صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین
نمایش نتایج: از شماره 1 تا 10 , از مجموع 36

موضوع: آشنایی با مدیران موفق جهان

مدیر بازنشسته

New آشنایی با مدیران موفق جهان

Michael Dell

شركت رايانه اي مايكل دل اولين شركتي بود كه توانست در سال 1997 ركورد فروش يك ميليارد دلاري را ازطريق اينترنت به دست‌ آورد.
    مايكل دل كه در سال 1984 با 1000 دلار سرمايه شركت دل را براي عرضه مستقيمرايانه تاسيس كرد، اكنون بزرگترين فروشنده مستقيم سيستم هاي رايانه اي دردنياست.
    مدرك دانشگاهي ندارم ولي كسب و كار، فرصتهاي زيادي براي يادگيري روزمره موضوعهاي جديد براي من فراهم كرده است.
    بازخورد از مشتري روزانه دريافت مي شود و در تغيير و توسعه محصول و فرايند به كار گرفته مي شود.
    راهبرد رضايت مشتري، كسب و كار ما را بيمه كرده است.
    ما البته اشتباهات زيادي داشته ايم اما پس از اصلاح سعي كرديم آنها را دوباره تكرار نكنيم.
    بايد تعادل بين سرعت رشد و استقرار زيرساختها برقرار باشد، چرا كه رشد سريع، شركتهاي بيشماري را از بين برده است.

اشاره
    مايكل دل ( MICHAEL DELL ) در سال 1965 در تگزاس آمريكا به دنيا آمد. پدرشروانپزشك و مادرش كارمند شركت بورس بود. آنها مي خواستند مايكل دكتر شودبنابراين، در دانشگاه تگزاس ثبت نام كرد، گرچه علاقه اول او كامپيوتر بود. روحيه كارآفريني از همان كودكي جزئي از وجود مايكل بود. در 12 سالگي يكحراج تمبر راه انداخت و از اين راه توانست 1000 دلار كسب كند. در دبيرستانبا فروش روزنامه 18000 دلار به دست آورد. در سال 1983 خريد رايانه هايقديمي و به روز كردنشان را براي فروش در محل گاراژ منزلشان شروع كرد و 180هزار دلار رايانه فروخت. پس از آن ديگر به دانشكده بازنگشت. در مرحله بعداو اجزاء رايانه را مي خــــــريد و پس از مونتاژ آن را مي فروخت. سال بعداو شركت دل را بنيان گذاشت و با تحويل به موقع ( JUST IN TIME ) و حذفانبار و هزينه بالاسري و ارائه خدمات پس از فروش تحولي شگرف را در زمينهپاسخگويي به نيازهاي مشتريان در صنعت رايانه پديد آورد. او ايده اي رارايج كرد كه مشتري مي تواند ازطريق تلفن، رايانه شخصي سفارش بدهد و بخرد. »سيستم توزيع مستقيم« و »عرضه انبوه كالا مطابق دلخواه مشتري« ( MASS CUSTOMIZATION ) ازويژگيهاي شركت دل است. شركت او در سال تاسيس 6 ميليوندلار از محل فروش رايانه درآمد كسب كرد. اين رقم در سال 1987 به 69 و درسال 1991 به 546 ميليون دلار و در سال 1992 به دو ميليارد دلار رسيد. همينرشد سريع اولين ضربه مهلك را به شركت وارد آورد. مدير مالي استعفا كرد وضرر ميليونها دلاري شركت را تهديد مي كرد. مايكل خود را متعهد كرد كه مشكلرا شناسايي كند. او به ســرعت دريافت كه بدون تغيير در شــركت نمي تواندكار را پيش ببرد. او اين كار را كرد و افراد مجربي از موتورولا و اپل رابه كار گرفت. در سال 1997 دل اولين شركتي بود كه ركورد فروش يك ميليـارددلاري را از طريق اينترنت به دست آورد.

گزيده اي از انديشه هاي او در تاسيس و مديريت شركت دل در قالب يك مصاحبهاز لابلاي نوشته هاي او ارائه شده است. شخصيت مايكل دل از برخي جنبه هامنحصر به فرد است. او جوانترين مديرعامل 500 شركت برتر دنياست كه درعينحال طولاني ترين زمان تصدي را به عنوان مديرعامل و رئيس شركت داشته است. جواني كه به دليل روحيه خلاق و كارآفرين خود، رشته پزشكي دانشگاه را رهاكرد و در سال 1984 با 1000 دلار سرمايه شركت دل را براي عرضه مستقيمرايانه مطابق دلخواه مشتري در اسرع زمان و كمترين هزينه، تاسيس كرد واكنون به عنوان بزرگترين فروشنده مستقيم سيستمهاي رايانه اي در دنيا بهعنوان يكي از پيشروان صنعت رايـــانه هاي شخصي با درآمد سالانه 35/4ميليارد دلار و بيش از 39000 كارمند - و به تعبير خود شركت »عضو تيم« - ( TEAM MEMBER )بــــه پيش مي رود.

شما جوانترين موسس و مدير عامل يك شركت عظيم رايانه اي در عصر ديجيتال هستيد. چه احساسي داريد؟
    -
    مايكل دل: در موضوعهاي صنعتي و فناوري، اين غيرمعمول نيست كه جوانيبتواند شركتي را پيش ببرد. البته در كشوري مثل ژاپن مديرعامل بودن يك جوان 25 ساله در يك شركت اشتباه و بلكه مسخره است اما من معتقــدم وقتي شمابراي يك شركت تصميم مي گيريد و كسب وكار را پيش مي بريد مهم نيست 22، 42يا 82 سـاله باشيد. فقط بايد كسب و كار را انجام داد.

اكنون اگر جواني مثل خودتان بيايد و بگويد مرا در تيم رهبري شركت قرار دهيد چه مي كنيد؟
    -
    البته من هرگز براي استخدام به شركتي مراجعه نكرده بودم من خود شركتتاسيس كردم. من دوست دارم چيزي خلق كنم و در تدوين برنامه راهبردي دخالتداشته باشم. اگر امروز من 19 سالــــــه بودم براي كار به شركتي مراجعهنمي كردم، خودم كسب و كار ديگري را شروع مي كردم.

پس به اين دليل دانشگاه را ترك كرديد؟
    -
    بله

آيا وقتي دانشگاه را رها كرديد به كسب ثروت و موفقيت مطمئن بوديد يا اين يك خطرپذيري به حساب مي آمد؟
    -
    مطمئن بودم، چـــــون قبلاً حجم بالايي پول به دست آورده بودم. من فكرمي كنم ماندن در دانشكده بيشترين خطر براي من بود زيرا تا من در دانشكدهبودم چه بسا اين فرصت از دست مي رفت.

