ایران اکونومیست: «رضا رويگري» گفت: نبايد تنها به عنوان يك كار طنز به «دارا و ندار» نگاه شود، اين سريال حرف دارد و واقعا فقط براي خنداندن ساخته نشده است.
«رضا رويگري» در گفت‌وگو با فارس درباره متفاوت بودن سريال «دارا و ندار» ساخته مسعود ده‌نمكي نسبت به ديگر سريال‌هاي نوروزي سيما، گفت: بايد به اين نكته توجه كنيم كه نبايد تنها به عنوان يك كار طنز به «دارا و ندار» نگريسته شود.

وي ادامه داد: اين سريال با ساير سريال‌هاي مشابه تفاوت‌هايي دارد و من به همين دليل قبول كردم در آن بازي كنم ضمن آن كه نقش من در اين كار هم نسبت به ساير نقش‌هايي كه تا به‌حال ايفا كرده‌ام، كاملا متفاوت بود و من هم كه معمولا به دنبال نقش‌هاي متفاوت هستم، دوست داشتم در يك كار طنز كه با كارهاي ديگرم تفاوت داشته باشد، ايفاي نقش كنم.
وي در مورد ميزان استقبال مخاطب از اين سريال گفت: در اين چند روز كه در بين مردم نبوده‌ام و به صورت دقيق از ميزان استقبال آنها از اين سريال خبر ندارم اما اين را مي‌دانم كه ما در اين سريال با اين هدف كار كرديم كه «دارا و ندار» مورد توجه مردم واقع شود و سريال در بين مخاطبان انبوه خود از قشرهاي مختلف تاثيرگذار باشد. اين سريال حرف دارد و واقعا فقط براي خنداندن ساخته نشده است. كارگردان «دارا و ندار» يك جاهايي مي‌خواهد اشك تماشاگر را هم در بياورد و مسائل اجتماعي و فاصله فقر و غنا را مد نظر داشته، در عين حالي كه مي‌خواسته در ايام عيد، خنده را بر لبان مردم بياورد... البته تا اينجاي كار، قصه يك مقدار عوض شده و در قسمت‌هايي كه پخش شده، شنيده‌ام كه بخش‌هايي از كار ما جابه‌جا شده، ولي از اين جا به بعد، قصه سرجاي خود قرار مي‌گيرد و روند خودش را پيدا مي‌كند.
وي درباره اين كه «دارا و ندار» تا چه حد مي‌تواند در رقابت با دو مجموعه طنز ديگر، موفق ظاهر شود، گفت: اميدوارم كه سريال جايگاه خودش را پيدا كند. البته همان طور كه اشاره كردم، براي من فقط همان تفاوت صدوهشتاد درجه‌اي نقش نسبت به كارهاي ديگرم مطرح بود اما در كليت كار، فكر كنم سريال به مرور ارتباط خوبي با مخاطب پيدا خواهد كرد چرا كه آقاي ده‌نمكي نبض تماشاگر را در دست دارد و مي‌داند چگونه با تماشاگر ارتباط برقرار كند.
رويگري در مورد زمان پخش سريال «دارا و ندار» گفت: زمان پخش سريال مناسب است و همين كه در ساعت نه و نيم شب، اين همه مخاطب داشته باشد، اين نشان از پرمخاطب بودن سريال دارد.
وي درباره فعاليت‌ خود در ايام نوروز 89 گفت: طي سال‌هاي اخير، امسال تنها سالي است كه مشغول استراحت هستم. من هشت سال مدام در ايام سال نو كار كردم و خيلي خسته بودم. به همين دليل همه پيشنهادهايي را كه براي فعاليت در اين ايام به من داده شد، نپذيرفتم و فعاليتم را به پس از پايان تعطيلات موكول كردم. مثلا بازي يك سريال 90 قسمتي به من پيشنهاد شده كه گذاشته‌ام بعد از عيد جواب بدهم.
رويگري گفت: من روي نقش‌هايي كه ايفا مي‌كنم، حساسيت دارم و همانگونه كه مردم مرا و نقش‌هاي مرا دوست دارند و در برخورد با من اين علاقه را ابراز مي‌كنند، قصد دارم كيفيت كارهايم را حفظ كنم و نمي‌خواهم كارم با افت روبرو شود.
وي ادامه داد: من خودم را به زحمت تا به اينجا كشانده‌ام و نمي‌خواهم نقشي را قبول كنم كه برايم افت داشته باشد. مي‌دانم كه با پخش سريال تلويزيوني «تاوان» و نيز مجموعه تلويزيوني «مختارنامه» كارم روند صعودي خواهد داشت.
گفتنی است سريال بيست و سه قسمتي تاوان (شهرام شاه‌حسيني) و مختارنامه (داوود ميرباقري) و فيلم‌هاي سينمايي زم‌هرير (علي روئين‌تن) و پشت در خبري نيست (شبنم عرفي‌نژاد) از كارهاي آماده نمايش رضا رويگري هستند.