نمایش نتایج: از شماره 1 تا 7 , از مجموع 7

موضوع: اخبار ورزشهاي پهلواني (كشتي، وزنه برداري، باستاني و ...)

New 1 اخبار ورزشهاي پهلواني (كشتي، وزنه برداري، باستاني و ...)

اخبار ورزشهاي پهلواني (كشتي، وزنه برداري، باستاني و ...) را درسومین فصل سال را در اين تاپيك مطالعه نمائيد.

كاربران ورزش دوست سايت نيز مي توانند با همكاري مديران بخش در جهت به روز رساني تاپيك به اعلام خبرهاي مربوطه (با ذكر منبع موثق) بپردازند.

لطفا از ارسال اخبار تکراری خودداری فرمایید
    منبع خبر را نیز ذکر فرمایید

با سپاس

مديرکل تربيت‌بدني فارس با اشاره به استعفاي عرب:

از کسي درخواست استعفا نکردم

هزينه برگزاري مسابقات کشوري را بايد فدراسيون بدهد

خبرگزاري دانشجويان ايران
    مديرکل تربيت بدني استان فارس با اعلام اينکه اعتبار هيأت کشتي استان در سال جاري 25 ميليون تومان پيش بيني شده بود و نمي‌توانستيم بيش از اعتبار يادشده فقط براي برگزاري يک دوره مسابقه کشتي آن را هزينه کنيم در گفت و گو با خبرنگار کشتي خبرگزاري
    دانشجويان ايران (ايسنا) منطقه فارس، به تشريح برنامه هاي اين اداره کل پرداخت و گفت:

اداره کل تربيت بدني استان فارس يک سياست کلان را در ورزش خود ترسيم کرده که بر مبناي برنامه چشم انداز 20 ساله، ميان مدت 10 ساله و کوتاه مدت سالانه است، لذا طبيعي است که برنامه هاي کوتاه مدت متأثر از برنامه هاي ميان مدت و برنامه هاي ميان مدت متأثر از برنامه هاي بلند مدت باشد.

رشيد خدابخش با بيان اينکه بايد تمام تصميمات مقطعي ارزيابي شود به خبرنگار ايسنا گفت: در برنامه هاي کلان ، آموزش جزو فعاليت هاي اصلي ما است، از طرفي توسعه فرهنگ ورزشي را جزو ارکان اصلي برنامه هاي خود مي دانيم، همانگونه که تأمين زيرساخت ها، استعداديابي و پرورش استعدادها و نخبه گرايي را از ديگر اهداف خود مي‌دانيم.

وي با بيان اينکه منابع مالي استان محدود است و برنامه هاي خود را با سياست هاي کلان ارزيابي مي کنيم گفت: در ابتداي سال جاري هيأت هاي ورزشي را دعوت کرديم و برنامه هاي آن را خواستار شديم که بر مبناي برنامه ها مبلغي را براي اعتبارات هيأت هاي مختلفي تعيين کرديم.

خدابخش افزود: در مورد هيأت کشتي هم مبلغ 25 ميليون تومان براي اجراي اين برنامه ها تخصيص داديم، اما در تاريخ 26 شهريورماه رئيس هيأت کشتي و همراهان که حدود 8 نفر بودند به دفتر من آمدند و درخواست کردند که جهت برگزاري مسابقات قهرماني کشور هزينه‌اي حدود 30 ميليون تومان از محل اعتبارات تربيت بدني استان به هيأت کشتي پرداخت شود که ما نيز در پاسخ اعلام کرديم هزينه و فعاليت را در چارچوب برنامه هاي کلان خود مي بينيم لذا برگزاري مسابقات کشوري کشتي فرنگي را با هزينه خود در اولويت برنامه هايمان نمي بينيم و به هر حال زيربار پرداخت 30 ميليون نرفتم اما مخالفتي هم با برگزاري مسابقات قهرماني کشور در شيراز نکردم و اعلام داشتم که اگر از محل ديگري اعتبارات را تأمين کنند من نيز 10 درصد هزينه ها، محل برگزاري مسابقه و کميته اجرايي را متقبل خواهم شد.