پس اين را مي توانيد به ديگران نيز توصيه كنيد كه دانشگاه را ترك و شركت تاسيس كنند؟
    -
    سوال سختي است. اگر مجبور باشم به شما بگويم نشنيده بگيريد البته اين يكقانون و قاعده نيست، يك تصميم كاملاً شخصي است و شما بايد خودتان تصميمبگيريد. اگر انجام داديد تبعاتش را هم مي پذيريد و من نمي توانم بگويم اينكار را بكنيد.

آيا هرگز افسوس گذشته را خورده ايد كه چرا مدرك دانشگاهي نگرفته ايد؟
    -
    خير ابداً. من هنوز مدركم را نگرفته ام اما خيلي چيزها ياد گرفته ام ورشد كرده ام. كسب و كار، فرصتهاي زيادي براي يادگيري روزمره موضوعهاي جديدبراي من فراهم آورده است.

از چه موقع به فكر راه اندازي شركت افتاديد؟
    -
    از وقتي كه متوجه شدم مي توان با فروش رايانه، ماهانه ميليونها دلار بهدست آورد. همچنين مي ديدم فرصت خوبي فراهم شده زيرا فـروشندگان رايانهخدمات خوبي ارائه نمي دهند، يعني سيستم هاي توزيع و فروش در صنعت رايانهضعيف است. بايد 25 درصد بالاسري براي خرده فروشي پرداخت، علاوه بر آنكهفروشندگان نيز رايانه را نمي فهميدند. فكر كردم بايد راه بهتري براي فروشرايانه وجود داشته باشد.

چه راه حلي؟
    -
    آماده كردن محصول موردنظر مصرف كننده نهايي به طور مستقيم با ارائهخدمات پشتيباني بهتر و گرفتن بازخورد مستمر از مشتريان و بكارگيري آن درارائه بهتر محصول و خدمت. ما دريافتيم كه خدمات كارا و اثربخش در اينبازار بسيار مهم است. بازاري كه ما در سال 1992 تنها 2 ميليارد دلار از آنتصاحب كرده بوديم و اين هنوز سهم كوچكي از بازار 70 ميليارد دلاري رايانههاي شخصي بود. بازاري كه هر 3 يا 4 سال يك بار، مشتري رايانه خود را عوض وبنابراين بازار، خود را تجديد مي كند. اين است كه كار را براساس توجه بهخواست مشتري و توليد انبوه آنچه او مي خواست قرار داديم.

توجه به مشتري و نياز او چقدر اهميت دارد؟

-
    ما نيازهاي بازار را توجه مي كرديم و آنها را به مشتريان تحويل ميداديم. شركت ما مدافع و حامي مشتري است نه مدافع فناوري يا محصول خاص يابرنامه راهبردي يا چيز ديگر. ما فناوري را براي خود فناوري عرضه نكرديم. فناوري را عرضه كرديم كه نيازهاي مشتري را پاسخ گويد نه اينكه فقط مهيجباشد. ما روي »مهندسي ارزش« ( VALUE ENGINEERING ) تكيه داريم زيرا برايمشتري، هزينه و دوام محصول مهم است. ما مشتري را مهمترين موضوع در كسب وكار قرار داده ايم. هماهنگي و تامين رضايت مشتري در همه جاي شركت ما جارياست، از مديريت گرفته تا بخشهاي مالي، خدمات، توسعه محصول و فروش. بازخورداز مشتري روزانه دريافت مي شود ودر تغيير و توسعه محصول و فرايند به كارگرفته مي شــود. راهبرد رضايت مشتري، كسب و كار درازمدت ما را بيمه كردهاست. شغل ما و هدف شركت ما صرف كسب درآمد و پيش رفتن نيست، مراقبت ازمشتري و شادمان ساختن اوست. اين فرهنگ سازماني ماست. باور ما آن است كهبايد محصولات و خدماتمان را در بهترين راه ممكن، آنگونه كه مشتري ميخواهد، ارائه دهيم. تمام ارتباطات شركت ما مشتري محور است.

نحوه ارتباط با مشتريان و اخذ نظرات آنان چگونه است؟
    -
    مــا ارتباط مستقيمي با مشتريان برقرار ساخته ايم و هر روز با آنها درتماس هستيم. در كسب و كار ما اگر روزي 25000 تلفن بزني و پاسخ مشتريان رابدهي، كسب و كار تو عوض مي شود و بوي تازگي مي دهد مثل كسي كه 4 صبح بيدارمي شود و 300 تا وزنه بلند مي كند خدمات ما 24 ساعته است. براي ما مهمنيست مشتري چند بار تلفن بزند يا چه سوالهايي بپرسد، ما خيلي ساده ميگوييم وقتي شما محصول ما را مي خريد ما مراقب و پشتيبان شما هستيم. ماعلاوه بر 25000 تماس تلفني روزانه، گــروههايي را راه انداختيم برايمصاحبه هاي رودررو با مشتريان و مشاوره با آنان، تماس از طريق پستالكترونيكي و ملاقاتهاي خاص با مشتريان كليدي. حتي وقتي از طـريقفروشگاههايي مثل WAL-MART رايانه اي مي فروشيم، با قبول كليه خدماتپشتيباني پس از فروش، تماس با مشتري را حفظ مي كنيم. بازخورد از مشتري راتا دو سال ادامه مي دهيم زيرا از همين طريق مي توانيم پي ببريم كه او برايجايگزيني رايانه اش در چه سطحي راضي است.

شما تستهاي دفاع از مشتري راه انداخته ايد. منظور از آن چيست؟
    -
    هر جمعه ساعت 7/5 ما نشستي تحت عنوان دفاع از مشتــري داريم. حدود 175نفر جمع مي شوند و طي 90 دقيقه مسائل كليدي مربوط به مسئوليتهاي ما درقبال مشتريان از جهت زمــان پاسخگويي، نحوه فرايند سفارش و جنبه هاي ديگرمرور مي شود. در ضمن در اين نشست، يك مشتري را كه هفته پيش درمورد محصولما با مشكل مواجه بوده مي آوريم و به او مي گــوييم حرف خود را مطرح كند. شما مي دانيد براي آنها كه در خط مقدم ارتباط با مشتري هستند حساس بودننسبت به نيازهاي مشتري وجود دارد اما براي بخش توليد يا ساخت، فهم نيازهايمشتري مشكل تر است. ايــــن نشست همه را در اين فرايند شريك مي كند.

