• پیش نیاز های یادگیری :

۱- Html : شما باید کمی تا حدودی به این زبان ساده تسلط داشته باشید تا بتوانید از پس طراحی و برنامه نویسی وب بوسیله Asp.net بر بیایید . برای شروع میتوانید مقالات بنده رو در بخش Html ملاحظه کنید.
در ضمن آشنایی با زبان جاوا اسکریپت در این راه خیلی مفید خواهد بود.

۲- Language : شما باید یکی از سه زبان Delphi.Net, J# , c#, Vb.Net رو برای برنامه نویسی Asp.net انتخاب کنید .
می دانم در ابتدا در انتخاب این سه مردد خواهید شد سعی میکنم شما رو در انتخاب زبان مورد نظرتون راهنمایی کنم :
- اگر تا به حال با خانواده C برنامه نوشته باشید و به آن آشنایی دارید بهتر است که گزینه #c رو انتخاب کنید چون ازخانواده بزرگ C هست .
- اگر با QBasic یا خانواده Basic یا visual basic کار کرده اید و با آن آشنایی دارید یادگیری Vb.Net برایتان سخت نخواهد بود .
- کسانی که با زبان دلفی کار کرده اند میتوانند نسخه دات نت اونو تهیه کنند و با آن کار کنند .
- برای کسانی که تا به حال برنامه نویسی نکرده اند به علت ساده بودن و کارایی Vb.Net رو پیشنهاد میکنم .
- مسلما کسانی که به یکی از زبان های برنامه نویسی آشنایی دارند یادگیری برایشان خیلی راحت تر خواهد بود .
۴ – Database :شما باید کار حد اقل یکی از دیتابیس ها را مانند Microsoft Access , Microsoft SQL Server , Oracle ,… را در حد متوسط بیاموزید تا بتوانید اعمال بانک های اطلاعاتی و Ado.Net رو بخوبی فرا گیرید.

• روش های شروع یادگیری :

۱- بنده در این سایت دسته بندی از بخش های مختلف قرار دادهم و در توانم هر چند وقت یکبار مقاله ای در هر زمینه ارسال خواهم کرد (این مقالات به ترتیب نبوده و بسته به نیاز جامعه و درخواست های مکرر تالیف می شود) افرادی که این مقالات رو به همراه یک کتاب مرجع که پیشنهاد بنده برای شروع به کار کتاب Asp.Net مهندس جعفر نژاد قمی است ( البته این کتاب نقاط ضعف بسیار زیادی دارد ولی برای تازه کار ها به عنوان کتاب کمکی بد نیست ) دنبال کنند مطمئنآ به سرعت پیشرفت خواهند نمود .
البته کتابی که نام برده شد نسخه جدیدی نیز دارد که به هیچ عنوان آن را پیشنهاد نمی کنم ، منظور بنده کتاب قدیمی آقای جعفر نژاد می باشد .

۲- در کنار مقالاتی که بنده اینجا قرار میدهم یک سری کتاب و E-Book به صورت PDF قرار خواهم داد که امیدوارم بتواند کمک کند .

۳- قصد دارم یک سری آموزش تصویری به زبان اصلی که یکی از ابزار واقعی پیشرفت خودم بوده است را در این سایت قرار بدهم البته ممکن است دانلود آنها کمی وقت گیر باشد ولی مطمئن باشید به نحو باور نکردنی به شما کمک خواهد کرد.
همچینین به بخش دانلود سایت The Official Microsoft ASP.NET Site مراجعه کنید مطمئن هستم که از آموزش های تصویری آقا bob tabor لذت خواهید برد .

۴- استفاده از تالار های گفتگو سوال و جواب و FAQ های متنوع میتواند بهترین استاد خصوصی شما باشد ; خیلی وقتهای اتفاق می افتد که شما مبحثی رو مطالعه کردید پروژه ای رو انجام داده اید ولی با خطا مواجه شدید یا اینکه توانایی ادامه پروژه رو ندارید و با مشکل مواجه هستید ، در این موارد سایت های تالارگفتگو میتوانند بسیار مفید واقع شوند .
بدین منظور بخش پرسش و پاسخ سایت را فعال کردم که علاقه مندان بتوانند مشکلات خود را در آن برطرف سازند : http://forum.how2learnasp.net
5- و در نهایت کسانی که قصد یادگیری سریع و بی دردسر را دارند و وقت کافی برای مطالعه و رفع اشکال آنلاین را ندارند کلاس خصوصی را پیشنهاد می کنم ، در لینک زیر سرفصل های تدریس خصوصی بنده و اطلاعات کافی از نحوه تشکلی و هزینه کلاس ها آورده شده است :
تدریس خصوصی Asp.NET

نکته – در آخر باید این نکته را ذکر کنم که هر چقدر هم که امکانات و ابزار لازم و حتی کلاس های آموزشی یا استاد خصوصی در کنار شما باشد اگه تلاش و کوشش خودتان نباشد مطمئنآ موثر نخواهد بود .