.حضرت علی (ع)
دو چیز را همیشه فراموش نكن :"خدا را، مرگ را." دو چیز را همیشه فراموش كن :"برای كسی خوبی كردن ،كسی كه به تو بدی كرد." چند چیز را همیشه نگهدار "دل را در هنگام نماز نگهدار، در پهن كردن سفره شكم نگهدار، وارد مجلس شدی زبان نگهدار، وارد خانه ای شدی چشم خود نگهدار..
ـــــــــــــــــــــــــ ـ

امام حسین (ع) می فرماید :
كساني كه رضايت مخلوق را به بهاي غضب خالق بخرند ، رستگار نخواهند شد

ـــــــــــــــــــــــــ ــ
.امام هادی (ع)
مردم در دنيا باموال مفتخرند و در آخرت باعمال.
ـــــــــــــــــــــــــ ــ
امام باقر (ع) می فرماید :
سخن طيّب و پاكيزه را از هر كه گفت بگيريد ، اگرچه او خود ، بدان عمل نكند

ناپلئون ميگه حرفي رو بزن كه بتوني بنويسي... چيزي رو بنويس كه بتوني پاشو امضاء كني... چيزي رو امضاء كن كه بتوني پاش بايستي!
بزرگی اصحاب را گفت: سی سالست که استغفار می کنم از يک شکر گفتن .گفتند : چگونه ؟
گفت:بازار بغداد بسوخت . اما دکان من نسوخت. مرا خبر کردند .گفتم: الحمدلله... از شرم آنکه خود را به از برادر مسلمان خواستم و دنيا را حمد گفتم از آن استغفار می کنم
بزرگی فرمود: سه چيز از نشان يقين است ، يکی نظر به حق کردن است در همه چيزی ، دوم رجوع کردن است با حق در همه کاری ؛ سوم ياری خواستن است از او در همه حالی
دوست داشتن کسانی که ما را دوست دارند کار بزرگی نیست، مهم آن است آنهایی را که ما را دوست ندارند، دوست بداریم .عیسی مسیح
اسکندر مقدونی در بازدید از گورستان شهری، ملاحظه کرد که عمر افراد، بر روی قبر، کمتر از 10 سال نوشته شده.
تعجب نمود و از اهل کمال پرسید: آیا گورستانِ بزرگان، جای دیگری است یا در این شهر، مردمان در کودکی مرده اند؟
حکیمی جواب داد: در شهر ما شمار عمر را همان قدر حساب آرند که در پی تحصیل دانش و فرهنگ سپری شده است و ما عمر مفید هر کسی را روی قبرش می نویسیم.

کسی که دارای عزمی راسخ است جهان را مطابق میل خویش عوض می کند . گوته