اضافه کردن متن و تصویر

وقتی در مورد اضافه کردن متن و تصویر صحبت میکنم منظورم قسمت وسط صفحه است ، نه منوها ، نه ستونها و نه قابهای دو طرف (مثل نظر خواهی ، ورود کاربران ، یا اخبار).
فقط قسمت مرکزی صفحه( در قالب بنام mos_mainbody دیده میشود).

بعد از اینکه ماژولها را چیدید و بخش ها وگروه ها را اضافه کردید حالا نوبت مطالب است که در گروهایی که در بخشها هستند اضافه شوند.(Contents<Sections> Categories )

متن

مترجم : البته در مامبو فارسی منتشر شده توسط mambolearn.com این ادیتور با تنظیمات لازم فعال شده است و این توضیحات را میتوانید نادیده بگیرید.

شما میتوانید متن و تصویر رابا افزودن یک موضوع جدید از قسمت منوبار Content > All Content Items اضافه کنید.
در صفحه تنظیمات موضوع جدید، Page title باعث دیده شدن عنوان موضوع در بالای صفحه خواهد شد.

متن شما به دو قسمت تقسیم خواهد شد "مقدمه" و "متن اصلی".(intro & main )
مقدمه در صفحه اول سایت دیده میشود و با کلیک روی "ادامه مطلب ..." قسمت دوم یعنی متن اصلی دیده میشود که با این کار هر دو قسمت مقدمه و متن اصلی با هم در صفحه جدیدی دیده خواهند شد.

البته شما میتوانید در مقدمه توضیحی در مورد مطلب اصلی بدهید و با کلیک روی "ادامه مطلب ...." متن اصلی را ببینید بدون تکرار مقدمه.
برای عدم تکرار مقدمه در قسمت پارامترهای تنظیمات موضوع "Hide intro text" را بله بگذارید.جالب بود نه!

تصاویر

بار اول دو ساعت طول کشید تا من توانستم یک تصویر نصفه نیمه در متن اضافه کنم.در help چیزی پیدا نکردم. در انجمن هم کسی جواب درستی به من نداد.به همین خاطر من شما را از اون دو ساعت دردناک معاف میکنم.

اول تصاویر مورد نظر را در منوی Site > Media Manager به قسمت تصاویر آپلود کنید.برای انتخاب فایل تصویر از هارد خود ، کلید Brows را بزنید و بعد ، از منوبار بالا Upload را انتخاب کنید. برای ایجاد شاخه و دسته بندی تصاویر از Creat استفاده کنید.

وقتی تصاویر آپلو د شدند میتوانید آنها را در موضوعات درج کنید.
کاری که نباید انجام دهید:
• سعی نکنید تصویر را در متن Drag & Drop کنید. با اینکه ظاهرا اتفاقی میافتد ولی نتایج خوبی در بر ندارد.چون فقط تصویر کوچکی از اصل تصویر را به متن اضافه میکند.

یک کلید جادویی وجود داد که این کار را برای شما میکند.دو گل کوچک در ادیتور می بینید که یکی حرف "I" دارد و دیگری "P".
با کلیک "I" متن روبرو به متن اصلی اضافه میشود:{mosimage} .به محض انجام این کار قسمت images در تنظیمات سمت راست صفحه بدرد بخور میشود.حالا به آنجا بروید و تصویر مورد نظرتان را در لیست انتخاب کنید.و با فشار کلید Add نام تصویر را در پایین Content Images خواهید دید.

با هر بار فشار "I" یک عبارت {mosimage} در صفحه ادیتور اضافه میشود.شما تصویری نمی بینید.یا حتی نام تصویری را نشان نمیدهند.اگر بیش از یک تصویر داشته باشید آنها به ترتیب لیست شده در Conteny Images نمایش داده میشوند.
{mosimages} چیست؟ آنطور که من فهمیدم mos_image یک مامبوت است که در متن تصویر قرار میدهد. در قسمت نهم در مورد مامبوت ها صحبت خواهیم کرد.
مامبوت دیگری برای این منظور هست که میتوانید اطلاعات بیشتر را در لینک زیر ببینید.

http://forum.mamboserver.com/showthr...412#post243412

حالا یه موضوع با تصویر ایجاد کردید به سراغ اتصالات (links) برویم.
TinyMCE نام ادیتوریست که مامبو از آن استفاده می کند.برای فعال کردن آن در مدیریت به این منو بروید: Mambots>Site Mambots .انتخاب No WYSIWYG را غیر فعال و TinyMCE WYSIWYG Editor را فعال کنید.اگر با HTML آشنا هستید قویا پیشنهاد میکنم که advanced را برای ادیتورTinyMCE فعال کنید. . . . . . . . . Page alias درurl دیده خواهد شد.