برنامه هاي راهبردي شركت چگونه تنظيم و تدوين مي شود؟
    -
    ما هر 3 ماه 2 روز راجع به »عوامل كليدي موفقيت« كسب و كار بحث و عناصركليدي راهبردي شركت را در 5 و 10 سال آينده استخراج مي كنيم. سپس تيم هايفرابخشي ( EROSS-FUNCTIONAL TEAMS ) تشكيل مــي دهيم تا پروژه هاي بزرگ رادر درون شركت پي بگيرند.
    شمادر كار خود از «سيستم توزيع مستقيم» يا «مدل مستقيم» استفاده مي كنيد. دراين سيستم مدت زمان فاصله بين تلفن مشتري و عرضه رايانه به او حدود 36ساعت است. به علاوه، به دليل حذف واسطه ها، هزينه بالاسري وجود ندارد. انبار نيز حذف شده است. راجع به اين روش توضيح دهيد.
    - ما يك انبار خاص الكترونيكي داريم كه در حقيقت مجازي است و محصول و خدماتما را تاميـــن مي كند. ما چند محصول مختلف مي فروشيم كه هرگز روي قفسههايمان نيست اما روز بعد به مشتريها تحويل مي دهيم. ما آسانترين ومفيدترين سيستم تداركات و توزيع را داريم. گردش انبار ما دو برابر رقباياصلي ماست. با اين روش، شركت ما به سرعت در اروپاي غربي، مركزي، مكزيك وژاپن رشد كرد. بخصوص ژاپني ها رويكرد فروش مستقيم ما را پسنديدند وپذيرفتند زيرا سيستم توزيع در آنجا ناكارآمد بود. قيمت رايانه هاي ما درژاپن نصف قيمت رايانه هاي ژاپني بود.

ويژگي شركت شما كه آن را از ديگر شركتهاي مشابه متمايز مي كند چيست؟
    -
    فكر نمي كنم من يا شركت من مرغ تخم طلا باشيم يا گرد مشتري مداري رويكاركنانمان بپاشيم يا آمپول مسئوليت پذيري در قبال مشتري به كاركنانمانبزنيم مزيت رقابتي ما كاركنان متعهد به مراقبت از مشتري است. آنچه ماداريم يك فرهنگ واحد و روشي است كه عملياتمان را انجام مي دهيم. ما متعهدبه تغيير سريع هستيم. در اتاق من تابلويي است كه روي آن نوشته شده: ما همهچيز را تغيير مي دهيم.

فكر مي كنيد از زماني كه 19 ساله بوديد و مديرعامل شركت تاكنون چقدر نقش و مسئوليتشان عوض شده است؟
    -
    من در دو سال اول كاملاً در جريان جزئيات بودم كه البته براي شركتي درآن قد و قواره غيرمعمول نبود. با رشد شركت فكر من عمدتاً روي به كارگيريافراد مستعد، تنظيم اهداف راهبردي شركت، فهم خواست مشتري و فضـــاي كسب وكار متمركز شد. من سعي مي كنم اهداف را با توانايي هايمان موازنه كنم تاواقعاً به آنها دست يابيم. از بعضي جهات الان كار من به دليل وجود كاركنانمستعد آسانتر شده است. من ديگر مجبور نيستم دخالتي كنم و اين جالب است.

براي گزينش كاركنان شركت چه معيارهايي داريد؟
    - ما افراد و مديراني استخدام مي كنيم كه تجربه محتـــوايي داشته باشند. اطلاعات محور و واقع گرا باشند. بدانند كجا و كي خطرپذير باشند. واجدرويكرد اخلاقي و كل نگر باشند. باور من آن است كه وقتي يك كسب و كار بهاشتباه مي رود شما فقط به افرادي كه آنجا كار مي كنند نگاه كنيد. بايدواقعاً روي جذب افراد خوب تمركز كرد و از آنها ياد گرفت.

با افتخارترين روز در زندگي شغلي شما كي بوده است؟
    -
    هر روز بهترين لحظه هاست. اما من وقتي براي ديدن دفاتر شركت بهاستراليا، سنگاپور، مالزي، تايلند و... مي روم و مي بينم كه درآنجا،انسانهاي خلاق با موفقيت اين مدل را براي كسب وكار در سرزمين خود انتخابكرده اند به خود مي بالم.
    آيا تاكنون اشتباهاتي هم داشته ايد؟
    - ما البته اشتباهات زيادي داشته ايم. اما آنها را خيلي سريع اصلاح كرديم و سعي كرديم همان اشتباهات را دوباره تكرار نكنيم.

چه درسهايي از آن اشتباهات گرفتيد؟
    - اينكه رشد سريع يك مسئله كشنده و خطرناك است. چون شما نمي فهميد كه داريدمسئله دار مي شويد، تا وقتي كه سرتان به سنگ بخورد بنابراين، گاه رشد سريعنه تنها كمكي نمي كند بلكه سردرگمي را بيشتر مي كند. ما در يك ســال 127درصد رشد داشتيم. من فكر مي كنم بايد تعادل و موازنه بين سرعت رشد واستقرار زيرساختها برقرار باشد. رشد سريع شركتهاي بيشماري را از بين بردهاست.

ترجمه و تدوين: مسعود بينش
    برگرفته از سايت سازمان مديريت صنعتی

مدیر بازنشسته

در جريان تکامل انساني مغز ما انسانها نياز دائم به الگو براي پردازش و ارائه خروجي مناسب دارد.در ارتباطات انساني که خود بحثي بسيار عميق و گسترده است ما نيازمند الگوهاي پيشرفته و خودساخته براي تکامل خود و ديگران داريم.در دانش مديريت اين الگوهاي موفق در قالب انسانهايي بزرگ و خود باور که خود و نيروهاي دروني خود را شناخته و بکار بسته اند متجلي ميشونذ که ما آثار آن را در افزايش کيفيت زندگي و توليد و ارائه محصولات و خدمات گوناگون به دنياي بشريت هستيم.
    در اين تاپيک قصد ما اين است که به شما افرادي را معرفي کنيم که تسليم ناتواني و شکست نشده و همواره به استقبال خطر رفته اند و دريچه هاي جديدي از جهان ناشناخته اطراف را به روي چشم ما گشوذه اند.افرادي که تحت هيچ شرايطي خود را نباخته و از فرصتهاي بدست آمده نهايت بهره وري را ميکنند و هم به نفع خود و هم به نفع کل بشريت دانش مي اندوزند و عمل ميکنند.

مدیر بازنشسته

یک ایرانی تنها مهاجری که در هیئت مدیره یک کمپانی بورسی سوئد عضویت دارد
    استکهلمیان – به نوشته رورنامه صنعت امروز, معتبرترین روزنامه اقتصادی سوئد, در میان 272 کرسی اعضای هیئت مدیره بزرگترین کمپانیهای بورسی سوئد تنها یک مهاجرعضویت دارد و او نیز یک ایرانی است. وی اکبر صدیق رئیس هیئت مدیره کمپانی بورسی "الکتا" در سوئد است.

