پي کي(مخفف پارس خودرو):
اين خودرو ژنتيکي که از سال 80 به بازارعرضه شد حاصل تلاش بي وقفه مهندسان کار کشته و مجرب ايراني هستش همون رنو 5لاستيکي شدس!!!
که درابتدا اين خودرو(اگه بشه اسمشو گذاشت خودرو)باموتور1100وکمي بعد با 1300 پرايد به بازار عرضه شد وبا تسهيلات فراووني که در اختيارمردم و بخصوص فرهنگيان عزيز قرار دادند در نهايت باهجوم اين قشر عزيز جامعه براي خريد اينوسيله روبرو شديم که باعث شد قيمت اين خودرو از 4مليون وخورده اي در بدوتوليدهم اکنون به رقمي حدود 6مليون برسه که همچنان لقب ارزونترين خودروي کشورو حفظ کرده!!
به هر حال ميتونيم اين اعجوبه خلقتو!!!پرايدي در پوسته رنو5 در نظر بگيريم.
تازه ميتونيد با اضافه کردن 2-3 تا قطعات پلاستيکي بيشتر قشنگترشم بکنيد(ماشين پلاستيکي!!!)
اگرم خيلي آدم با حالي باشين ميتونين با تعويض پيشرانه اين خودرو با انواع واقسام موتورهاي استوک وارداتي(که متعلق به فورد و مزدا هستش) که شناخته شده ترين آنها عبارتند از(بي5 با حجم1/5ليتر16والو---بي6با حجم1/6 ليتر و16والو---وبي پي با حجم 1/8 ليتر 16 والو---ودر تهايت يه موتور 2ليتري)يه
حال حسابي به خودتونو ماشينتون بدين(به طبع با ارتقا پيشرانه- تعويض و ارتقا کمکها سيستم فرمان – ترمزهاو...کاري اجتناب ناپذيراست)
به هر حال پي کي در سرعتهاي بالا علاقه زيادي به پرواز کردن داره.(حواستون جمع باشه!!!)

نکات منفي:1.قيمت زياد نسبت به کيفيت خودرو.2.کيفيت ساخت بسيارضعيف قطعات(حتيPK که من تست کردم با اينکه تقريبا در وضعيت صفر قرار داشت قطعات پلاستيکي پشت فرمان به طور کلي با دو سه تا دست انداز از هم جدا شده بود!!!البته زياد نگران نباشيدميتونين با يه زره سيم به هم وصلش کنيد . به هرحال احساسي که از راه بردن اين ماشين به شما دست ميده مثل راه بردن يه اسباب بازي عقب کش ميمونه!!).3.طرح ظاهري عجيبو غريب.4.تجهيزات ناچيز(حتي سازنده از قرار دادن برف پاککن عقب برروي اين محصول خودداري کرده!!!)5.فضاي داخل فوق العاده کوچک(فکر ميکنم اين ماشين برا استفاده7 کوتوله بهتر باشه!!) که صندوق عقبم از اين موضوع مستثنا نيست.6.و پشت آمپر ناخوانااز اين جمله س!!

نکات مثبت:1.وجود کولر و راديو ضبط همينطوري.2.فراووني لوازم يدکي(که حتي تو عطاري ها هم ميشه يه چيزايي ازش پيدا کرد)3.ترمزاي مثلا خوب

اطلاعات بيشتر:
شتاب 0-100:اعلام نشده
شتاب0-160:غير ممکن
ابعاد رينگ ولاستيک:رينگ4.5j*13لاستيکها165/65R 13(با اين که تمام قطعات پرفرمنسش متعلق پرايد ولي لاستيکهاي به کار برده شده هنوزهم رنو 5 هستش!!!)
تجربه رانندگي:دارم
ابعادواوزن:اعلام نشده
انتقال قدرت:FWD