به گزارش خبرگزاری مهر، بنیانگدار مایکروسافت در مصاحبه ای که در وبلاگ مالی B-Net منتشر شده است گفت: 'آی- پد برای موفق شدن باید بیشتر شبیه به یک لوح- رایانه باشد.'

بیل گیتس افزود: 'آی- پد دستگاه زیبایی است اما نسبت به طراحی آن حسودی نمی کنم و به نظرم این سخت افزار برای رسیدن به موفقیت باید دوباره طراحی شود. واضح است که آی- فن نسبت به ویندوز موبایل یک گام رو به جلو بود اما آی- پد دستگاهی نیست که بخواهیم به اندازه کافی درباره آن حرف بزنیم.'

بنیانگذار غول نرم افزاری دنیا ادامه داد: 'من اعتقاد زیادی به فناوری لمس و سیستمهای پخش کننده دیجیتال دارم اما فکر می کنم که ترکیبی از صدا، قلم و یک صفحه کلید واقعی یا عبارت دیگر یک نت بوک بیشتر مورد علاقه قرار می گیرد. به طور خلاصه وقتی آی- فن را دیدم گفتم: اوه، خدای من! مایکروسافت توان رسیدن به چنین هدفی را ندارد اما این اتفاق با دیدن آی- پد رخ نداد.'

بیل گیتس از سالها قبل حامی شماره یک 'لوح- رایانه' است اما باوجود اینکه در یک دهه اخیر صدها مدل از این دستگاهها تولید شده اند هرگز نتوانسته اند به موفقیتی که رئیس مایکروسافت به آن امید داشت دست یابند.

استیو جابز، رئیس اپل با معرفی آی- پد در 27 ژانویه گذشته مستقیما به بازار نت بوکها حمله و بر این نکته تاکید کرد که وزن آی- پد تنها نصف وزن یک نت بوک را دارد و استفاده از آن ساده تر است.

نت بوک Eee PC 901 محصول 'ایسوس' وزنی برابر با یک کیلوگرم دارد که تقریبا دو برابر وزن مدل 'وای- فای' آی- پد است.

جالب است بدانید که بیل گیتس واکنش مشابهی را پس از معرفی آی- پاد (بخش کننده چند رسانه ای اپل) نشان داد و در شماره دوم سپتامبر 2004 مجله Busines Week گفت: 'هیچ چیز وجود ندارد که آی- پاد انجام بدهد و ما نتوانیم مشابه آن را انجام دهیم.'

استیو بالمر رئیس فعلی مایکروسافت نیز پس از عرضه آی- فن اظهار داشت که این تلفن همراه اپل به دلیل اینکه بسیار گران و بدون صفحه کلید است تنها می تواند استفاده شرکتی داشته باشد.