او که 6
    3 سال دارد و متولد شهر "شاهرود" در ایران است در سال 1963 به سوئد مهاجرت کرده و دارای تحصیلات در رشته مهندسی شیمی از دانشگاه سلطنتی تکنیک استکهلم (کی تی اچ) است. اکبر صدیق علاوه بر اینکه موسس شرکت تجهیزات تکنیکی آمبولانس "اورتی ووس" است در هیئت رئیسه چندین کمپانی بزرگ سوئدی عضویت دارد و از جمله رئیس هیئت مدیره کمپانی بورسی "الکتا" در سوئد نیز هست.

اکبر صدیق در سالهای 1973 تا 1976 رئیس بخش شیمی سازمان انرژی اتمی سوئد بوده است. او متاهل است و دو پسر 39 و 37 ساله داشته و درآمد سالانه ای نزدیک به 3 میلیون کرون دارد.

هفته نامه اقتصادی "وکانز افرر" در سال 2004 لیستی 44 نفره از بانفوذترین افراد مهاجرتبار در اقتصاد سوئد بچاپ رسانده بود که نام اکبر صدیق در میان ده نفر اول این لیست قرار داشت. نام یک بانوی ایرانی نیز در میان 5 نفر اول لیست بچشم میخورد. وی مینو اخترزند و در آن زمان از روسای ارشد شرکت عظیم تولید انرژی "واتن فال" بود.

مینو اخترزند 17 ساله بود که در سال 1974 جهت تحصیل در رشته مهندسی الکترونیک در دانشگاه مشهور سلطنتی تکنیک استکهلم (کی تی اچ) به سوئد آمد و قرار بود که پس از اتمام تحصیلات به ایران برگردد. اما با ظهور انقلاب ایران او پس از اتمام تحصیلاتش در رشته مهندسی در سوئد ماندگار گردید. او که 50 ساله و متولد تهران بوده و یک پسر 24 ساله دارد علاوه بر سمت بلند پایه خود درشرکت عظیم تولید انرژی "واتن فال" سوئد از جمله در هیئت رئیسه چندین کمپانی و سازمان بزرگ سوئدی و نیز هیئت رئیسه دانشگاه "سودرتورن" استکهلم عضویت داشته است. درآمد سالانه او بالغ بر یک و نیم میلیون کرون اعلام شده است.

مدیر بازنشسته

مدیر ایران ایر در اسکاندیناوی: "پرواز مستقیم هما از نروژ به ایران در آینده نزدیک"
    استکهلمیان – پروازهای شرکت هواپیمایی ایران ایر از کشورهای شمالی (نوردیک) به سوی ایران در حال حاضر تنها از مقصد و مبداء سوئد و دانمارک و از سه شهر استکهلم و گوتنبرگ در سوئد و کپنهاک در دانمارک صورت می گیرد. ایران ایر تنها شرکت هواپیمایی است که از کشورهای شمالی (نوردیک) بسوی ایران پرواز مستقیم دارد.

ایرانیان مقیم دیگر کشورهای شمالی یعنی فنلاند, نروژ و ایسلند که دارای خط پرواز مستقیم به ایران نیستند در حال حاضر از پروازهای ایران ایر خصوصا از طریق استکهلم جهت سفر به ایران استفاده می کنند.

اینک اعلام شده است که پروازهای مستقیم هما مابین اسلو و تهران به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد. همکار استکهلمیان جهت تایید این خبر موفق به برقراری تماسی با دکترحسین کیخایی مدیر ایران ایر در اسکاندیناوی شد و در عین حال از فرصت استفاده نموده و پرسشهای دیگری را نیز در رابطه با فعالیتهای این شرکت هواپیمایی در سطح اسکالندیناوی مطرح نموده است. توجه خوانندگان استکلهمیان را به این گفتگو جلب می کنیم.
    استکهلمیان: ضمن تشکر از وقتی که در اختیار ما قرار دادید لطفا قبل از هر چیز جهت اطلاع خوانندگان استکهلمیان که تعداد زیادی از آنها ساکن نروژ و دیگر کشورهای اسکاندیناوی هستند توضیحی در مورد ایجاد پروازهای مستقیم مابین نروژ و ایران ارائه نمائید.
    دکتر کیخایی: با سلام و درود به هموطنان مقیم اسکاندیناوی که افتخار خدمتگذاری به آنان در جایگاه مسئول بزرگترین پل ارتباطی مابین آنها و میهنشان را دارم می توانم با کمال خوشوقتی تایید کنم که به منظور رفاه مسافران عزیزی که مایلند بطور مستقیم از نروژ به ایران مسافرت نمایند برنامه ریزی پرواز "هما" از کشور نروژ بعنوان سومین کشور اسکاندیناوی به ایران در آینده نزدیک به مرحله اجرا گذاشته خواهد شد. اطلاعات بیشتر در این زمینه متعاقبا به اطلاع هموطنان خواهد رسید.

استکهلمان: آیا آماری از حیطه فعالیتهای هما در اسکاندیناوی در اختیار دارید. ترجیحا آخرین آمار مربوط به سال اداری 1385 ؟
    دکتر کیخایی: هما با استعانت از خداوند متعال از حدود نیم قرن پیش تاکنون با کوله باری از تجارب درخشان و ماندگار, مشکلات و مصائب فراوانی چون جنگ, تحریم اقتصادی و غیره را پشت سر گذاشته و اکنون با کسب تجربیات نوین و به روز کارکنان خلاق و توانمند و ایضا باتجربه, با سربلندی در سطح بین المللی و از جمله بیش از یک دهه فعالیت خود در در سطح کشورهای اسکاندیناوی با افتخار مشغول خدمت رسانی به مردم عزیر ایران و مسافرین محترم می باشد. بدون تردید هما با تجربیات طولانی و با اتکاء به کارکنان مصمم و با انگیزه خود موفق گردیده است ایمنی پرواز و رفاه حال مسافران را در سطح شرکتهای بین المللی حمل و نقل هوایی به منصه ظهور برساند.

