سلام
خب ببينيد من يكي در مورد اين برنامه ها براتون توضيح ميدم اميدوارم كه بدردتون بخوره.

Macromedia Dreamweaver MX : برنامه هستش بسيار حرفه براي طراحي صفحات وب. كه طبق آماري كه وجود داره اكثر طراحان حرفه اي وب از اين برنامه براي برنامه نويسي و يا

طراحي صفحاتشون استفاده مي كنند. از محصولات شركت ماكرومديا هستش. اين نرم افزار داراي Reference بسيار قوي هستش. همچنين محيط برنامه نويسيش حالت ويژوالي داره

(حالا نميدونم اسم اصليش چيه ولي خب ما دهاتي هستيم و از بچگي به همين نام ميشناسيمش ). امكان نصب Extension‌هاي مختلف رو داره. اين اكتنشن ها مانند كامپوننت ها

ميمونند كه يك سري امكانات از پيش برنامه نويسي شده به برنامه اضافه ميكنند. از زبان فارسي در نسخه فعليش (يعني MX)‌خوب پشتيباني نميكنه.

Macromedia Flash MX : برنامه است براي طراحي انيميشنهاي تحت وب. با امكانات بسيار قوي و حجم كم. از اين نرم افزار برخي اوقات براي طراحي نرم افزارهاي مالتي مديا هم

استفاده ميشه. در زمره نرم افزارهاي طراحي وب و مالتي مديا قرار دارد. در اين برنامه با امكاناتي كه در اختيار شما قرار داده شده است ميتوانيد يك فيلم درست كنيد و از آن در سايت خود

استفاده كنيد.

Macromedia Authorware : در مورد اين نرم افزار من نميتونم زياد كمكتون كنم چون زياد كار نكردم . ميتونيد سوالتون رو در انجمن مربوط به همين برنامه در همين سايت بپرسيد. اما

همينو بگم اين برنامه هم براي ايجاد نرم افزارهاي مالتي مديا هستش كه امكانات بسيار قويي به شما ميده.

Macromedia Sudio mX : تا اونجايي كه من اطلاع دارم اين نام يك برنامه خاص نيست! بلكه اسم يك پكيج هستش كه شركت ماكرومديا داده بيرون و در اون نرم افزارهاي Flash ،

Dreamweavwe ، FireWorks و ... رو شامل ميشه...

DevNet Subscripitions و Eleacning Suite : من اصلا باهاشون كار نكردم و هيچ اطلاعي در موردشون ندارم (اين رو هم بذاريد روي حساب عقب افتاده بودن ما )

Fiveworks : فكر كنم منظورتون همون FireWorks هستش . اين برنامه جزو برنامه هاي طراحي صفحات وب و گرافيكي محسوب ميشه. با اين برنامه ميتونيد طرحهاي گرافيكي خودتونو ايجاد كنيد. محيط اون براي اينكه ماكرومديا كاربران فتوشاپ رو به سمت خودش جذب كنه تقريبا مثل فتوشاپ هستش . از امكانات جالب اين برنامه امكان توليد صفحات وب بصورت مستقيم هستش. يعني شما ميتونيد طرحهاي گرافيكي خودتونو بصورت مستقيم بر روي صفحات وب ببريد.

(اين نكته رو بگم تمام نرم افزارهاي ماكرومديا -يا حداكثرشون - امكان نصب Extension بر روي آنها وجود داره كه همونطوري هم كه گفتم اينها مثل يك كامپوننت توي برنامه هاي برنامه

نويسي مثل دلفي يا ويژوال بيسيك و ... عمل ميكنه كه يك سري امكانات از پيش تعريف شده به برنامتون اضافه ميكنه...)

Home site 5 : اين برنامه رو فكر كنم با ورژن هاي پايينش قبلنها كار كردم .. زياد چيزي ازش يادم نيست اما هموطوري كه از اسمش پيداست براي طراحي و مديريت صفحات وب هستش..