وي نيز در خصوص اسپانسر و اينکه مشکلي براي برگزاري مسابقات ندارد به من چيزي نگفت.

مدير کل تربيت بدني فارس خاطرنشان کرد: اصولاً معتقدم هزينه برگزاري مسابقات کشوري بايد برعهده فدراسيون باشد و ضرورتي ندارد که استان براي برگزاري اين مسابقات هزينه کند.
    وي ادامه داد: پس از صحبت هايي که با رئيس هيأت کشتي استان داشتيم ايشان يک بار اتاق را ترک کردند و در آخر جلسه هم يک استعفايي نوشتند و رفتند!

به گفته‌ي خدابخش استعفانامه زين العابدين عرب به مدت 24 ساعت نگه داشته مي شود و پس از آن به فدراسيون کشتي ارسال مي شود ضمن اينکه در پارافي که ذيل استعفاي رئيس هيأت کشتي استان مرقوم شد، هيچ اظهارنظري نشده است.

وي افزود: بنده به عنوان مدير کل تربيت بدني استان فارس از کسي درخواست استعفا نکردم، به کسي هم نگفتم برو حتي هيچ صحبتي هم از مشغله کاري رئيس هيأت کشتي نکرده، بنابراين نمي دانم ايشان چرا فکر مي کند من عامل استعفاي او بوده‌ام.

خدابخش در پاسخ به اينکه شايد عرب فکر نمي کرده استعفايش مورد قبول واقع شود و اکنون شايد بخواهد دوباره برگردد نظر شما چيست گفت: وقتي ايشان نه رئيس فدراسيون کشتي و نه اداره کل تربيت بدني استان را قبول دارد چرا بخواهد برگردد؟ که اگر هم بخواهد برگشتن او دست من نيست.

وي در پاسخ به اين سئوال که آيا رئيس هيأت کشتي استان از موقعيت خود در شوراي شهر به نفع کشتي هم گام برداشته گفت: سازمان تربيت بدني با هزينه اي معادل 4 ميليارد تومان دارد. در ورزشگاه بعثت شيراز خانه کشتي مي سازد اما حداقل شهرداري 10 بار پروژه ما را تعطيل کرده اين در حالي است که آقاي عرب به عنوان رئيس هيأت کشتي استان در شوراي شهر شيراز حضور دارند و هيچ گامي براي ما در اين خصوص برنداشته که ما مجبور شده ايم از آقاي مهندس حسام که روزگاري با شهرداري شيراز همکاري داشته اند و نيز با مهندس رجا معاون عمراني استانداري و شهردار قبلي شيراز براي حل اين مشکل رايزني کنيم اما در حالي که شهرداري منطقه 3 شيراز به ما پروانه ساخت خانه کشتي را نمي دهد جناب عرب هم نه تنها همکاري نمي کند بلکه تا چند وقت پيش حتي جاي ساخت خانه کشتي را نمي دانست.

کاربر سایت

مقررات جديد کشتي اعلام شد

کميته داوران فدراسيون کشتي، مقررات جديد داوري را اعلام کرد.

اين مقررات به شرح زير است:

* مقررات جديد داوري ارسال شده از سوي فيلا به تاريخ ماه ژوئن سال 2013

کميته داوران با همکاري دپارتمان تحقيقات و آموزش اين کميته، تجزيه و تحليل اوليه سرفصل هاي اصلاح شده تازه‌ترين مقررات داوري فدراسيون بين المللي کشتي (فيلا) را به اطلاع مربيان، کشتي گيران و داوران مي‌رساند.

لذا طبيعي است ترجمه و تشريح کامل و بند به بند مقررات جديد پس از تکميل متعاقبا به اطلاع جامعه محترم کشتي خواهد رسيد.

سرفصل هاي مقررات که اخيرا در کنگره فوق‌العاده فيلا در مسکو به تصويب رسيده و اصلاح نيز شده است، در 4 مورد پررنگ‌تر است که به طور خلاصه به اطلاع علاقه‌مندان، مربيان، کشتي‌گيران، داوران و کارشناسان اهل قلم مي‌رسد.