آمار مورد پرسش شما در طی سال 1385 در رابطه با پروازهای هما در اسکاندیناوی به شرح زیر بوده است:

- تعداد پروازهای انجام شده: 218 پرواز رفت و برگشت
    - تعداد بلیطهای صادره از دفاتر خدمات مسافرتی: 47989 بلیط که به منزله یک رشد 30 درصدی در مقایسه با سال گذشته در اسکاندیناوی است.
    - تعداد مسافرین ورودی و خروجی: 81676 نفر که به معنی 7 درصد رشد در مقایسه با سال گذشته بشمار می رود.
    - انتقال و جابجایی 19957 کیلوگرم بار همراه مسافر از کشورهای اسکاندیناوی به ایران
    - انتقال و جابجایی 410871 کیلوگرم باز غیر همراه مسافر از کشورهای اسکاندیناوی به ایران
    - اعزام تعداد 295 نفر مسافر به کشور عربستان سعودی جهت انجام مناسک حج از طریق ایران

استکهلمیان: برخی از مسافرین گلایه دارند که یافتن بلیط در طی تابستان همراه با دشواریهایی بوده و برخی مسافرینی که در صدد تهیه بلیط بوده اند (خصوصا خانواده های پر جمعیت) با این پاسخ مواجه شده اند که تا مثلا دو ماه آینده جای خالی وجود ندارد. دلیل آن چیست و آیا جهت برطرف کردن این مشکل اقدامی صورت گرفته یا خواهد گرفت؟
    دکتر کیخایی: از اقدامات انجام شده از جمله می توان اشاره کرد که از تاریخ 2 ژوئن 2007 تا پایان سپتامبر 2007 کلیه پروازها از هواپیمای ایرباس به هواپیماهای "Wide body" بوئینگ 747 که دارای ظرفیت 450 مسافر می باشد تغییر داده شده و برنامه ریزی گردیده است. بدنبال این اقدام ظرفیت پروازهای تابستانی به تعداد میانگین 240 صندلی افزایش یافته است. با توجه به نوع و ظرفیت هواپیما تعداد صندلیهای پروازهای تابستانی هما نسبت به سایر فصول تقریبا دو برابر شده است. برنامه ریزی پروازهای هما در اسکاندیناوی با توجه خیل عظیم مسافرین و با استفاده از آماری که آژانس های همکار در اختیار ما قرار می دهند صورت می گیرد. هر چقدر مسافرین عزیر زودتر اقدام به رزرو بلیط مسافرتی خود نمایند آمار کاملتری و در نتیجه امکان پیش بینی بهتری جهت دایر نمودن پروازهای فوق العاده در اختیار ما خواهد بود. شاید برای ایرانیان جالب باشد که بدانند هواپیماهای بوئینگ 747 هما با ظرفیت 450 مسافر خود در کنار هواپیماهای بوئینگ 747 متعلق به شرکت هواپیمایی تایلند بزرگترین هواپیماهایی هستند که در فرودگاه بین المللی آرلاندا در استکهلم بر زمین می نشینند.
    استکهلمیان: خوانندگان استکهلمیان در مواردی شکایت می کنند که برخی آژانس های مسافرتی بلیط های ایران ایر را به بهانه های مختلف گرانتر از قیمت فصلی اعلام شده از سوی ایران ایر (که در استکهلمیان نیز منتشر می شود) به فروش می رسانند. آیا نظری در این رابطه دارید؟
    دکتر کیخایی: نرخ بلیط هایی که در آستانه هر فصل توسط ایران ایر در اسکاندیناوی اعلام می شود ثابت بوده و هیچ نماینده فروشی در هیچ نقطه اسکاندیناوی اجازه فروش بلیطهای این شرکت به قیمت حتی یک کرون بیشتر از نرخ اعلام شده توسط ایران ایر را ندارد. هموطنان در سراسر اسکاندیناوی می توانند قبل از خرید بلیط هواپیمای خود نرخ آن را در وب سایت ایران ایر کنترل کرده ودر صورت مشاهده تخلف در این زمینه مراتب را کتبا یا شفاها به دفتر مرکزی ایران ایر در استکهلم گزارش نمایند تا سریعا مورد رسیدگی قرار گیرد.
    استکهلمیان: در مورد دانشجویان چه تسهیلاتی در نظر گرفته شده؟
    دکتر کیخایی: جهت دانشجویان عزیر ایرانی که در حوزه کشورهای اسکاندیناوی مشغول به تحصیل می باشند بلیطهای درخواستی بر اساس نرخ مصوب دانشجویی و توسط دفتر مرکزی هما در استکهلم صادر و جهت خریداران غیر حضوری از طریق پست برایشان ارسال می گردد.

استکهلمیان: در مورد بلیطهای حواله ای چطور؟
    دکتر کیخایی: به منظور رفاه حال مسافران گرامی کلیه بلیطهای حواله ای از ایران (PTA) جهت مسافران هما در کشورهای اسکاندیناوی که عازم ایران می باشند در دفتر مرکزی هما در استکهلم و آژانس های همکار در کشورهای اسکاندیناوی صادر شده و بلیط صادره جهت خریداران غیر حضوری از طریق پست ارسال می گردد.

استکهلمیان: اخیرا در فرودگاه مشاهده می شود که برخی مسافران را به خرج هما و با تاکسی از فرودگاه به مقصد می رسانند. این "از ما بهتران" چه کسانی هستند و چگونه به خرج هما با تاکسی از فرودگاه به مقصد منتقل می شوند؟
    دکتر کیخایی: این عزیران آن دسته از مسافرین "کثیر السفر" هما هستند که با خریدن بلیط هواپیما از هما در چهارچوب سیستم امتیازی "اسکای گیفت" پوئن کسب کرده و بدنبال آن کارتهای نقره ای و طلایی "اسکای گیفت" دریافت کرده اند. در میان این مسافران از افراد سالمند و بازنشسته که در سال چند بار به ایران مسافرت می کنند تا افرادی که بواسطه شغل خود کثیر السفر هستند وجود دارند. این دسته از مسافرین هما علاوه بر حق اولیت در رزرو صندلی پرواز, اولویت در بخش پذیرش و بسیاری امتیازات دیگر, از این پس همچنین می توانند جهت انتقال خود و بار همراه خود از فرودگاه و بالعکس از خدمات تاکسی با هزینه هما استفاده کنند. هموطنانی که مایلند خود را به رایگان در سیستم "اسکای گیفت" ثبت کنند می توانند اطلاعات بیشتر را از وب سایت ایران ایر در اسکاندیناوی و یا دفاتر فروش بلیطهای هما کسب نمایند.
    استکهلمیان: ایرانیانی که در شهرهای دیگر اسکاندیناوی زندگی میکنند که از فرودگاه های آن پرواز مستقیم به سوی ایران وجود ندارد به چه صورت می توانند به ارزانترین صورت بلیط مورد نیاز خود را جهت مسافرت به ایران تهیه کنند؟
    دکتر کیخایی: مسافران عزیزی که از هر یک از نقاط پروازی کشورهای اسکاندیناوی و در ادامه با مسیر پروازی هما به ایران مسافرت می نمایند می توانند با استفاده از نرخهای ویژه و ارزان قیمت سایر خطوط , و بویژه شرکت هواپیمایی اس ای اس, استفاده نمایند مشروط بر اینکه ادامه مسیر سایر خطوط آنها متصل به شبکه پروازی هما باشد.