Freehand : اين هم برنامه است از محصولات شركت ماكرومديا. كه قابليت طراحي و صفحه بندي بسيار خوبي داره. محيط كاري اون Shape يا همون Vector هستش. و با استفاده از خط

ترسيمات شما رو انجام ميده. از برنامه هاي مشابه اين برنامه ميشه CorelDRAW و Adobe Illustrator رو نام برد. اين برنامه براي طراحي هايي كه براي چاپ هستند بسيار عالي

هستش. همچنين چون بين برنامه هاي شركت ماكرومديا ارتباط ويژه اي وجود داره شما ميتونيد طراحهاي گرافيكي پيچيده خودتون رو در اين برنامه طراحي كنيد و در فلش يا برنامه هاي

ديگه اين شركت ازش استفاده كنيد.

Director : اين برنامه در انجمن خودش كه توي همين سايت هستش در موردش كامل صحبت شده يك سري به اونجا بزنيد.

Corel phtopaint : چي كارش ميشه كرد... همه سعي ميكنند اين Adobe نازنين رو خراب كنن ... اين برنامه هم دقيقا مثل Adobe Photoshop‌هستش اما بعلاوه يك سري امكانات طراحي بصورت Shape كه از برنامه CorelDRAW به ارث برده. محيط طراحي اون Bitmap هستش.

Glive : اين برنامه كه اسم اصليش Adobe GoLive هستش (البته اميدوارم منظورتون همين باشه) براي طراحي صفحات وب استفاده ميشه. ميشه گفت بين FrontPage و

Dreamweaver‌قرار داره. (FrontPage : مقدماتي ، GoLive : متوسط ، Dreamweaver : پيشرفته) . اين برنامه هم امكانات بسيار جالب و زيادي داره. از همه بهتر محيط طراحي كاربر پسند

اون هستش.

Illustrator : تعريف اين برنامه هم مثل FreeHand هستش . براي طراحي هايي بصورت Shape كه براي چاپ هستند. البته اين برنامه يك سري امكانات بهتر ديگه هم داره. كه از فتوشاپ

به ارث برده.
photoshop : و اما رسيديم به فتوشاپ .. بابا دمت گرم اينو از همه آخر تر گفتي كه ... اين برنامه برنامه بسيار قدرتمند و حرفه اي براي طراحي هاي مختلف از جمله وب، چاپ، كامپيوتري و

... هستش. ابزارهاي آماده بسيار مفيدي رو داره. بدليل وسعتي كه داره داراي افكتهاي مختلفي هستش كه هر كدومش كاربردهاي مختلف و مختص خودشو داره. در نسخ جديد امكانات

بسيار قوي و عاليي به اون اضافه شده از اون جمله ميشه به Save for Web‌اشاره كرد كه خيلي كار طراحان وب رو آسون كرده. محيط طراحي اين برنامه بصورت Bitmap‌هستش.

همونطوري هم كه از اسمش پيداست براي كار بر روي عكس ساخته شده و امكاناتش براي اين كار بسيار قوي هستش.

خب كم كم احساس ميكن انگشتام داره ميشكنه...

اميدوارم برات كافي بوده باشه و كارتو راه انداخته باشه...
ضمنا من چند تا برنامه ديكه هم معرفي ميكنم:
براي طراحي مالتي مديا : MultiMedia Bulider - InstalShield DemoShield - SCALA - Premier
برنامه هاي گرافيكي : CorelDRAW - Bryce - COOL 3D - Painter - Cinema4D - 3DStudio - Poser - Maya و خيلي هاي ديگه (من فقط همونايي رو كه خيلي دوست دارم رونوشتم )

ديگه راستش چيزي به ذهنم نميرسه اگر خودتون چيزي رو ميشناسيد بگيد تا اگر منهم بلد بودم توضيح بدم...

فعلا با اجازه
shans