1- تغيير زمان به 2 تايم 3 دقيقه‌اي

2- اعلام برنده با احتساب مجموع امتيازات کسب شده در 2 تايم

3- تفاوت قانون اخطار و امتياز جريمه در رشته فرنگي و آزاد

4- امتياز تعيين شده براي خاک کردن حريف

* خلاصه توضيحات:

1. زمان مسابقه براي رده‌هاي بزرگسالان و جوانان 2 تايم 3 دقيقه‌اي با 30 ثانيه استراحت است.

2. زمان مسابقه براي رده‌هاي نوجوانان و نونهالان 2 تايم 2 دقيقه‌اي با 30 ثانيه استراحت است.

3. کشتي‌گيري که در مجموع امتيازات دو تايم برتري داشته باشد به عنوان فرد پيروز معرفي مي‌شود.

4. در هر کشتي (آزاد و فرنگي) اگر اختلاف امتياز به 7 برسد کشتي قطع خواهد شد و فردي که به 7 امتياز اختلاف رسيده است، به عنوان برنده معرفي مي‌شود.

5. کشتي‌گيري که يک فن 5 امتيازي و يا 2 فن 3 امتيازي در يک تايم اجرا کند، پيروز خواهد شد. (کشتي زماني قطع خواهد شد که داوران اين امتيازات را تائيد کنند)

6. اگر کشتي‌گيري در اجراي فن ناموفق باشد و بدون هيچ تحرکي از سوي حريفش در خاک او قرار گيرد، هيچ امتيازي داده نخواهد شد و کشتي بايد قطع شده و کشتي در سرپا ادامه يابد.

7. در هر کشتي (آزاد و فرنگي) کشتي‌گيري که حريفش را خاک کرد، 2 امتياز به دست خواهد آورد.

8. کشتي‌گيري که با فرار از فن و به بيرون از تشک برود؛ 2 امتياز از دست خواهد داد.

* قوانين اخطار در کشتي آزاد:

1. اگر 3 داور به اين نتيجه‌برسند که يکي از کشتي‌گيران دفاعي است سر بر روي سينه مي گذارد يا انگشتان حريف را مي‌گيرد، هل مي‌دهد و همچنين ضربه به سر و صورت حريف مي‌زند داور وسط در تذکر اول کلمه "Attention" را به کار مي‌برد. اگر کشتي‌گير کم کار به همين صورت ادامه دهد، داور وسط در تذکر دوم کشتي را قطع مي‌کند و 30 ثانيه زمان به کشتي‌گير کم کار داده مي‌شود تا امتياز بگيرد در واقع اين زمان شروع مي‌شود براي کشتي‌گير کم کار و آگاهي مي‌دهد به مربي و تماشاگران در غير اين صورت در پايان 30 ثانيه امتياز از دست خواهد داد و يک اخطار نيز براي او ثبت مي‌شود، اما چنانچه هر کدام از کشتي‌گيران در اين تايم 30 ثانيه پوئن بدست بياورند پوئن و جريمه وقت 30 ثانيه باطل خواهد شد.

2. اگر در پايان 2 دقيقه ‌هيچ امتيازي رد و بدل نشود و قبل از آن هم کشتي‌گيران اخطار نگرفته باشند، داور بايد يک کشتي‌گير را به عنوان کم کار معرفي کند و سپس قانون فوق مبني بر امتياز گرفتن کشتي‌گير کم کار در 30 ثانيه اجرا خواهد شد که با اين شرايط در کشتي آزاد مسابقه هرگز به وقت اضافه و يا بيرون آوردن گوي از کيسه و کلينچ کشيده نخواهد شد.

3. کشتي‌گيري که 3 اخطاره شود، بازنده خواهد شد.

* قوانين اخطار در کشتي فرنگي:

- اخطار اول به کشتي‌گير کم کار شفاهي است که اين تذکر بايد توسط داور وسط به رئيس تشک و هيئت ژوري اعلام شود.

- در اخطار دوم، کشتي‌گير مهاجم انتخاب خواهد کرد که کشتي در خاک ادامه پيدا کند و يا در سرپا (در حالت خاک کشتي‌گير مهاجم مي‌تواند انتخاب کند که در پشت حريفش قرار گيرد يا از بغل اقدام به ليفت کردن حريفش کند به کشتي گير مدافع اخطار (CAUTION) تعلق خواهد گرفت.