استکهلمیان: آیا امکاناتی برای افرادی که خود مسافر نیستند اما مایل به ارسال بار از طریق هما به ایران هستند وجود دارد؟ این سوالی است که مرتبا پرسیده میشود.
    دکتر کیخایی: ما نمایندگی کامل بار را در اسکاندیناوی دارا هستیم و هموطنانی که بار غیر همراه داشته و مایلند که بارشان را به ایران انتقال بدهند بزودی خواهند توانست از پاکت کوچک تا به هر میزان دیگر بار را که مایل باشند به ایران ارسال نمایند. اطلاعات در مورد مراکز مراجعه در شهرهای مختلف اسکاندیناوی بزودی اعلام خواهد شد.

استکهلمیان: ضمن تشکر از اینکه این وقت را در اختیار ما قرار دادید آیا صحبت دیگری دارید؟
    دکتر کیخایی: صحبت دیگری جز سپاسگزاری از هموطنانی که در میان ده ها شرکت هواپیمایی بین المللی همواره مسافرت با شرکت هواپیمایی میهن خود را ترجیح می دهند ندارم. وظیفه اینجانب که افتخار سرپرستی مهمترین پل ارتباطی مابین ایرانیان اسکاندیناوی و مهنیشان بر عهده من قرار داده شده تلاش جهت بهبود هر چه بیشتر کیفیت خدمات این شرکت است. و این مهم صورت نمی گیرد مگر اینکه هموطنان مقیم اسکاندیناوی پیشنهادات, انتقادات و نظرات خود را چه از طریق کتبی و چه از طریق شفاهی به اطلاع ما برسانند. تابستان خوشی را برای همه هموطنان ساکن اسکاندیناوی و مسافرت خوشی را برای مسافرین هما آرزومندم.

مدیر بازنشسته

دکتر فرهنگ هلاکویی مد
    یر مرکز بهزیستی بورلی هیلز آمريكا

دکتر فرهنگ هلاکویی دارای درجه دکترا در رشته جامعه شناسی و 3 فوق لیسانس در رشته های اقتصاد ، روانشناسی و مشاور ازدواح-خانواده-کودکان است.او استاد دانشکده علوم اجتماعی دانشگاه تهران و چند دانشگاه داخل و خارج از ایران بوده است.دکتر هلاکویی مدیر مرکز بهزیستی بورلی هیلز میباشد و بعنوان مشاور ازدواج-خانواده-کودکان در این مرکز به کار مشغول است.او همچنین سمینار،کنفرانس و کلاسهایی درباره موضوعهای مختلف شناخت، رشد و تکامل فردی و اجتماعی به هموطنان تقدیم میدارد.
    دکتر فرهنگ هلاکویی اداره کننده برنامه ای بنام "رازها و نیازها" است که از ماه مارچ سال 2000 در روزهای هفته به مدت 2 ساعت از رادیو ایران در لس آنجلس پخش میشود.در این مدت بیش از 8000 نفر با طرح پرسشهای خود و بیان مسائل روانی و اجتماعی با او گفتگو کرده اند.از ماه اکتبر 2004 همزمان با برنامه های رادیویی و جلسات سخنرانی، سلسله برنامه های آموزشی را تدارک دیده است که به تدریج از شبکه های تلویزیونی ایرانی پخش میشود.این برنامه های تلویزیونی و برخی از سخنرانی های دکتر هلاکویی و همکاران که بر روی CD,DVD و کاست ضبط شده است از طریق وب سایت مرکز و یا مراکز معتبر ایرانی به فروش میرسد.

مدیر بازنشسته

محسن معظمي معاون گروه تجارت الكترونيك سيسكو

Mohsen Moazami

Vice President
    Internet Business Solutions Group
    Cisco Systems, Inc.

Mohsen Moazami is a proven leader with extensive experience in business leadership and management consulting in information technology. Mr. Moazami is the Vice President of Internet Business Solutions Group at Cisco responsible for $500 million of revenue stream in Consumer Products Manufacturing, Retail and Transportation industries, as well as the Public Sector vertical. In his work at Cisco, Mr. Moazami works with senior management of global 500 companies like Sony, Wal-Mart, Home Depot and Procter & Gamble to help accelerate their e-business strategies and success. Mr. Moazami sits on the Advisory Board for Coca Cola Corporation, and he is a frequent speaker at industry conferences such as The Economist E-Business Summit, GMA's Executive Conference, COMDEX, Fairchild CEO Summit and National Retail Federation. Mr. Moazami has been quoted in Wall Street Journal, USA Today, ABC News, InformationWeek, Computerworld and other leading publications.
    Prior to Cisco Mr. Moazami was a Vice President/Senior Partner at Kurt Salmon Associates (KSA) in charge of the global e-business practice. Prior to KSA Mr. Moazami founded, and oversaw the growth of Stanford Business Systems, an IT consulting firm. Stanford Business Systems was acquired by KSA in 1995.
    Mr. Moazami holds a Masters degree from Stanford University, is married and has 3 children.

http://www.siliconiran.com/company_p..._moazami.shtml

Tuesday, August 05, 2003
    ◊ ايران پتانسيل بسيار بالايی در توسعه نرم‌افزارهای جهانی دارد
    نشستی با حضور محسن معظمی، از مديران ارشد شركت سيسكو (Cisco) و يكي از چهره‌های شناخته شده صنعت فناوری اطلاعات جهان، توسط گروه شركت‌های همكاران سيستم برگزار شد.
    در اين نشست گروهی از مديران سازمان‌های فعال در زمينه فناوری اطلاعات از شورای عالی انفورماتيك، انجمن شركت‌های انفورماتيك، سازمان گسترش و نوسازی صنايع ايران، سازمان مديريت صنعتی، استادان دانشگاه، وزارتخانه‌ها، شركت‌های خصوصی و ... حضور داشتند.
    محمود نظاری، مدير عامل گروه شركت‌های همكاران سيستم، انگيزه برگزاری اين نشست را توضيح داد و به تشريح تلاش‌های معظمی و فعاليت‌های سيليكان ايران برای معرفی شركت‌های فعال در زمينه فناوری اطلاعات ايرانی به بازارهای جهانی پرداخت و براهميت تبادل و استفاده از تجربه ايرانيان موفق در صنعت فناوری اطلاعات تاكيد كرد.
    محسن معظمی، مطالب متنوعی را درباره تجربه سيسكو در كاهش هزينه سازمان‌های بزرگ با استفاده از فناوری اطلاعات ارائه كرد. وی، ضمن تاكيد بر نقش فناوری اطلاعات در افزايش بهره‌وری نيروی انسانی سازمان‌ها، به جايگاه ايران در بازار جهانی صنعت فناوری اطلاعات اشاره كرد و ايران را دارای پتانسيل بسيار بالا برای برون سپاری يا Outsourcing توسعه نرم‌افزارهای جهانی و روزآمد نگاه داشتن آنان دانست.

مدیر بازنشسته

بهرام مهذبی مدیر شرکت ماکروسافت در سال 2000 در دوبی
    Bahram Mohazzebi

General manager, Microsoft GEM
    Microsoft is set to significantly boost its operations in the Middle East this autumn with the roll-out of its portal MSNArabia, the opening of a new office in the Dubai Media City and the all-important launch of the Windows XP operating system.

