یکی از اطلاعاتی که برای برنامه نویسان تازه کار و حتی کارکشته جالبه این است که بدانند نرم افزار های مختلف با چه زبان برنامه نویسی ایجاد شده اند شده اند مثلا نرم افزار گرافیکی فتوشاپ یا ورد مایکروسافت یا آنتی ویروس های مختلف
در حالت معمولی زبان برنامه نویسی یک برنامه یا کامپایلر مورد استفاده را نمی توان فهمید ولی نوعی از برنامه ها وجود دارند که این کار را انجام می دهند و از آنها به عنوان
Compiler Detection Utility
یاد می کنند
یکی از این نوع نرم افزارها که من یافتم و کارایی خیلی خوبی دارد و علاوه بر زبان برنامه نویسی مورد استفاده کامپایلر و فشرده ساز /تغییر دهنده / رمز کننده فایل اجرایی را نیز مشخص می کند
language2000 the Ultimate Compiler Detection Utility
است این نسخه دارای دیتا بیس نسخه ی 4.5 که 7 نوامبر سال 2000 است و محتوی 45 کامپایلر و 42 تغییر دهنده فایل اجرایی است فایل های دیتابیس قابل به روز شدن را دارند و احتمالا برنامه نویس آن باید آن را آپدیت کرده باشد اگر شما آپدیت دیتابیس را یافتید اگزا را نیز اطلاع دهید این طور که به نظر می رسد برنامه نویس این نرم افزار بابک فرخی به آدزس
Farrokhi.net
اما من در این سایت چیزی در این مورد پیدا نکردم
برای نمونه کار این برنامه ی جالب و رایگان نرم افزار کلون سی دی را امتحان کردم که نتیجه را در شکل می بینید
egza اگزا

اطلاعات جالبی به دست می دهد
ویژگی های برنامه
پشتیبانی از
.EXE, .DLL, .OCX هر نوع فایل باینری مثل
قابلیت درگ کردن برنامه و همچنین محیط کاربری ساده
مشاهده آدرس وب کامپایلر ها و تغییر دهنده های فایل های باینری
مشاهده ی محتوای فایل باینری ; البته نرم افزار مخصوص مشاهده این نوع فایل ها به همراه نیست
این نرم افزار با وجود امکانات خوب و کار بدیعش کمتر معرفی شده است; می توانید با یک جستجوی ساده ببینید که کمتر مطلبی در مورد آن می توان یافت