چگونه مي توان برنامه اي كه با c++ builder نوشته شده است را فارسي كرد ؟آيا dll نياز دارد؟لطفا جواب دهيد. :چشمك:شما اگر windows مورد استفاده تان unicode را ساپورت كند مثل Win 2000 , Win XP و Windows هاي آينده هيچ مشكلي با فارسي كردن برنامه تان نداريد .خيلي متشكرم از پاسختون اما بايد بگم كه من اين برنامه رو وقتي نوشتم منو ها و اجزاء اونو فارسي نوشتم و موقعي كه اونو تو يك كامپيوتر ديگه نصب مي كنم تمام حروف به صورت علامت سوال در ميان براي اين بايد چه كاركنم ؟؟بازم ممنون...در كامپيوتر مقصد بايد زبان فارسي فعال شود :Control PanelDate, Time, Language, and Regional OptionsAdd Language در windows هايي كه اشاره شد مشكلي نداريد ولي در win98 احتمالا با مشكلاتي روبرو ميشويد.از قبيل نمايش نادرست بعضي از حروف :لبخند:ممنون از راهنمايي هاتون ساسان جان ..انشاالله بتونيم جبران كنيم..... :چشمك: :لبخندسادهساسان جان ما از اين شانسانداريم ....جواب نداد.؟؟ :گريه: :ناراحت: :گريه:از چه Windows ي استفاده ميكني ؟ - اگر از unicode ميخواهي استفاده كني Font انتخابي در برنامه ات بايد Tahoma يا Microsoft Sans Serif باشد .من با ويندوز xp كارمي كنم و فونتش رو هم tahoma انتخاب كردم از چه unicody بايد استفاده كنم ....كد خواصي دارد ؟؟؟؟ :ناراحت:قاعدتا در كنار ويندوز سازگار با يونيكد بايد از كنترلهاي VCL مناسب هم استفاده كني ؛ نگارش VCL اي كه همراه BCB توزيع شده با يونيكد سازگار نيست ، بنابراين اگر ميخواي از يونيكد استفاده كني بايد بسته اي مانند TNT VCL Unicode رو دريافت و نصب كني ؛ برنامه اي كه با استفاده از اين كنترلها نوشته ميشه ، ميتونه كدهاي يونيكد رو دريافت - ذخيره - نمايش بده ، وليكن از اونجائيكه خود محيط BCB با يونيكد سازگار نيست بهتره كدهاي معادل متن يونيكد رو وارد برنامه كني تا در زمان اجرا ، بصورت مناسب جاي گذاري بشن .با سلاممن هم يه همچين مشكلي دارم و اينكه در برنامه ام كه در XP نوشته شده و از 40 فونت فارسي براي XP استفاده ميكنم ( مثل BTitr ) و در XP بايد در قسمت Regional and Language Options حتما در Combo اي كه مربوط بهNon-Unicode Programs ميشه فارسي رو انتخاب كرد.حالا مشكل اينجاس كه اگه بخوام برنامه رو توي 2000 اجرا كنم ، تمتمي حرو به مربع تبديل ميشنآيا راه حلي داره؟ميشه يه نمونه برنامه كه فارسي رو ساپورت كنه بذاريدبايد دنبال يك راه ديگه باشم ... :لبخندساده