نام کامل:: Hilary Erhard Duff (هیلاری ارهارد داف)
محل تولد: شهر هاستون از ایالت تگزاس امریکا
تاریخ تولد: 28 سپتامبر 1987
پدر : باب داف (صاحب فروشگاه زنجیره ای است)
مادر: سوزان داف (تهیه کننده)
لقب: هیل Hill
قد: 157 سانتی متر

هیلاری ارهاد داف در 28 سپتامبر 1987 یه خانواده باب و سوزان داف که در شهر هاستون ایالت تگزاس امریکا زندگی می کرد اضافه شد. او از همان بچگی به بازیگری علاقه داشت و شانس بزرگی که او داشت این بود که نقش Wendy در فیلم تلویزیونی Casper Meets Wendy در سال 1998 به او پیشنهاد شد.یک سال پس از این فیلم او در فیلم The Soul Collector بازی کرد که باعث شهرت او شد زیرا پس از این فیلم بود که مقالات جنجالی زیادی در مورد او نوشته شد. پس از این موفقیت در سال 2001 او به دیزنی رفت تا در سری تلویزیونی Lizzie McGuire نقش اصلی فیلم یعنی " Lizzie " را بازی کند این فیلم یک موفقیت بزرگ بود و هیلاری را به سوی یک ستاره بین المللی شدن پیشبرد. فیلم سینمایی The Lizzie McGuire در 2 می 2003 با 42 میلیون دلار امریکا هزینه، در سینما اکران شد.
پس از این فیلم کمپانی دیزنی اعلام کرد که قسمت دوم این فیلم هم در همین سال ساخته خواهد شد و این در حالی است که هیلاری داف اولین آلبوم خود را به نام "Metomorphisis" به تازگی روانه بازار کرده است این آلبوم موفق در حدود یک هفته 2 میلیون نسخه فروخت.در حالی که هیلاری برای پشتیبانی آلبومش در امریکا سفر می کرد حرفه بازیگری اش را کنار نگذاشت و در سال 2004 در فیلم A Cinderella Storyکه Chad Michael Murray هم در آن بازی می کرد نمایان شد و این فیلم در 19 جولای همان سال در سینما اکران شد.

پس از آن فیلم های Raise Your Voice در سال 2004 و The Perfect Man در سال 2005 ساخته شدند که هر دو در سال 2005 اکران شدند. هیلاری داف در سال 2004 سخنگوی سازمان Kids With A Cause" که یک سازمان مخصوص کودکان بی سرپرست است، بود. او در حرفه موسیقی خوب بوده است، آلبوم دوم او Self نام دارد، سومین آلبومش "Most Wanted". و آلبوم چهارم او به نام "Dignity" در 3 آوریل 2007 بیرون بیاید.
جزئیات در مورد خانم هیلاری داف :

خواهر بزرگتر هیلاری "Haylie Duff" در گروه موسیقی ونوس است
او در سال 2003 بر اساس بازیگری، خواندن، قیافه و کارهای خیرخوانه اش جذاب ترین زن سینما شناخته شده است.
او به همه نوع موسیقی به غیر از موسیقی" تکنو" علاقه دارد.
سگ او به نام " Little Dog Duff " مدتی پیش فوت کرده است.
علت قبول کردن بازی در فیلم "داستان سیندرلا" این بود که در بچگی داستان سیندرلا داستان مورد علاقه او بوده است.
فیلم مورد علاقه او فیلم Romy and Michele's High School Reunion است که در سال 1997 ساخته شده است.
او از ژیمناستیک، مطالعه کردن، نوشتن، آواز خواندن، بازیکردن و بیرون رفتن با خواهر بزرگش لذت می برد.
او اعلام کرده است که می خواهد 200000 دلار به صلیب سرخ و 50000 دلار به امریکا برای کمک به طوفان زدگان طوفان کاترینا خواهد پرداخت.
بازی کامپیوتری مورد علاقه او بازی " The Sims " است.
او در سال 2005 ، 15 میلیون دلار درامد داشته است.

نقل قول های خانم هیلاری داف:
من عاشق لباس هستم و علاقه شدیدی به کفش، لباس و آرایش کردن دارم و نمی توانم در این موارد خودم را کنترل کنم و از آن دسته افراد هستم که نمی توانم یک لباس را چندبار پشت سر هم بپوشم.
من مادرم را خیلی دوست د ارم و برای او احترام زیادی قائلم و او نمی گذارد هیچکس از من سو استفاده بکند.من و خواهرم دوستان خوبی هستیم من در زندگی از او الهام می گیرم.
من هر هفته در مورد خودم در مجله ها می خوانم، در مورد کارهایی که انجام نداده ام، جاهایی که نرفته ام یا حتی نمی شناسم، این ها فقط شایعه و سیاست است.در بچگی من خیلی کم رو بودم.این خیلی سخت است که ما ویرانی ها را در تلویزیون ببینیم، این افراد اعضا خانواده خود را از دست داده اند و هیچ چیز ندارند و من دوست دارم تا به آن ها کمک کنم تا زندگی خود را به دست بیاورند (اینان سخنان هیلاری داف در هنگام کمک کردن به طوفان زدگان کاترینا است).
من فکر می کنم دختر ها احساس خوب بودن نمی کنند مگر اینکه دوست پسر داشته باشند، یا احساس راحتی و خوشحالی با هم ندارند این اشتباه است! شما می توانید مستقل باشید، شما می توانید قدرت را نشان دهید.