- در اخطار سوم، يک امتياز به کشتي‌گير مهاجم داده خواهد شد و کشتي‌گير مهاجم تصميم خواهد گرفت تا کشتي در خاک ادامه پيدا کند يا در سرپا.

- در اخطار چهارم، کشتي قطع خواهد شد و کشتي‌گير مهاجم به پيروزي با امتياز برتر فني مي‌رسد.

- اگر يک کشتي با نتيجه‌ صفر بر صفر به پايان برسد، کشتي‌گيري که براي آخرين بار اخطار کم کاري گرفته است، بازنده خواهد شد. (کشتي هيچ گاه بدون ردوبدل شدن امتياز و اخطار به پايان نخواهد رسيد، چرا که به داوران توصيه شده است که پس از يک دقيقه کشتي‌گير کم کار را مشخص کرده و به او اخطار دهند.)

در چلنج (اعتراض مربي) که بسيار حساس و سختگيرانه شد و در مقررات تاکيد شد مربي نبايد از روي صندلي خود بلند شود و بايد حداکثر ظرف 5 ثانيه نسبت به رأي داده شد بعد از ثبت در اسکوربرد اعتراض خود را با پرتاب شيء مکعبي شکل به وسط تشک اعلام نمايد.

تبصره: در يک مورد، اعتراض زماني قابل قبول است که وقت تمام شده و امتياز بر روي اسکوربرد ثبت نگرديده باشد که پس از ثبت بر روي اسکوربرد مربي مي‌تواند چلنج نمايد.

کاربر سایت

تيم کشتي فرنگي جوانان راهي تايلند مي‌شود

تيم ملي کشتي فرنگي جوانان ايران براي شرکت در رقابتهاي قهرماني آسيا امشب (دوشنبه شب) راهي تايلند مي شود.

به نقل از روابط عمومي فدراسيون کشتي، اين رقابتها روزهاي 22 تا 24 خرداد ماه در شهر پوکت تايلند برگزار مي شود. مسابقات اوزان 55 تا 96 کيلوگرم پنجشنبه و رقابتهاي اوزان 50 و 120 کيلوگرم جمعه برگزار خواهد شد.

ترکيب فرنگي کاران جوان ايران در اين رقابتها به شرح زير است:

50 کيلوگرم: رضا خدري

55 کيلوگرم: بهروز ملکي

60 کيلوگرم: اميد قادري

66 کيلوگرم: رامين طاهري

74 کيلوگرم: فرشاد رستمي کيا

84 کيلوگرم: يوسف قادريان

96 کيلوگرم: سيد مصطفي صالحي زاده

120 کيلوگرم: محمد مدرسي

کاربر سایت

سرمربي تيم ملي کشتي آزادجوانان استعفاکرد

سرمربي تيم ملي کشتي آزاد جوانان از ادامه همکاري با فدراسيون کشتي استعفا کرد.

اوايل فروردين ماه سال 91 بود که با حکم رسول خادم، مدير تيم‌هاي ملي کشتي، تقي اکبرنژاد رسماً هدايت تيم ملي کشتي آزاد جوانان را بر عهده گرفت.

به گزارش فارس،حالا بعد از گذشت حدود 15 ماه از همکاري اکبرنژاد و در آستانه مسابقات قهرماني آسيا و جهان وي از ادامه همکاري با فدراسيون کشتي کناره‌گيري کرد.

گفته مي‌شود اکبرنژاد استعفاي کتبي خود را به فدراسيون کشتي داده است و ديگر قصد همکاري با اين فدراسيون را ندارد.

اين در حالي است که رقابت‌هاي کشتي قهرماني جوانان آسيا 23 تا 26 خرداد ماه در تايلند برگزار مي‌شود.

کاربر سایت

رضازاده: اميدوارم المپيکي‌ها بيايند

حسين رضازاده در حالي که با دلخوري مجمع کميته ملي المپيک را ترک مي‌کرد، ابراز اميدواري کرد، 5 ملي‌پوش المپيکي وزنه‌برداري به اردوي تيم ملي بازگردند.

