1- محرمات مجالس «آنچه در مجالس حرام است» مانند: غيبت، دوروئي. حسادت دروغ، افترا و بهتان (تهمت زدن بديگران).
2- خودپسندي: پيامبر (صلى الله عليه وسلم) مي فرمايد: «لا يدخل الجنة مَنْ کانَ في قلبه مثقال ذرة من کبرٍ». (مسلم). کسي که ذره‌ اي کبر و خودپسندي در دلش باشد وارد بهشت نمي ‌شود.
3- مراجعه به فالگير و شعبده ‌باز: رسول اکرم (صلى الله عليه وسلم) مي فرمايد: «اجتنبوا السبع الموبقات الشرک بالله والسحر …». (البخاري ومسلم). از هفت گناه مهلک بپرهيزيد. از جمله آنها شرک به خدا و جادو «شعبده ‌بازي» «من أتى حائضاً أو امرأة في دبرها أو کاهنا فصدقه بما يقول فقد کفر بما أنزل على محمد». (ابوداود وترمذي واحمد). کسي که با زن در حال قاعدگي يا از پشت «دبر» مقاربت يا نزد غيبگو و گاهني برود و گفته‌ هاي او را باور داشته و تصديق نمايد همانا نسبت به آنچه بر محمد (صلى الله عليه وسلم) ناز شده کفر ورزيده است.
4- دعا بر عليه خود يا فرزندان خود: «لا تدعوا على أنفسکم ولا تدعوا على أولادکم ولا تدعوا على أموالکم، لا توافقوا من الله ساعة يُسأل فيها عطاء فيستجيب لکم». (مسلم). بر عليه خود و فرزندان و اموال خود دعا نکنيد که مبادا دعايتان در ساعتي باشد که خداوند در آن ساعت هر دعائي را قبول مي ‌نمايد.
5- بد يمني و فال به بدي: پيامبر (صلى الله عليه وسلم) مي فرمايد: «لا طيرة، ويعجبني الفأل الصالح، الكلمة الحسنة». (البخاري). در هيچ چيز فال بد و علامت شوم وجود ندارد. خوشبيني نيک يعني گفتار نيک مورد پسند من است.
6- خريد مجلات مبتذل: همچنين گوش دادن به آوازها و نگاه کردن به کانالهاي مبتذل ماهواره ‌اي، چرا که حقيقتاً اين کارها اسباب و وسايل انحراف و دلمردگي و اندوه‌ آور مي ‌باشند.
7- دراز کردن ناخنها: قال انس (رضي الله عنه): «وَقَّتَ لنا النبي صلى الله عليه وسلم في قص الشارب وتقليم الأظافر وحلْق العانة في کل أربعين يوماً مرة». (مسلم وأحمد). انس (رضي الله عنه) مي ‌گويد که پيامبر (صلى الله عليه وسلم) به ما اصحاب سفارش مي ‌کرد که هر چهل روز يکبار سبيل و ناخن را کوتاه و موي شرمگاه را بتراشيم.
8- حضور در جشنها: جشنهايي که در آن خلاف شرع و موارد ناپسند «مانند عکسها» و فيلمبرداري و رقص خواننده‌ ها وجود داشته باشد بنابر فتواي شيخ عثيمن رحمه الله حضور در آن حرام است.