نزدیک سه سال هست که با فراز و نشیب های جزئی این سایت فعال بوده و با ارائه دهها مقاله به زبان ساده در زمینه آموزش عمومی دندانپزشکی و بخصوص در قسمت پاسخ به سوالات با بیش از 700 مورد پاسخ به سوالات هموطنان سعی شده که این سایت قدمی هر چند کوچک در ارتقاع دانش عمومی در زمینه دندانپزشکی بردارد .... چندین ماه بود که به چند دلیل توان ادامه بخش پاسخ به سوالات را نداشتم اول اینکه حجم سوالات افزایش یافته بود و در صورتی که میخواستم مسئولانه به هر کدام پاسخ دهم برایم از لحاظ وقت گیر بودن مسئله ساز شده بود . دوم اینکه سوالات اکثرا تکراری شده بود به عنوان مثال من در همین سایت حداقل در 10 مورد به سوالات عزیزان در زمینه آفت و درمان آن پاسخ داده بودم .... ولی باز سوال از این دست کم نبود . بعضی از دوستان پیشنهاد میکردند که سوال و جوابهای مشخص و آماده در سایت داشته باشم و در هرمورد سوال کنندگاه را به پرسش و پاسخ مورد نظر ارجاع دهم ولی من مخالف این کار بودم به این علت که دوست داشتم مانند بیماران مطبم با سوال کنندگان برخورد داشته باشم و واقعا هم همین احساس را داشتم و با توجه به تجربیان 15 ساله ام در مطب داری و شناختی که از خلال سوالات از بیمار داشتم سوال مناسب را جوابی متفاوت دهم . بر همین اساس بود که پاسخ های متفاوتی عرضه میشد به عنوان مثال چندین مورد در زمینه ارتودنسی سوال داشتم ولی دقت بفرمائید پاسخ ها هیچکدام مشابه نیست .به هر حال این دوعلت باعث گردیده بود که چندین ماه بود که نمیتوانستم به سوالات پاسخ دهم . تا اینجا را داشته باشید تا بریم سر اصل مطلب.
متاسفانه ما ایرانی ها افرادی هستیم که به کار جمعی علاقه نشان نمیدهیم و یا بهتر بگویم که توانش را نداریم حال به هر علت که باشد این از ویژگی های ما ایرانی هاست که انفرادی کار میکنیم . من خیلی دوست داشتم که از چند تا از همکاران دعوت کنم که در پاسخ دادن به سوالات کمکم کنند و در صفحه اول سایت چند ماه اطلاعیه ای را گذاشتم مبنی بر اینکه از همکاران دعوت کرده بودم که در این امر مرا یاری دهند ولی متاسفانه بعد از مدتها تنها از یک خانم دکتر علاقمند ایمیلی رسید که با ذوق خواهان همکاری بودند لذا سوالات رسیده را در اختیارش قرار دادم ولی متاسفانه پاسخ دادند که کیبرد کامپیوترم لیبل فارسی ندارند. برایم تعجب برانگیز بود ... بر این اساس بیخیال دعوت به همکاری شدم تا اینکه مطلع شدم که بعضی از دوستان در عرصه اینترنت دست به کاری بزرگ زده و با سرمایه گذاری فراوان و همتی عالی در زمینه دندانپزشکی سایت جامع و کاملی را به این آدرس ایردن | مرجع دندان‏پزشکی راه اندازی کرده اند و با توجه به اینکه یک کار جمعی را شروع کرده اند امید زیادی به موفقیت در رسیدن به اهداف از پیش تعیین شده داشتم لذا با مسئولان این سایت تماس گرفتم تا همکاری آنها رادر زمینه کمک به پاسخ به سوالات رسیده جلب نمایم که خوشبختانه استقبال شد و با توجه به چندین همکاری که در تالار های گفتگوی این سایت همکاری دارند خیالم از این بابت راحت شد . در مذاکره ای که با مسئول این سایت در چند هفته قبل داشتم قرار بر این شد که سوالات رسیده در اختیار سایت ایردن قرار گرفته و جهت پاسخ به این سایت ارجاع داده شود و این سایت دربست در خدمت اهداف و فعالیت های سایت ایرن قرار خواهد داشت خودم هم تاحدی که وقتم اجازه میدهد با این سایت همکاری خواهم کرد .
من بر اساس جمع بندی که از این فعالیت سه ساله سایت داشتم حوزه ادامه فعالیتم را برای خودم تعریف کرده ام و قرار گذاشته ام که در زمینه دندانپزشکی وبلاگی را فعال کرده و برای دل خودم بنوبسم اما در زمینه حرفه ام و لا غیر . سعی دارم که وبلاگی را فعال کنم که صرفا در زمینه خاطرات و تجربیات و نوشته های پراکنده ام در زمینه حرفه ام و مطب داری باشد . نمونه ای از نوشته هایم را در وبلاگ قرار داده ام تا صاحب نظران در زمینه لزوم ادامه کار و جهت دهی و محتوای آن اعلام نظر فرمایند .
با تشکر شانس