Leading the Microsoft team from its new Middle East base in the Dubai Internet City is general manager Bahram Mohazzebi. He spoke to AMEInfo.com on the eve of Gitex, the biggest annual computer show in the region.

First, how was Microsoft coping with the aftermath of the terrorist attacks on September 11? Surely this was a difficult time for such a high profile US corporate in this region?

'Well, it has had no effect on our business,' says Mr Mohazzebi. 'We are not cancelling our participation in any events, and went ahead with the opening of our Muscat office last week and will be at Gitex. It is business as usual as far as we can, whatever our personal feelings'.

This is a big autumn for Microsoft team in the Middle East which serves a client base of around two million with a staff of barely 300. So how significant is the launch of the MSNArabia portal? And why does the Middle East needs another portal?

'MSNArabia is far more than just another portal,' explains Mr Mohazzebi. 'This is about bringing together many services and content modules on to one website, so that users really do not need to go anywhere else. For example, there will be Expedia to handle all their travel requirements. And the content will be very rich with the best local providers from the region.

'And MSNArabia will also integrate into the Microsoft .Net strategy of moving businesses from having websites to being fully operational as web services and then integrating them. MSN is the portal to access everything from one key point. And Microsoft will be investing heavily in this portal'.

The other key event of this fall will be the unveiling of Windows XP on October 25, a date seen by many in the PC industry as their salvation from falling sales. For Windows XP is seen as the main driver for higher PC sales around the globe with buyers scrambling to get the latest system. So what is so magical about this operating system, surely everyone already has Windows?

'This is quite simply the best-ever version of Windows. It is faster, more reliable and has lots of functionality to enable the user to be more productive. That is the wonderful thing, it's a self-trainer that educates you in how to be more productive', explains Mr Mohazzebi.

'I have been using it for sometime, and my personal favourite is being able to read to my PC rather than to have to type. I am a slow typist and this feature saves me around an hour a day and is 96-97% accurate. Our feedback is that XP Windows is a great product and we are very confident about its success'.

In his eight years with Microsoft in the Middle East, Mr Mohazzebi is most proud of his company's investment in Arabic language applications, and indeed Arabic software is now always launched simultaneously with the English language versions.

'In Microsoft's 10 and a half years in the Middle East, this has been by far our biggest investment,' he says. 'At the moment Arabic-enabled software is more popular than fully Arabic versions, as people seem to like being able to shift back and forth between languages'.

The most serious problem for Microsoft is piracy with pirated software running on about 80% of PCs. And the Microsoft chief argues that the users of pirated software are often the losers. 'Our software package may cost no more than a pair of sneakers, and yet people deny themselves the back-up of Microsoft support staff by operating pirated systems. What happens if something goes wrong, and they don't know what to do, who do they call?'

This is also a matter of education, another sector where Microsoft is investing heavily in the Middle East, supporting many educational IT projects. The US software giant knows that the best clients are often caught young and that education will speed up the introduction of IT systems around the region.

'It is still patchy in the Middle East with places like Dubai out front and some other considerably less well advanced in IT,' notes Mr Mohazzebi. But this year he expects another 500,000 PCs to be sold in the region which makes IT the Middle East's fastest growing industry. And Microsoft is still working hard to ensure that PC penetration levels grow further.

In the United States Microsoft's original aim was to put a PC in every home and business, and it has someway to go before meeting such a target in the Middle East. But this autumn will be another notable landmark along that particular road.

مدیر بازنشسته

Dr. Hamid Berenji
    حميد برنجي عضو پژوهشگران ايستگاه فضايي ناسا

Dr. Berenji is a Senior Research Scientist with Intelligent Inference Systems Corporation at the Computational Sciences Division of NASA Ames Research Center in Moffett Field, California. He is the principal investigator of the research project on intelligent control, and was a Program Chairman of the IEEE International Conference on Neural Networks, San Francisco, California, 1993 (ICNN'93).
    He serves on the editorial board of several technical publications being an Associate Editor of the IEEE Transactions on Fuzzy Systems and of the IEEE Transactions on Neural Networks. He was a Program Co-Chairman of the 1994 IEEE Conference on Fuzzy Systems, Orlando, Florida.

مدیر بازنشسته

كامران الهييان بنيانگذار برنامه مدرسه آنلاين و رئیس شرکت
    Centillium

Mr. Kamran Elahian: (Chairman & Co-Founder) is a
    veteran entrepreneur with over twenty-eight years of experience in the high-tech industry. Kamran has co-founded ten high-tech companies, one venture capital firm and two non-profit organizations

http://www.gc-partners.com/html/Kamran.html
    • CAE Systems (1981)- a software company; acquired by Tektronix Corporation for $75M.
    • Cirrus Logic (1984)- a fabless semiconductor company; IPO at $150M valuation.
    • Momenta (1989)- a pen-based computer company; failed within three years.
    • NeoMagic (1993)- a mobile multimedia IC company; IPO at $300M valuation.
    • Planetweb (1996)- a communications software Company for Internet appliances.
    • Centillium Communications (1997)- a telecommunications IC; IPO at $700M valuation.
    • Actelis Networks (1999) - a broadband telecommunications systems company.
    • Global Catalyst Partners (1999) - a global venture capital fund for investments in communication product companies.
    • Informative (1999) - a customer feedback solutions software company.
    • Entopia (1999) - a knowledge management software company.
    • Greenfield Networks (2001) - a communications IC company.

Kamran also co-founded Schools Online (1996), a non-profit public charity organization with the goal of bringing the Internet to every school in the world, and co-founded the Global Catalyst Foundation (2000), a private philanthropic foundation.
    Kamran is currently the Chairman of Centillium Communications, Planetweb, Actelis Networks, the Global Catalyst Foundation and Relief International - Schools Online, and is on the board of Beceem Communications, Ikoa, Melodis and Yoomba.

Kamran received a BS in Computer Science, a BS in Mathematics (at the age of twenty) and a Masters of Engineering degree in Computer Graphics from the University of Utah.

For more information on Kamran's life and career, please visit www.kamranelahian.com.

