سریالی و معاون دادستان قزوین نیز در خصوص اینکه چرا متهم زنان مسن را در مقبره چهار انبیا و در اول هر ماه قمری شکار می کرد و چگونه و با چه انگیزه یی دست به این کار می زده، گفت؛ این متهم مهم ترین علت ارتکاب قتل را سرقت عنوان کرده و در خصوص اینکه چرا فقط دزدی نمی کرده و سوژه های خود را می کشته، گفته است به خاطر اینکه از سوی زنان شناسایی نشود چنین کاری می کند.وی افزود؛ متهم در اعترافاتش گفته زنان را با توجه به بالا بودن سن و داشتن طلای بیشتر انتخاب می کرده تا هم طلای زیادی به سرقت ببرد و نتیجه مادی بیشتری عایدش شود و هم این دسته از زنان دارای فرزند کوچکی نبودند که بی مادر شوند.وی عنوان داشت؛ این موضوع که متهم نسبت به مادرش نفرت داشته، صحت ندارد و از سوی متهم نیز رد شده، مهین فقط گفته از مادرش گلایه داشته که چرا سهم ارث او را نداده است.
    معاون دادستان قزوین افزود؛ متهم در انتخاب سوژه های خود از گفتار و کلمات عاطفی استفاده می کرده تا نسبت به مقتولان اعتمادسازی کند و در مورد یکی از مقتولان که با وی نسبت خویشاوندی داشت شیوه کار وی به این شکل بوده که همان روز در چهارانبیا منتظر سوژه بود ولی کسی را پیدا نکرد و در نهایت تصمیم به خروج از آنجا گرفت ولی در همان لحظه زنی به سوی متهم رفت و او را به اسم صدا زد و وقتی متهم از او می پرسد او کیست، مقتول خود را از اقوام شوهرش معرفی می کند.وی تصریح کرد؛ متهم مانند دیگر سوژه های خود مقتول را دعوت کرد تا او را با خودرو برساند و پس از آن نقشه اش را عملی کرد. افتخاری افزود؛ برخی می پرسند چگونه یک زن به تنهایی این قتل ها را انجام داده است، در پاسخ به این سوال باید توجه داشت مهین فردی درشت جثه و باهوش است و در انتخاب سوژه، محل و نحوه قتل دقت لازم را داشته تا ردی از خود به جای نگذارد.
    وی توضیح داد؛ بنابر اظهار خود متهم، وی پس از قتل یکی از سوژه هایش که وزن زیادی داشت به مدت زیادی کتفش درد می کرد، البته در موارد دیگری نیز با توجه به تبحرش در رانندگی خودرو را طوری کنار محل انداختن جسد پارک می کرد که دیگر نیازی به جابه جا کردن مقتول نباشد و به راحتی قربانی را از خودرو به داخل جوی آب می انداخت.وی اعلام کرد؛ اطلاع رسانی رسانه ها پیش از دستگیری متهم هیچ تاثیری در تهییج متهم نداشته چرا که انگیزه متهم با این موضوع ارتباطی ندارد و متهم با برنامه ریزی و در کمال سلامت عقلی و هوشیاری دست به ارتکاب جرم می زده است.معاون دادستان قزوین عنوان داشت؛ برخی در تلاش هستند که یک دستگاه و نهاد خاصی را در کشف پرونده قتل برجسته کنند، ولی آنچه تا به امروز حاصل شده نتیجه کار تیمی بوده که در آن تیم دستگاه قضایی، پلیس، اداره اطلاعات، مخابرات، پزشکی قانونی و سپاه حضور داشتند.وی اظهار داشت؛ درست است که امروز قاتل دستگیر شده، ولی همچنان توصیه ما این است که شهروندان هیچ گاه از افراد ناشناس آبمیوه و خوراکی نگیرند و به ادعاهای هر کسی باور و اطمینان نکنند چرا که با دستگیری این متهم تمام افراد مجرم و متهم دستگیر نشده اند و هنوز هم افرادی وجود دارند که به دنبال سرقت و سوء استفاده از اعتماد مردم برای اعمال مجرمانه خود هستند.

کلمات کلیدی این موضوع