رييس فدراسيون وزنه‌برداري در حاشيه مجمع کميته ملي المپيک در جمع خبرنگاران درباره تيم ملي وزنه‌برداري گفت: تيم ملي وزنه‌برداري درحال آماده‌سازي است و اميدوارم بهترين نتايج را بگيرد. شرايط خوبي داريم و بيست‌ونهم خرداد براي قهرماني آسيا راهي قزاقستان مي‌شويم.

به گزارش ايسنا، وي درباره دعوت ملي‌پوشان المپيکي به اردوي تيم ملي گفت:‌ اميدوارم ملي‌پوشان اين دعوت را قبول کنند و وارد اردو شوند.

وي در پاسخ به سوال ديگر مبني بر اين که آيا بهداد سليمي وارد اردو خواهد شد يا نه، گفت: ما همه ملي‌پوشان را دعوت کرديم و اميدوارم آنها به اردو بيايند و دوباره افتخارآفريني کنند. اميدوارم بهداد سليمي هم اين دعوت را قبول کند و به اردو بيايد.

وي گفت: هيچ وقت نمي‌گذاريم بازيکن‌سالاري رشد کند، اگر هم از کوروش باقري حمايت کرديم، به دليل عملکرد موفق او است. همه اين ملي‌پوشان شاگرد کوروش باقري هستند.

کاربر سایت

رستمي:مي‌خواهم امسال رکوردجهان را بشکنم

دارنده مدال برنز المپيک 2012 لندن گفت: تمرينات خوبي را در اين مدت‌ پشت سر گذاشته و بيشتر از 90 درصد آماده‌‌ هستم و قصد دارم امسال هر جور شده رکورد جهان را بشکنم.

کيانوش رستمي در خصوص آخرين وضعيتش گفت: تمرينات خوبي را در اين مدت‌ پشت سر گذاشته و بيشتر از 90 درصد آماده‌‌ هستم و قصد دارم امسال هر جور شده رکورد جهان را بشکنم.

به گزارش فارس،وي در خصوص دعوتش به تيم ملي وزنه‌برداري گفت: من هم اين خبر را شنيدم، اما ما از قبل هم به تيم ملي دعوت بوديم، با اين حال شنيدن کي بود مانند ديدن؟!

رستمي تأکيد کرد: بايد با 4 المپيکي ديگر هم صحبت کرده و به جمع‌بندي رسيم تا در اين خصوص يک تصميم درست بگيريم. در واقع سرنوشت من هم وابسته به سرنوشت 4 نفر ديگر است و جداگانه از آنها تصميم نخواهم گرفت.

وي افزود: يک زمان باقري مي‌گفت بايد کيانوش سال‌‌ها تمرين کند تا بتواند چنين وزنه‌هايي را بزند که پاسخ من اين بود که براي هر مسابقه 40 روز وقت نياز دارم تا خودم را به آمادگي کامل برسانم. باقري به حرف من اعتقاد نداشت اما من به خودم اعتماد دارم و هنوز هم مي‌گويم که با 40 روز زمان مي‌توانم بهترين و بيشترين وزنه‌ها را بزنم.

وزنه‌بردار المپيکي ايران با بيان اينکه معتقدم پس از موفقيت‌هايي که به دست آمد، وزنه‌برداري ايران چشم خورد، ادامه داد: اين رشته بايد به گونه‌اي راه خود را ادامه دهد که همواره بهترين نتايج را کسب کند. در نهايت اميدوارم با رفع مشکلات بتوانيم همچنان براي ايران افتخارآفريني کنيم. خود من هم قصد دارم با قهرماني‌هايم دل مردم ايران را دوباره شاد کنم.

وي در پايان يادآور شد: اميدوارم باقري اگر مي‌‌خواهد همچنان در تيم ملي به کار ادامه دهد اخلاقش را خوب کند، چراکه اگر شرايط گذشته همچنان بر اردوها حاکم باشد، کار سخت مي‌شود.

کلمات کلیدی این موضوع