مدیر بازنشسته

Mr. Reza Ghaffarian

Contact Information:
    Reza.Ghaffarian@jpl.nasa.gov
    Phone: 818 354-2059
    FAX: 818 393-5245 Organization/Employer:
    Jet Propulsion Laboratory
    http://www.jpl.nasa.gov
    4800 Oak Grove Drive
    Pasadena, California 91109-8099
    818-354-1500 This User is a NEPP Author Author's Bio:
    Dr. Reza Ghaffarian has 20 years of industrial and academic experience in mechanical, materials, and manufacturing process engineering. At JPL, Quality Assurance Section, he supports research and development activities in SMT, BGA, CSP, and MEMS/MOEMS technologies for infusion into NASA’s missions. He was the recipient of NASA Exception Service Medal for outstanding leadership, industrial partnering, and expertise in failure modes and effects analysis and environmental testing of electronic packaging technologies. He has authored more than 100 technical papers, co-editor of a CSP book, 3 book chapters, two guidelines, and numerous patentable innovations. He serves as technical advisor/Committee to Chip Scale Review Magazine, Microelectronics Journal, SMTA, IMAPS, and IPC. He is a frequent speaker and chaired technical conferences including SMTA International, IMAPS, ASME, SAMPE, NEPCON, SEMI, IEEE CPMT, and IPC. He received his M.S. in 1979, Engineering Degree in 1980, and Ph.D. in 1982 in engineering from University of California at Los Angeles (UCLA).
    Authored Publications:
    1. Chip Scale Package Implementation Challenges Whitepaper | File Size: 1096KB | File Date: 11/15/99 2. Task Plan - 07-108 Reliability of Recolumned Area Array Packages Task Plan | File Size: 70KB | File Date: 3. Commercial-Off-The-Shelf Microelectromechanical Systems Whitepaper | File Size: 52KB | File Date: 2/4/00 4. Task Plan - Interconnect Reliability of Cold Electronics Task Plan | File Size: 43KB | File Date: 5. CCGA packages for space applications Task Deliverable | File Size: 2410KB | File Date: 07/17/06 6. Task Plan - 04-035 Guidance For 0201 Passive Technologies Task Plan | File Size: 78KB | File Date: 7. Reliability of PWB Microvias for High Density Package Assembly Body of Knowledge (BOK) Task Deliverable | File Size: 1246KB | File Date: 6/1/06 8. Monte Carlo Simulation of BGA Failure Distributions for Virtual Qualification Whitepaper | File Size: 161KB | File Date: 1/99 9. Task Plan - 05-075 Ceramic Column Grid Array Reliability Task Plan | File Size: 127KB | File Date: 10. Impact of Print Parameters and CSP Pitch and I/O on Paste Quality and Volume Task Deliverable | File Size: 162KB | File Date: 7/1/00 11. Thermal Cycling/Shock Behavior of CSP Assemblies Whitepaper | File Size: 91KB | File Date: 7/01/01 12. Task Plan - 05-006A Package Level Testing – Alternate Approaches Task Plan | File Size: 25KB | File Date: 13. Thermal Cycling Test Results of CSP and RF Package Assemblies Task Deliverable | File Size: 301KB | File Date: 7/1/00 14. Task Plan - 07-107 Task Plan | File Size: 87KB | File Date: 15. Technology Readiness Overview: Ball Grid Array and Chip Scale Packaging Task Deliverable | File Size: 350KB | File Date: 01/23/03 16. Task Plan - Micro-Opto-Electro-Mechanical Systems (MOEMS) Interconnects Task Plan | File Size: 64KB | File Date: 17. Task Plan - 05-013A Extreme Environments: Cold/Hot Reliability Task Plan | File Size: 25KB | File Date: 18. Task Plan - 05-002 Microvia Task Plan | File Size: 61KB | File Date: 19. 0607 Xilinx/NASA: Assembly Reliability for Two CCGA Packages (slides) Presentation | File Size: 3454KB | File Date: 6/26/06 20. Thermal and Mechanical Reliability of Five COTS MEMS Accelerometers Whitepaper | File Size: 780KB | File Date: 2/26/02 21. CSP Reliability for Single- and Double-Sided Assemblies Whitepaper | File Size: 514KB | File Date: 11/30/99 22. Variables Affecting CSP Reliability Periodical | File Size: 233KB | File Date: 4/1/99 23. Ball Grid Array Assembly Reliability - NEPP WebEx Series #3 Presentation | File Size: 2629KB | File Date: 24. Task Plan - 04-013 Extreme Environments: Cold/Hot Temperature Reliability Task Plan | File Size: 65KB | File Date: 25. Assembly Reliability of Ball Grid Array and Chip Scale Packages for High Reliability Applications Whitepaper | File Size: 1026KB | File Date: 01/01/98 26. Task Plan - SIAP / SOAC - System-in-a-Package / System-on-a-Chip Assessment Qualification Task Plan | File Size: 260KB | File Date: 27. Accelerated Thermal Cycling and Failure Mechanisms for BGA and CSP Assemblies Whitepaper | File Size: 320KB | File Date: 11/15/99 28. Shock and Thermal Cycling Synergism Effects on Reliability of CBGA Assemblies Whitepaper | File Size: 1332KB | File Date: 3/99 29. A Systems Approach for Quality and Reliability of Chip Scale Package Assembly Whitepaper | File Size: 629KB | File Date: 10/27/99 30. Task Plan - MEMS Reliability Assurance Task Plan | File Size: 15KB | File Date: 10/1/99 31. Effect of Area Array Package Types on Assembly Reliability and Comments on IPC-9701A Task Deliverable | File Size: 1550KB | File Date: 11/7/05 32. CSP Assembly Reliability: Commercial and Harsh Environments Whitepaper | File Size: 361KB | File Date: 11/15/99 33. Chip-Scale Package Reliability-Has it Been Proven? Whitepaper | File Size: 63KB | File Date: 11/30/99 34. Accelerated Thermal and Mechanical Testing of CSP Whitepaper | File Size: 182KB | File Date: 1/1/01 35. Manufacturing Robustness of CSP on an SMT Line Whitepaper | File Size: 244KB | File Date: 11/99 36. Ball Grid Array Reliability Assessment for Aerospace Applications Whitepaper | File Size: 602KB | File Date: 1/99 37. Task Plan - Robust Manufacturing Processes for CSPs Task Plan | File Size: 26KB | File Date: 10/1/99 38. Close the Information Gap on IC-Package Reliability Whitepaper | File Size: 37KB | File Date: 39. Task Plan - 04-006 Package Level Testing – Alternate Approaches Task Plan | File Size: 59KB | File Date: 40. Task Plan - COTS MEMs Sensors-Accelerometers Quality & Reliability Task Plan | File Size: 170KB | File Date: 41. Thermal Cycle Reliability and Failure Mechanisms of CCGA and PBGA Assbs / and W/o Corner Staking Task Deliverable | File Size: 344KB | File Date: 6/6/05 42. Assembly and Cleaning of CSPs for High, Low, and UltraLow Volume Applications Conference Proceeding | File Size: 529KB | File Date: 9/1/00 43. Task Plan - 06-075a 1000 Pin Packages, CGA Evaluation Task Plan | File Size: 71KB | File Date

صفحه 1 از 4 1234 آخرینآخرین

کلمات کلیدی این موضوع