نمایش نتایج: از شماره 1 تا 2 , از مجموع 2

موضوع: بيمارى آب آورد گى شكم در ماهيا ن آ كواريومى ( بیماریهای ماهی ها )

مدیر بازنشسته

New 1 بيمارى آب آورد گى شكم در ماهيا ن آ كواريومى ( بیماریهای ماهی ها )

اين بيمارى يك عفونت باكتريائى داخلى است . دراين بيمارى حفره شكمى متورم شده وپوست ماهى مريض زِبربه نظر ميرسد وبرخى فلسها به بيرون زده ( مخصوصاً فلسهاى قسمت پشتى بدن ماهى ) وماهى شبيه ميوه كاج ميشود. به همين دليل گاهى به آ ن بيما رى ميوهكاج هم ميگويند.
    بيرون زد گى چشم هم ا ز ديگر نشانه هاى اين بيمارى است ماهى بيما ر حالت سستى وبيحالى داشته و بى اشتها مى شود.

اتویز

با سلام خدمت تمامی دوستان من ماهی گپی و مولی نگهداری میکنم از چند مدت پیش یکی از ماهی های گپی ماده من مریض شد و من اصلا متوجه نشدم این چه مدل مریضی هست که بتونم به دنبال راه درمانش باشم و هر چی در سایتها گشتم هیچ مورد مشابهی با علائم ماهی های خودم پیدا نکردم امیدوارم اینجا کسی بتونه کمکم کنه ممنون مشیم. علائم: یا حامله نمیشن یا وقتی میشن شکم این ماهی باد کرده و بعد در قسمت انتهای شکم که در صورت سالم بودن ماهی تیره شده و بعد بچه ها به دنیا میان در آن قسمت تیره خون مشاهده میشه و بعد از 1 یا 2 روز بعد از مشاهده خون ماهی میمیره و در بعضی مواقع هم ماهی بچه ها رو به دنیا میاره که زیر شکم بچه ها یه بادکنک کوچیک هست که بعد از چند روز از بین میره و بعد هم خود بچه ماهی از بین میره. البته من تازه کار هم نیستم و مدت زیادی هست که ماهی گپی و مولی دارم ولی تا به حال به همچین موردی بر نخوردم. ممنون میشم اگر کسی باشه و بتونه من رو راهنمایی کنه

کلمات کلیدی این موضوع