نمایش نتایج: از شماره 1 تا 4 , از مجموع 4

موضوع: سئوالاتی که صاحبان سگ با آن روبرو هستند.

پیش فرض سئوالاتی که صاحبان سگ با آن روبرو هستند.

سئوالاتی که صاحبان سگ با آن روبرو هستند.

سگ و رژیم غذایی
    تغذیه سگ ها بسیار آسان می باشد و حتی اگر شما گیاه خوار باشید، سگ شما می تواند رژیم غذایی متعادلی داشته و در نتیجه از سلامت نسبی برخوردار باشد.
    هنگام تغذیۀ سگتان، حتما توصیه های روی بسته بندی غذا که میزان غذای مورد نیاز سگ را توضیح می دهد را دنبال کنید.
    بیاد داشته باشید سگی که فعالیت بدنی کافی نداشته باشد، بدون شک قبل از رشد کافی چاق می شود. بنابراین برسی وزن سگ بطور منظم بسیار مهم می باشد.

واقعیت هایی در مورد غذای سگ

نکاتی در رابطه با میزان غذای مصرفی سگ، آماده سازی و نگهداری آن.

· توله سگ به چند وعدۀ غذایی در روز نیاز دارد؟ آیا این تعداد دفعات با رشد سگ تغییر می کند؟
    یک توله سگ از زمانیکه از شر گرفته می شود تا 3 ماهگی به 3 وعده غذا در روز نیاز دارد.
    از 3 ماهگی، 2 وعده غذایی در روز برای او کافیست.
    در سن 1 سالگی اگثر سگ های بالغ می توانند تنها با 1 وعدۀ غذایی نیز تغذیه شوند، ولی 2 وعده ترجیح داده می شود.
    از زمانی که سگ بالغ می شود، به تدریج میزان غذا در هر وعده افزایش می یابد تا سگ را در شرایط مطلوب نگاه دارد.
    هیچگاه بعد از یک فعالیت بدنی سخت و یا قبل از بازی با سگ، به حیوان غذا ندهید.
    تغذیه بعد از فعالیت شدید بدنی در بسیاری از نژادهای سگ، باعث بوجود آمدن پیچیدگی معده خواهی شد، که بسیار خطرناک است و نیاز به مراقبت فوری دامپزشک دارد.

· سگ چه میزان آب باید بنوشد؟
    این امر به فاکتور های گوناگونی، از جمله رژیم غذایی سگ و دمای محیط زندگی آن بستگی دارد.
    غذای کنسروی نسبت به غذای خشک رطوبت بیشتری دارد، بنابراین سگ هایی که از غذای خشک تغذیه می کنند نسبت به سگ هایی که از غذای کنسروی مصرف می کنند به آب بیشتری نیاز دارند.
    در هوای گرم سگ ها به این دلیل که بدنشان را خنک نگاه دارند آب بیشتری می نوشند.
    سگ ماده ای که به توله هایش شیر می دهد بدین دلیل که از طریق شیر دادن آب بدنش را از دست می دهد، به مایعات بیشتری نیاز دارد و همیشه به خاطر داشته باشید که اگر یک روز کامل بیرون می روید، برایش آب کافی بگذارید. در این شرایط یک سطل آب به جای یک گاسه مفید تر خواهد بود.
    ار آنجایی که تشنگی شدید می تواند نشانۀ بیماری خاصی از جمله نارسایی کلیه و یا دیابت باشد،کنترل میزان مصرفی مایعات سگ بسیار مهم می باشد. اگر متوجه شدید که سگ شما بیشتر از حد معمول آب می نوشد با دامپزشک مشورت کنید.

کاربر سایت

سلام من لاورجونم به من هم سر بزن من قلبم می شکند دا

کاربر سایت

من همهی شما را از ته قلبم دوست دارم شما عین خواهر برادر من می مانید این عکس ها و نوشته های شما خیلی جالب بود چاکر شما لاور جون

کاربر اخراج شده

نقل قول نوشته اصلی توسط lover نمایش پست ها
    من همهی شما را از ته قلبم دوست دارم شما عین خواهر برادر من می مانید این عکس ها و نوشته های شما خیلی جالب بود چاکر شما لاور جون
    e vaaaa...
    چه لوس

کلمات کلیدی این موضوع