قسمت اول
مامبو مشکل بزرگ ساخت و اجرای یک وب سایت قوی را آسان میکند.دلیل اینکه خیلی ها از آن استفاده میکنند همین است.اما اگر شما تا حالا از یک سیستم مدیریت محتوا (CMS) استفاده نکرده اید به نظر میرسد در ابتدا فکر کنید خیلی کارهای ساده در این سیستم مشکل تر شده است.
این سلسله موضوعات برای کسانی است که برای اولین بار مایلند از یک سیستم مدیریت محتوا بطور جدی استفاده کنند.
اگر شما مثل من برای اولین بار است که با یک (CMS) برخورد میکنید این مقالات بسیار برای شما مفید است.من تمام جزئیات را برای شما توضیح نخواهم داد. در این مورد باید وقت بیشتری در جستجو و مطالعه سایتهای مربوطه صرف کنید.چیزی که من به شما خواهم گفت این است که برای استفاده بهینه از مامبو چطور به سایتتان فکر کنید و آنرا برای طراحی با مامبو آماده کنید و چطور از سوال :" من میخوام ..." به جواب " متشکر انجام دادم .." برسید.

من دو ماه بیشتره که دارم با کنترل پانل و administrator ور میرم ولی حالا با پیدا کردن و تجمه این مقالات تازه دارم میفهمم چکار دارم میکنم.برای قدردانی از زحمات دست اندرکارن سایت و جلوگیری از سردرگمی تازه واردین سعی میکنم این سلسله مقالات به عنوان رفرانسی برای همه تازه واردین باشه و بعد از خواندن و درک مطالب این آموزشها سوالهای سطح بالاتری را در فوروم مطرح بکنن.)
این سلسله مقالات با راهنمایی مدیران و درخواستهای شما عزیزان حتما تغییر خواهد کرد ولی عناوین زیربرای آن در نظر گرفته شده است:

7- بلاگ ها و صفحه اول سایت

اگر شما لینک اخبار(newsfeed) ، فورم نظرخواهی و بلاگ در سایت خود لازم دارید مامبو عالیست!ولی باید برای یادگیری آن وقت صرف کنید.یادتان باشد مشکل ترین قسمت یادگیری شروع کار است.
با هیچ راهنما و مقاله آموزشی نمیتوانید خیلی سریع و بی نقص قسمتهای مختلف سایتتان را برپا کنید.باید کمی در ابتدا وقت صرف کنید.
1- چگونه به واقعیت یک سیستم مدیریت محتوا فکر کنید تا توقعات بجا و نابجا از آن را خودتان تشخیص داده و درک کنید. 2- چطور سایتتان را سرو سامان بدهید. 3- طراحی ظاهر سایت 4- ماژولها و صفحات سایت 5- اضافه کردن متون و تصاویر 6- ایجاد link 8- ماژولها کامپوننت ها و مامبوتها 9- این کجاست